Čudná príhoda so psom uprostred noci / Pomstiteľ / Výročie / Flirtovanie s Petom https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499190/bmid_cudna-prihoda-so-psom-uprostred-noc-LJr-499190.JPG 4 19 2

Najlepšie svetové čítanie. 1. Čudná príhoda so psom uprostred noci-Mark Haddon: Christopher Boone trpí určitou formou autizmu. O matematike vie veľa, ale o citoch takmer nič. Má rád svojho potkana, ale neznáša, keď sa ho niekto dotkne. Sám nikdy nebol ďalej ako na konci ulice. Jedného dňa však jeho susedke ktosi zabije psa a Christopher sa rozhodne vypátrať vraha. Narazí pritom na tajomstvo, ktoré mu prevráti život naruby. 2. Pomstiteľ-Frederick Forsyth: V neprehľadných vodách tajných služieb je niekedy ťažké domôcť sa spravodlivosti. Pre ľudí ako Calvin Dexter sa prenasledovanie vrahov nevinných obetí stalo náplňou života - a vďaka profesionálnemu výcviku z Vietnamu sa stáva protivníkom, ktorého neradno podceňovať. Dostať nebezpečného zločinca Zorana Ziliča pred súd je však úloha nad sily jednotlivca. 3. Výročie-Amy Gutmanová: Masový vrah Steven Gage bol popravený už pred piatimi rokmi. Ako je teda možné, že tri ženy, ktoré s ním prišli do užšieho kontaktu, dostali v rovnaký deň list pripomínajúci im "výročie" ? Ako si vysvetliť, že jednu z nich o nejaký čas zavraždia spôsobom typickým práve pre tohto vraha ? A hlavne - dokážu sa zostávajúce dve ženy ubrániť pred záhadným pomstiteľom ? 4. Flirtovanie s Petom-Barbara Delinsky: Jenny je v zúfalej situácii. Čo nevidieť sa vráti z väzenia jej otec, ktorý ju roky zneužíval, ale sama nemá odvahu pred ním utiecť. Ako zázrakom sa však objavuje tajomný cudzinec... Jennin príbeh je okrem nádhernej vily jediným dedičstvom, ktoré môže Casey Ellisovej prezradiť niečo o otcovi, ktorého nikdy nepoznala. A spolu s minulosťou sa pred ňou začína odvíjať i nečakaná budúcnosť.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Reader's Digest Výber (SK)

Avenger / Flirting with Pete / The Anniversary / The Curious Incident of the Dog in the Night-time , 2003

Květinka008
08.03.2024 3 z 5

Mstitel - zajimava zapletka, ale kraceni je zde velice patrne a kdyby me tema zajimalo, tak bych urcite sahla po originalu - ale takhle mi stacilo i bavilo ****

Pete - divny pribeh, ktery me nezaujal i*

Vyroci - thrillerum se uz obvykle vyhybam, ale tenhle byl hodne dobry a az do posledni chvile jsem netusila... tuhle jedinou bych si precetla klidne i v originale ****

Pripad se psem (zabitym vidlemi, kvuli cemuz je mi to uz proti srsti od zacatku) - styl psani mi nesedl, otazka je, nakolik takhle doopravdy nejaky "Asperger" premysli... puvodne jsem ani cist nechtela, k pribehu se uz urcite nevratim **

Celkove opet relativne povedeny vyber, ale jsou i lepsi.

princeznaaura
21.02.2019 5 z 5

Mstitel 100%
Flirtovani s petem 100% - pribeh pojednava o psycholozce,ktera zije bez otce a matku ma v komatu a soubezne o zrzave holce, kterou zneuziva otec a matka na ni kvuli tomu zarli a bije ji. Holka si vymysli pritele, jen aby mela nejaky motiv a odvahu odejit z toho hruzneho prostredi.psycholozka zdedi dum po svem otci, ktery se o ni nezajimal a ona zjisti, ze je vlastne pribuzna s onou zrzatou holcinou. To asi v kostce. ma to jeste nejaka vyusteni, ktera nebudu prozrazovat.
Vyroci 90%-ja detektivky moc nemusim, ale jo bylo to nakonec dobry. Pribeh je o zene, ktera zije s masovym vrahem zen a nepripousti si drobne detaily, ktere nekam smeruji, ale nakonec sama svedci proti nemu. On dostava trest smrti. po x letech ji prijde venovani, na kterem se uvadi, ze nezapomel. Stane se dalsi vrazda a pokus o vrazdu a tato zena zacina patrat, kdo by za tim mohl byt. podezira mnoho osob, ktere se vyskytuji v jejim zivote.
Podivny pripad - necetla

zkrácená verze detektivní a krimi povídky společenské romány

Část díla

Barbara Delinsky
americká, 1945
Amy Gutman
americká

Kniha Čudná príhoda so psom uprostred noci / Pomstiteľ / Výročie / Flirtovanie s Petom je v