Jiří Babica

česká, 1961koupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
Sváteční vaření u Babiců... když začnou vonět máminy ořechové rohlíčkyNejlepší recepty z televizeBabicovy dobroty 3. - 78 receptů, triků a vychytávek, které v televizi určitě neuvidíteBabicovy dobroty - Jak jíst dobře, levně a s chutíNejlepší recepty

Komentáře (2)

Přidat komentář
Luccy78
14.01.2016

Po návratu na rodnou hroudu začal s kamarádem točit videa o vaření pro internetovou televizi Stream.cz a pro velký úspěch to byl už jen krůček k regulérnímu pořadu.
Od roku 2008 uváděl na TV Nova kuchařskou show BABICOVY DOBROTY, kde představoval své recepty a recepty hostů.
Dobroty se staly po svém uvedení téměř kultovní, ať už legendárními hláškami Babici během vaření nebo stržením laviny kritiky za jeho ležérní přístup. (Např.: "Dneska si spolu připravíme francouzskou zeleninu a to bude ratatule." Anebo: "Kdo nemá žampiony, tak ať si tam dá nějaký jiný houby. A teď důležitý: kdo nemá žádný houby, tak ať si tam nedává vůbec žádný houby.")

On si ale stojí za svým a tvrdí, že vaří jen pro obyčejné lidi. Pořad má také nemalou řadu příznivců a vysílal se několik let.

Jiří je podle svých slov nenáročným strávníkem a radost mu udělá tabule v postřižinském stylu. Tedy klasický řízek a k tomu vychlazený chmelový mok.

Mezi jeho největší koníčky patří sport a cestování. Aktivnímu pohybu se věnuje od mala a spolu s basketbalovým týmem procestoval kromě Antarktidy téměř celý svět, kde také hledal inspiraci ve vaření a zásoboval se novými recepty.

Tenhle urostlý fanoušek Sparty má s manželkou Erikou syna Filipa a dceru Marii Olgu. Mimo uvádění pořadu ho v Praze živí prodejna a půjčovna lyží Ski BÁBA, kterou má přímo ve svém domě.

WEIL
19.12.2011

Díky televizi znám Babicovy dobroty.

Kdo nevěří, že vařit umí, ten se asi na jeho pořady moc nedívá.