Cukr a sůl

Cukr a sůl https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/5158/bmid_cukr-a-sul-mG5-5158.jpg 4 215 56

Doposud idylické manželství Luboše a Nory zaznamenává trhliny. Dcery Dominika a Veronika jsou ve věku, kdy už nepotřebují chůvu a Nora se chce začít realizovat ve své profesi. Její manžel je však zásadně proti. Nora si přesto potají doplňuje potřebné vzdělání a když jednoho dne Lubošovi oznámí, že získala místo manažerky, jejich vztah se ocitá na počátku konce... Další přesvědčivý a citlivě vyprávěný příběh autorky úspěšných románů. Název knihy je více než výstižný.... celý text

Romány Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: , Noxi

Cukor a soľ , 2004

Lenoulinka
26.06.2018 3 z 5

Přečetla jsem, ale až tak mě kniha nenadchla. Příběh úspěšného Luboše, který dokáže zabezpečit rodinu, že hlavní hrdinka Nora může být léta doma - starat se o dcery, domácnost. Jenže to ji nenaplňuje a chce se realizovat. Je z ní manažerka. Sice je od rána do večera v práci, ale to je asi tak vše. Manželství nevydrží a ona vychovává dvě dcery, na které nemá tolik času. Občas mi přišlo, že jediné na co má čas, je kouření cigaret v docela velkém množství. Navštěvuje svoji těžce nemocnou matku v sanatoriu. Po rozvodu se stýká s bývalou láskou, ale ani tento vztah nedopadne. Dcery rozvodem trpí a jedna z nich vezme návrat rodičů k sobě do svých rukou tím, že hazarduje se svým zdravím...

TaLu
22.05.2018 3 z 5

Příběh, kterých vídáme kolem sebe mnoho. Selhání komunikace a respektu mezi manželi, vede k rozpadu vztahu a komplikacím v životě dětí i širší rodiny. Hlavní hrdinka mi nebyla moc blízká, přišlo mi, že udělala příliš rychlé a ukvapené rozhodnutí, kterého poté stále litovala. Od současných autorek jsem zvyklá na propracovanější psychologické myšlenkové postupy. Tento příběh mi možná proto přišel poněkud plochý a jednoduchý. Ale dějová linka s maminkou a bratrem byla silná a vlastně v knize nejbohatší. Přechodného milence Pavla mi bylo docela líto. Takto mu převrátit život naruby a pak opět zmizet. Ale my lidé míváme opravdu tendenci komplikovat i to, co by komplikované být nemuselo. Jako odpočinkový román mohu doporučit.

adela2230
15.04.2018 5 z 5

Zajímavá kniha ze života, velmi dobře se čte.

Jája92
19.02.2018 3 z 5

Celkem dobrá kniha, ale autorka má lepší.

Pajina68
11.01.2018 4 z 5

Knížka se mi líbila, zase takový obyčejný lidský příběh a v tom dnešním životním shonu a v době, kdy se neustále poukazuje všude jen na negativní věci, jsem byla ráda, že vše dopadlo dobře. Prostě oddychovka.

Hakl54
03.08.2017 1 z 5

Autorku si občas vyberu jako oddychové čtení ( tentokrát na dovolenou), kdy si chci hlavně odpočinout a nic moc neočekávám. Životní příběh byl zajímavý, ale celý román na mě působil jako by ho paní Vasilková šila horkou jehlou. Postavy si občas protiřečily a jejich povahové rysy se rychle měnily. Např. Luboš před rozvodem pil a přestože se dál trápil o jeho pití tam již není ani zmínka. Nora předtím výborná matka (podle svého hodnocení se 10 let obětovala), se dále věnuje svým děvčatům a přitom stačí randit s Pavlem, chodí za maminkou, za kamarádkami, zvládá práci. Kde na to bere čas je s podivem. Holky byly tedy většinou sami doma ? Každý Noru chválí jak je tvrdá , odolná, přitom se stále sesypává. Nakonec ještě na okraj: autorka stále dokola opakuje, že si Nora zapálila cigaretu. V knize Lži jsem zapálené cigarety již chtěla počítat :).

EvikU.
07.04.2017 5 z 5

Hezká kniha. Autorčiny knihy mají hlavu a patu. Jsou ze života a čtivé. Nádhera.

mariva
21.01.2017 4 z 5

Docela příjemná četba, i když už jsem od autorky četla lepší knihy.

ritz
20.01.2017 4 z 5

Hlavní hrdinka mě hrozně štvala, co mě napadlo, když jsem knihu dočetla - no jo ženská, neví, co chce a nepřestane dokud to nedostane. Ještě že v knize to může končit happyendem.

VeronikaNK
09.12.2016 5 z 5

Příjemná oddychovka :) moje první knížka od Táni a určitě ne poslední :) Hezké čtení na zimní večery :)

pavla3425
01.11.2016 5 z 5

Kniha mě nadchla a hlavně ukazuje, že néé vše špatné v očích mužů musí končit špatně.

Pechule
31.10.2016 5 z 5

Čtivý román pro ženy vystihující mnohé dnešní problémy, neshody, životní hodnoty.

Mia76
17.10.2016 4 z 5

Kniha nabízí pohled Nory na sebe samu a co dosud dokázala. Poté, co se začne snažit o změnu, dochází k rozepřím s manželem, který nechápe Nořinu touhu posunout se dál. Po rozvodu Nora začíná přemítat o tom, zda to všechno stálo za to, naštěstí vše končí dobře

fruitbueno
12.07.2016 1 z 5

Kdy už pochopím, že románky pro ženy mě nikdy bavit nebudou?

ZdenkaJ2
06.07.2016 5 z 5

Perfektní!!!

majík1
04.07.2016 5 z 5

Přečteno za dva dny. Krásné

Leniiis
15.03.2015 5 z 5

Přečteno jedním dechem, to myslím mluví za vše.

Modrásek16
12.02.2015

Hezká kniha, ostatně jako všechny od této autorky.

Jajina555
11.02.2015 5 z 5

Nádherné čtení, doporučuji.

Dadula118
18.09.2014 2 z 5

příběh se mě dál zbytečně táhlý.

manželská krize

2011  82%Dva životy