Cyklická žena aneb Jak využívat svůj lunární cyklus k dosažení úspěchu a naplnění https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154572/bmid_cyklicka-zena-aneb-j-154572.jpg 4 187 48

Pokud vám byl menstruační cyklus doposud jen na obtíž a chtěly jste se ho zbavit, po přečtení knihy Mirandy Gray Cyklická žena radikálně změníte názor a začnete si svůj cyklus užívat. Každá ze čtyř fází cyklu nám totiž přináší neuvěřitelné dary, schopnosti a možnosti. Kniha nabízí 28denní plán, který vám umožní rozpoznat tyto schopnosti a dary ve vašem jedinečném menstruačním cyklu a začít vše efektivně využívat ve vašem zaměstnání, vašich vztazích a celkově ve vašem životě, abyste začaly dosahovat úspěchu a naplnění. Součástí 28denního plánu jsou praktické návody na každý jednotlivý den cyklu: Jaké jsou v tento den moje aktuální zesílené schopnosti? Co mi určitě půjde? Čemu se mám raději vyhnout? Kdy a jak nejlépe komunikovat s druhými? Jak můžu efektivněji dosahovat svých cílů? Jak můžu zvýšit svůj pocit vnitřní pohody? Mužům je určena 11. kapitola, která stručně popisuje jednotlivé fáze menstruačního cyklu a ukazuje, jak muži mohou k ženám v jednotlivých fázích přistupovat, aby dosáhli vzájemného porozumění a dokázali s nimi ve všech fázích jejich cyklů efektivně komunikovat a spolupracovat.... celý text

Pro ženy Osobní rozvoj a styl Zdraví
Vydáno: , Osule

Optimized Woman , 2011

elyonka9643
02.07.2020 4 z 5

Praktický návod, jak pracovat se svou cykličností. Knihu si rozhodně musím pořídit ve fyzické podobě (četla jsem jako e-book), protože je to jedna z těch, do kterých je fajn si psát poznámky, podtrhávat a listovat tam a zpátky. Praktická část mě ještě čeká, ale rozhodně je to skvělý vhled na danou "problematiku".

Gabibi
08.06.2020 4 z 5

Tato kniha patří spíše do oblasti osobního rozvoje a koučinku než k duchovním / ezo publikacím. Je psaná manažerkou a přesně ji vystihuje její podtitul.

ditul
16.03.2020 5 z 5

Zajímavý, předtím mě nenapadlo, že moje únava nebo moje touha tvořit může nějak souviset s menstruačním cyklem. Jsem ráda, že si mě tato kniha našla anebo je ji..? :)

veronika431
23.01.2020 4 z 5

Je to jedna z těch knih z kterých si každý člověk "vytáhne" určité části, které jemu samotnému dávají smysl. Rozhodně bych nebrala knihu jako "musím dodržovat od A do Z jinak to nebude fungovat", ale jednoznačně jako zdroj inspirace. Zvykly jsme si brát menstruační cyklus jako něco samozřejmého, čemu ani nevěnujeme pozornost a když, tak jen tomu negativnímu nebo když nám připadá, že se děje něco tak, jak by nemělo. Netvrdím, že teď nad menstruačním cyklem jásám, ale myslím, že mi kniha pomohla poodhalit a pochopit co se kdy děje a proč. Co se mi na knize nelíbí, je její "západní styl psaní" - sem tam "jupí jásavý styl" jak vše bude zalito sluncem když...., shrnování již dříve v kapitole napsaného a jako třetí bych označila zaměření rad v knize na zlepšení "výkonnosti" v práci, v životě a tak vůbec. Myslím si, že řada lidí je dnes na pokraji své výkonnosti a měli bychom se naučit spíš "ubrat" z tempa.

baacinka
27.12.2019 3 z 5

Samotná myšlenka v knize je super, pokud to člověk nebude brát dogmaticky, ale upraví si ji dle svých vlastních možností a zkušeností. Kniha je zbytečně názorná, takový ten typ knihy, která se snaží být návodem na život. Samotné představení zásadní myšlenky - tedy proměnlivosti ženské osobnosti v průběhu cyklu - by stačilo na třetinu obsahu.

Niu
25.10.2019 5 z 5

Jsem ráda, že se mi tahle knížka dostala do rukou. Taky jsem dočetla. A opravdu jsem šla den po dni. Jedna z mála knížek o osobním rozvoji, se kterou pracuji každý den. Je to velmi dobrý nápad. I když řada žen sama sebe vnímá během měsíce různě (a asi nejen sebe :o)), autorka to sjednotila a dává návod, jak přistupovat k sobě i druhým a k určitým situacím. Ve většině kapitol popisovala "můj" měsíc :o) Knihu doporučuji i mužům. Svůj cyklus beru jako dar a uvědomění si svého těla a schopností. Tato kniha to jen posílila. Určitě se k četbě budu vracet.

Lily101
07.09.2019 3 z 5

Místy mi text v knize psaný seděl dle aktuální doby, místy ne. Za nápad přidávám hvězdičku.

kata5121
07.04.2019 5 z 5

Naprosto skvělá věc. Není to beletrie, je to návod. Témata se opakují a prohlubují co stránku - a je to tak napsáno záměrně, aby se člověku/ženě skutečně vštípil systém, jakým funguje. Nikomu nic nevnucuje, jen navádí k hledání vlastní cesty. Jsem Mirandě neskonale vděčná za to, že něco takového vytvořila.

happygoddess
17.03.2019 4 z 5

Jsem ráda, že taková kniha existuje, je akorát zbytečně rozvleklá, dala by se zkrátit na třetinu. Je určená zejména pro ženy, které se dosud svým cyklem moc nezabývaly, chtějí lépe porozumět svým proměnám během cyklu a díky tomu žít ještě víc naplno, spokojeněji a rozvíjet své schopnosti.

