20 x Čtyřlístek

20 x Čtyřlístek https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/8503/bmid_ctyrlistek-20-x-ctyrlistek-Gmd-8503.jpg 5 107 22

Souborné vydání dvaceti příběhů Čtyřlístku. Obsah: Ďáblova stěna, Záhadný Apobab, Modrý přízrak, V říši sněžného muže, Zajatci černého hvozdu, Na rozkaz císaře, Signály z neznáma, Mořský koník, Myš, která prochází zdí, Přízrak hlubin, Festival senzací, Pejsek k pohledání, Sedlo a stáj, Velké překvapení, Robot to zařídí, Záhadný škuner, V džungli trav, Ledový dům, Haló, tady ufoni, Černá sobota.... celý text

Loxias
22.02.2023 5 z 5

Zlata era ctyrlistku. Proslo mi to rukama tolikrat, ze to ani nespocitam. Nostalgicka aura, ktere se maloco vyrovna

pedroK
06.09.2021 5 z 5

Ve vzpomínkách mi letí...Čtyřlístek = základka, Čtyřlístek = průšvih s neumytým nádobím, Čtyřlístek = některé dialogy umím dodnes nazpaměť, Bobík-silák, ale rváč, Pinďa takovej troubelín, Myšpulín si vždycky poradí, Fifinka-prostě bohyně!! Ty Fifinčiny buchty z obrázků voněly až ke mně domů! A vždycky, když šli na houby, donesli překrásnou úrodu :)) A kdo by na podzim nebral Popelku v domě??

Sidonka3
18.04.2021 5 z 5

Čtyřlístek patří neodmyslitelně k mému dětství. Snad jediný komiksový časopis, který u nás v době 70.-80-let pravidelně vycházel. Plno dětí všechny jeho čísla sbíralo (včetně mého bratra) a několik lidí je sbírá dodnes z nostalgie nebo čistě ze sběratelské vášně i nyní v dospělosti.

Čtyřlístek bývalo exkluzivní, ne vždy dostatkové zboží Husákových dětí. Čte ho i dnešní generace dětí v tlustých knižních vydání, i když už to nežerou tolik i s navijákem jako tehdy my, pro které to bylo NĚCO. Osobně si doteď pamatuju, že kdo na dětské hřiště přinesl jako první novej Čtyřlístek, byl král. Pak jsme my ostatní vzaly hned taky ztečí nejbližší trafiky. Jo jo, kde jsou ty časy, kdy mi ke štěstí stačil časopis s obrázky, případně jiná dětská edice koupená za pár korun v PNS. Hodnoceno bez kritik a takřka bez výhrad. Starším kouskům Čtyřlístku dávám nejvyšší počet hvězd, i když některé byly větší srdcovky a některé o trochu slabší, na 100% stačí všechny.
Rozumím přece staré dobré, klasické literatuře, že ano ?

Hoshi
07.01.2021 5 z 5

Příjemný návrat do dětství. Kolikrát jsem v dětství touhle knížkou listovala, prohlížela ilustrace a četla si v ní. I po tolika letech se k Fifince, Myšpulínovi, Pinďovi a Bobíkovi ráda vracím.

Lucissia
20.03.2020 5 z 5

Nádhera, kterou jsme měli i doma. Teď se k nám dostala vyřazená z knihovny a o její popularitě svědčí ohmatané stránky a salátové vydání. A opět na pár večerů zazářila. :-)

Brko_53
01.05.2019 5 z 5

Teď čtyřlístek objevuje můj pětiletý vnuk. Nejvíc se mu líbí Bobík, ale ani ostatní postavičky nezůstávají pozadu. Paráda.

Damato
02.10.2018 5 z 5

Lásky a kamarádi mého dětství, kdo neznal Čtyřlístek, jako by nebyl.

