Čtyři tankisté a pes - 3. díl

Čtyři tankisté a pes - 3. díl https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24754/ctyri-tankiste-a-pes-dil-24754.jpg 4 18 2

Závěrečné příhody Jendy, Gustlíka, Gřeše, Tomáše a psa Šarika. Třetí díl románu z druhé světové války vypráví o posledních příhodách osádky tanku polské divize na jaře a zejména v květnu r. 1945. 1. vydání.

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Lidové nakladatelství

Czterej pancerni i pies , 1969

Ventimiglia
09.07.2017 5 z 5

Knížku jsem dostala v Vánocům ve 2. třídě a patří k mým nejmilovanějším. Četla jsem ji během dětství mnohokrát, dokázala citovat celé pasáže zpaměti a dodnes se mi - s láskou - vybavují dobrodružné i dojemné epizody i fotografie ze seriálu, které knihu doprovázejí. Knížka formovala moji představu o druhé světové válce a až mnohem později jsem si uvědomila, jak je v mnohém romantická. Přesto ji mám pořád ráda. Ovšem seriál, který jsem znovu viděla v 90. letech, dnes budí spíš rozpačitý úsměv.

Thromulus
15.05.2017 5 z 5

Jako malý jsem seriál podle této knihy miloval a teď když jsem se dostal k přečtení samotné knihy, úplně se mi vraceli vzpomínky na jednotlivé díly seriálu. Rozhodně stojí za přečtení!

Janusz Przymanowski
polská, 1922 - 1998