Bylo by super, kdyby vznikla zjednodušená knížečka „Čtyři ženy v jednom“, aby i muži měli možnost pochopit ženskou cykličnost, tedy proč jsme některé dny ulítlé, akční a nadržené, některé dny netrpělivé a nevrlé, některé dny sebevědomé a společenské a některé dny zkrátka chceme jen ležet v posteli a ládovat se čokoládovou zmrzlinou :)

(Rozpor nalézám v tom, že autorka tvrdí, že je plán je vhodný i pro uměle navozený hormonální cyklus (pro ženy na HA), ale podle jiné literatury (např. Ruediger Dahlke) tyto pilulky narušují individuální cyklický rytmus ženy a nahrazují ho rytmem umělým, zcela pravidelným a lineárním.)

Příjemnou jízdu na cyklických vlnách! :)

Maichalka
09.03.2019 5 z 5

O této knize ráda říkám, že je to návod na ženy a měli by si jí přečíst i muži, aby pochopili, proč jsou ženy tolik proměnlivé a chovají se v průběhu měsíce tak, jak se chovají :-)

Martina1725
12.02.2019 5 z 5

Skvělý průvodce tématem, o kterém se v našich končinách začínáme teprve dozvídat. I když by se možná kniha dala napsat stručněji, je v ní vše důležité.

animovanej medv
03.02.2019 3 z 5

Kniha je zajímavá, ale chtěla by zkrátit. Aspoň na polovinu. Půlka každé kapitoly je většinou opakování té první půlky a to knížce fakt nesvědčí. Takže jo, myšlenka je dobrá, ale přeskakujte nebo se unudíte.

Zelený_Drak
22.01.2019 2 z 5

Kniha může být skvělá pro ženy, které své cykly nikdy nepozorovaly, třeba vysadily po letech hormonální antikoncepci, kterou začaly brát dřív než plně dospěly nebo si prostě jen svoje proměny s hormonálními cykly nespojily. Pro mě kniha nepřinesla skoro nic nového (o to víc mě nudila svou vleklostí). Už je to pro mě "objevení Ameriky". Fáze znám i bez knížky od chvíle, kdy se moje tělo ve věcech hormonálních začalo cítit jakž takž jisté v kramflecích. Tedy přibližně od 15 či 16 let, kdy by pro mě asi Cyklická žena byla mnohem zajímavější než dnes. Pro velmi mladou ženu si ale asi zase umím představit hezčí povídání, bližší její momentální životní situaci.

Nejlepší tedy asi bylo shrnutí pro muže a možná začátek se dal číst, to už si moc nevybavuji – kniha mi ležela doma rozečtená dva roky. Je totiž příšerně roztahaná a autorka vše opakuje až do úplného zblbnutí. To je důvodem mého nízkého hodnocení. Souhlasím s KetrinZel (až na české autorky, ty neznám). Kniha obsahuje důležité informace, ale to podání... Někomu to určitě vyhovuje, ale pro mě je to jedním okem tam a druhým zase ven.

zuzana4291
13.01.2019 5 z 5

Kniha mě úplně pohltila, vím, že se k ní budu často vracet a čerpat z ní. Dobře se čte a je hodně inspirativní. I když tento žánr moc nevyhledávám, tak nelituji, že jsem po této knize šáhla a přečetla jsem si ji.

jaroiva
25.12.2018 4 z 5

je dobré si uvědomit, že žena je prostě "náladový" tvor :), a umět s tím počítat

barca7361
21.12.2018 5 z 5

Úžasná kniha zejména pro ženy, díky které pochopí svoje chování, nálady a emoce v různých fázích svého cyklu. Jedna podmínka, budeš tomu rozumět, jenom pokud nebereš antikoncepci ;)
Dobré i pro muže či alespoň o tom holky svým drahým polovičkám občas řekněte, uvidíte, jak se vám to ve vztahu ulehčí :)

Sandalkar
27.05.2018 4 z 5

Některé části knihy mi přišly sice nadbytečné a opakující se stále dokola, přesto se mi kniha líbila. Po přečtení se na sebe i svůj cyklus a změny dívám jinak, přívětivěji a s láskou. Myslím, že i mužům tahle kniha může pomoci vysvětlit, proč mají doma někdy úžasnou, milují krasavici a jindy poďobanou vzteklou čarodějnici.

lidunka1
12.10.2017 3 z 5

Knížku jsem prolistovala. Jsou tam Zajímavé postřehy, ale v běžném životě někdy neuskutečnitelné. Pravdou je, že by ženy o svém cyklu a o změnách v těle i na duši měly vědět, lépe se jim pak žije.

J.books
10.10.2017 2 z 5

Tato kniha bohužel není pro mě, vše se podle cyklu zařídit nedá a myslet celou dobu na to kdy co a jak? Já osobně preferuji intuici a selský rozum. Kniha je na můj vkus už hodně alternativní a až moc vše přehání.

Dandy1
25.03.2017 1 z 5

Ani jsem nedočetla. Na mě to teda vůbec nesedí.

ženy pro ženy menstruace

Miranda Gray
britská, 1964
2013  74%Cyklická žena aneb Jak využívat svůj lunární cyklus k dosažení úspěchu a naplnění
2011  82%Rudý měsíc
2018  45%Probuzení ženské energie: Cesta celosvětového požehnání lůna zpět k autentickému ženství
2019  60%Poselství pro ženskou duši: Ženská moudrost pro všechny fáze vašeh cyklu