Myšpulín- v 6-ti letech nejobdivovanější kocour na světě, geniální vynálezce úžasných blbin a dokonalostí.
Bobík, to malé prasátko ve žlutých kalhotách nebojácný, silák se zálibou v dobrém jídle, takže měl problémy s nadváhou - můj veliký kamarád, jak já ho milovala...
Fifinka - parádivá psice s mírnou a citlivou povahu. Dokázala se úžasně postarat o domácnost a pro mě vzor čistoty a pořádku - snila jsem o její návštěvě, když v pátek odpoledne maminka zavelela- Ivano, vysát a celý barák a pořádně....
A nakonec Pinďa , zajíc s jednou kšandou , který ale dokázal svůj strach překonat - hrdinně jsem si na něj vzpomínala, když jsem musela v novém domě -za černočerné tmy mamince do sušárny pro prádlo- celý barák svítil, jak pochodeň, ale já byla po kapsách vybavená baterkami, jako Pinďa, když na výletě opravovali v noci auto...
Prostě náááádhera, dnes čtu příběhy vnučkám, smějeme se u toho, ale pro mě to je vzpomínka na staré A4 časopisy Mateřídoušky, kdy jsem každý měsíc čekala , jestli maminka u stánku a u koupi časopisů Květy na mě nezapomene a s určitou svátostí otvírala stránky a těšila se na své kreslené kamarády....

surikata246
14.04.2018 5 z 5

Radostné shledání po letech odmlky a přečteno s mými dítky. Jejich reakce předčila mé očekávání. Tolik radosti, údivu a hlavně smíchu. Pro mne zážitek který si stále hýčkám. Možná přispěl k uzdravení nejmladší dcery ze zákeřné nemoci. Skvělé!!!

topi80
23.02.2018 5 z 5

Komiks se tady těší hodnocení, jaké mu může závidět většina knih. Někomu to může připadat nespravedlivé. Jenže když si na toto vydání vzpomenu a zjistím, že si vzpomínám i téměř na všechny příběhy, nelze se tomu divit. Bomba ze světa fantazie.

lucik2773
06.08.2017 5 z 5

Čtyřlístky jsem podědila po mámě a jejích třech bratrech a od té doby začala čtyřlístková čtecí mánie, úplně jsem je žrala, máma nám (mě a mým dvou bratrům)pak kupovala novější díly, takže jsme u čtyřlístku zůstali hodně dlouho...no dokud jsme nevyrostli :) Nějaké unikáty mám ještě teď a hodlám se k nim zase vrátit.

martas006
06.01.2017 5 z 5

Moje milovaná a nesčetněkrát přečtená kniha. Četla jsem i komiksy. Teď bych ji zase ráda sehnala a měla ve své knihovně pro své děti.

ERRORMAKER
03.12.2016 5 z 5

Když přijela mamka z města a z tašky vytáhla čtyřlístek, tak to byl opravdovej svátek. Bál jsem se vždycky chvíle kdy zavřu poslední stránku a budu to mít přečtený. U mnoha dílů bych si dokonce vybavil okamžik, kdy jsem jej dostal. Pejsánek k pohledání - na návštěvě babičky, Trosečníci pouště - jedno pochmurné podzimní odpoledne když naši přijeli z města, Tajemství starého alchymisty - od bratránka v rámci předvánoční výměny dárků ve třetí třídě... a takhle bych mohl pokračovat do aleluja. Čtyřlístek byl pro mne zjevení. :)

Totojsemja
04.02.2016 5 z 5

Tyhle nejstarší díly jsou nejlepší !!!

Kikinečka
17.09.2015 5 z 5

Přečetla jsme snad všechny díly a byly Super

MP17
09.02.2015 5 z 5

Dárek k mým šestým narozeninám. Dodnes si pamatuji tu obrovskou radost, kterou jsem měl.

iva23
01.10.2014 5 z 5

Všichni doma známe nazpaměť.

Naias
13.09.2014 5 z 5

To blaho, keď som túto knihu našla pod stromčekom! Čoskoro sa kvôli opakovanému čítaniu stal z knihy šalát, ale bol to milovaný šalát.

Warden
17.01.2014 5 z 5

Nejlepší komix všech dob :)

Kapis
29.03.2013 5 z 5

Tak se dívám, že jsem ještě nehodnotil tento klenot, který jsem jako děcko měl přečtený tam a zpátky snad nastokrát a všechny ty příběhy mám zaryty opravdu hluboko - ono jak to pak seženu jako samostatný sešit, je to takový malý obřad. Nemohu jinak než plnou hvězdovou palbu, v procentech bych se nebál dát 95%.

Ikkju
26.10.2012 5 z 5

Každé vydání Čtyřlístku pro nás byl malý svátek, získání speciálu malé vánoce. Přečtené jsme sice měli za chvilku, ale Čtyřlístek se dá číst nekonečněkrát :o

komiksy pro děti Čtyřlístek

Autoři knihy