Čtyřlístek v tajemném hradě

Čtyřlístek v tajemném hradě https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400522/mid_v-tajemnem-hrade-lCh-400522.jpg 4 25 2

Čtyřlístek série

3.díl série Prof. Myšpulín zasahuje - Vladimír Urban, Jaroslav Němeček Kryštofek a Pidivízek - Jaroslav Němeček Kouzelník Huryjáš - Vladimír Urban, Jaroslav Němeček Svetřík a Flik - Jaroslav Němeček

danny_21
31.05.2022 3 z 5

Kdo z generace Husákových dětí by neznal praotce komisků v Československu ? Já jsem ho samozřejmě miloval, nejen osudy Čtyřlístku z Třeskoprsk ale i ostatní příběhy Poldu a Oldu, Káťu a Škubánka a jiné. Měl jsem štěstí, že máma sbírala pro mě a četla se mnou, takže se jich nahromadilo docela dost a každý rok jsem si ten pakl vzal a listoval znovu a znovu tou nezaměnitelnou atmosférou. Třetí díl V Tejmném hradě mi vykouzlil úsměv na rtech stejně jako ostatní hodně dětské Kryštofek a Pidivízek, Svetřík a Flik, možná nejpovedenější z toho čísla Kouzelník Huryjáš. Překvapením bylo krátké psané dobrodružství Za Tajemstvím Badiky o afirckém lovci pro odrostlejší dítka - 60 %

Yarwen
10.03.2021 2 z 5

Třetí číslo Čtyřlístku a první skutečně vydařený příběh, kde vůbec nevadí, že se Bobík s Pinďou objeví až na poslední stránce. Chválím i přístup z pohledu antropomorfního, tzn. nahrazování lidských postav zvířecími. V pozdějších číslech tady máme naši zvířecí čtveřici, zatímco všechny ostatní postavy jsou lidské, a jako bonbónek navrch ještě v těchto příbězích vystupují zvířata jako zvířata (např. Myšpulínovi běhá po laboratoři kocour) - což logiku převrací hned několikrát. V tomhle čísle vystupují i zbylé postavy jako zvířecí, což dává větší smysl.
Tajemný hrad je za mě čtyřhvězdičkový, ovšem doprovodné komixy i příběhy jsou buď podprůměrné, nebo zcela špatné a stahují celé toto číslo dolů ke dvou hvězdám.

Čtyřlístek

Autoři knihy

Jaroslav Němeček
česká, 1944

Kniha Čtyřlístek v tajemném hradě je v