Čtyři roční období na talíři

nehodnoceno
Čtyři roční období na talíři obálka knihy

Životním posláním autorů této jedinečné knihy je vaření. Poprvé se potkali v roce 1978, na Václavském náměstí v kuchyni hotelu Ambassador, kde byl Jaroslav šéfkuchařem a Jiří k němu nastoupil jako kuchařský talent. „Byl to náš progresivní elév,“ vzpomíná nestor českých kuchařů a jeho kolega doplňuje: „Už tehdy jsem si uvědomil, že se pro tohle povolání narodil.“ Jejich životní cesty se pak obloukem osudově protnuly na Barrandově. Čtyři roční období jsou jejich prvním společným knižním projektem. Jaroslav Sapík, špička v kuchařském oboru a propagátor české kuchyně doma i v zahraničí, vaří pro širokou veřejnost a hlavně pro hosty ve svojí rodinné restauraci. Jiří Babica je jeden z našich nejoblíbenějších televizních kuchařů a jeho doménou je vaření určené pro všechny. „Vždycky jsem chtěl, aby si moje recepty zvládnul připravit každý doma sám a měl z vaření radost.“ Rytmus střídajících se ročních období provází i jejich společnou knihu a lahodně se vine celým rokem. Používají při tom hodně surovin, které jsou v dané roční době přirozeně dostupné a patří do ní. K jaru patří kozí sýr, mladé telecí nebo šťovík, k létu třešně a ryby, k podzimu švestky a zvěřina – a zima, to je samozřejmě česká zabijačka. Pokud tomu rozumíte, stane se vám tato kniha radostí i inspirací....celý text

Kniha Čtyři roční období na talíři

Prospero
13.06.2021

Do Boršče dává tři litry smetany, do česnečky půl kila špeku. Tenhle kuchař se opravdu s ničím nepárá, ale myslím, že v něm hrklo stejně jako ve mně, když mu nedávno Soukup řekl, že do bramborové kaše dává na kilo brambor dvě másla.. :D Ach ta "racionální výživa"..

Pan Sapík je zřejmě oblíbený hlavně u lidí, co se chtějí stát dobrovolně diabetiky.. Ale dávám malé plus za to, že má rád chilli a hodně ho používá.

Sice je to kuchařka, ale podle těch zlověstných pohledů a zjevně nemocně vypadajících mladých pánů na obálce knihy.. bych podle těchto receptů raději moc nevařil. :D