CyberSecurity

kniha od:


Koupit

Kniha CyberSecurity se primárně věnuje problematice kybernetické bezpečnosti. Prezentovány jsou základní principy, které by každá osoba, která využívá informační a komunikační technologie, měla respektovat a případně si je měla modifikovat v závislosti na činnosti či účelu, za kterým tyto technologie využívá. Zároveň však kniha obsahuje i dílčí výklad některých právních norem, které s problematikou kybernetické bezpečnosti bezprostředně souvisejí. Relativně samostatnou část knihy představuje komentář k zákonu č. 181/2014 Sb., o kybernetické bezpečnosti a o změně souvisejících zákonů (zákon o kybernetické bezpečnosti). Vedle teoretické a právní části je součástí knihy i praktická část, využitelná zejména IT odborníky, kteří se chtějí vzdělat i v problematice kybernetické bezpečnosti. Z knihy je také možné načerpat informace o činnosti bezpečnostních týmů typu CERT, CSIRT v kyberprostoru, jejich možnostech a limitech....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400287/big_cybersecurity-v3h-400287.png 33
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha CyberSecurity

hu_87
25.11.2020

Odborná publikace. Bohužel nevhodně strukturovaná. Příliš velká část knihy je věnovaná legislativě a menší část je věnovaná praktické části. Čekala jsem, že v knížce bude obsažená nálož kapitol o bezpečnosti IT obecně a ne, že bude tolik stránek "vyplýtváno" na věci, které jsou pro většinu lidí spíše nezáživné.
Jistě je důležitá legislativa, to nepopírám. Jen mi to přijde škoda v rámci takové bichle, ve které toho mohlo být tolik zajímavého, klidně i víc odborného. I tak se zde najdou zajímavé informace, tipy na užitečné utility a programy, které mohou dost zlehčit život.

iamjana
04.11.2020

Stejně jako Cybercrime velice kvalitní publikace, která poskytuje ucelený náhled na danou problematiku.


Plútarchos
12.04.2020

Odloženo po pár stránkách... Asi jen pro akademiky!