Čtyřprocentní vesmír

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vědci se v poslední době snaží vysvětlit jeden mimořádně matoucí rys našeho vesmíru: jen čtyři procenta kosmu jsou tvořena hmotou, ze které se skládáme i my, naše knihy, každá planeta a hvězda. O zbytku nevíme vůbec nic. Richard Panek ve své knize líčí, jak vlastně vědci k tomuto závěru došli. Poutavě, názorně a do detailů vypráví o snaze nalézt "temnou" hmotu i ještě podivnější substanci zvanou temná energie. "Richard Panek napsal dobrodružný příběh pro moderní dobu, o soudobých výzkumnících, kteří se vydávají do hlubin kosmu, avšak ne v kosmických lodích, ale prostřednictvím teleskopů a družic. A stejně jako ve starých dobrodružných knihách najdeme i tady vizionáře, hrdiny, mecenáše a možná i nějaké ty piráty. Podmanivá kniha." - Lee Smolin, autor knih Tři cesty ke kvantové gravitaci a Potíže s fyzikou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/140986/ctyrprocentni-vesmir-140986.jpg 3.613
Žánr:
Literatura naučná, Věda
Vydáno:, Argo
Orig. název:

The 4% Universe. Dark Matter, Dark Energy, and the Race to Discover the Rest of Reality (2012)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Čtyřprocentní vesmír

Přidat komentář
vitek.sk
10.09.2014

Zajímavý pohled na historii jednoho z největších fyzikálních objevů moderní doby od amerického novináře. Jsem zvyklý číst převážně knihy vědců, ale na rozdíl, od předchozího komentujícho nevidím v tom, že je autor novinář takový problém. I mně se kniha zdála občas moc jednoduchá, za což taky strhávám jednu hvězdu, ale na druhou stranu je to dobré pro lidi, kteří s fyzikou a astronomií teprve začínají. A jinak mi obsah přišel zajímavý a dozvěděl jsem se i některé nové věci. Takže ve výsledku 80%.

Sarpedon
08.03.2013

Příběh objevování vesmíru od r. 1965 psaná novinářem, nikoliv vědcem, který čtenáře provádí přílišným balastem složitostí při objevování vesmíru, který podle mého musí nezúčastněného pozorovatele až otrávit. Z množství stránek se čtenář dozví pár zajímavostí a pár vědeckých informací. Neskromně míněno slovo "pár".


Autor a jeho další knihy

Richard Panek

Richard Panek
americká

Kniha Čtyřprocentní vesmír je:

v Právě čtených2x
v Přečtených15x
v Doporučených1x
v Knihotéce16x
v Chystám se číst8x
v Chci si koupit4x
v dalších seznamech1x