Čtyřicátý pátý

Čtyřicátý pátý https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54822/bmid_ctyricaty-paty-n7s-54822.jpg 4 5 3

Maršál Sovětského svazu vzpomíná na největší válečné operace roku 1945 (hornoslezskou, dolnoslezskou, berlínskou a pražskou), které byly prováděny pod jeho vrchním velením. Hodnotí přitom přední velitele, s nimižspolupracoval, a poskytuje tak rozhled po situaci na bojišti i po poměrech ve štábech. V závěru vzpomíná i na československé důstojníky, nejvřeleji na generála Svobodu (který napsal pro český překlad těchto pamětí zasvěcenoupředmluvu). Text prozrazuje pravého vojenského odborníka, jenž posuzuje důležité události i osoby z hlediska bojové dovednosti, odvahy i morálních kvalit.... celý text

Literatura faktu Válečné Biografie a memoáry
Vydáno: , Svoboda

Sorok pjatyj , 1966

Marbo
17.03.2017 3 z 5

Jak již bylo řečeno, poněkud strohé a neosobní, navíc ty pasáže se Stalinem nezní moc věrohodně. Z úcty ***

Pavelpi
21.04.2015 5 z 5

Paměti,které jsem přečetl jedním dechem.Maršál Koněv,jeden z významných velitelů,který byl i u nás velice populární,popisuje válku tak jak jí viděl on sám.Předmluvu k této knize napsal generál Ludvík Svoboda

cori
01.05.2013

Válečné paměti, psáno neosobním úředním stylem, kde byl, co viděl, co měl v rozkaze, co dělal. Možná ocení fanda vojenské historie. Pro laika nezáživné čtení.