Čtyři příběhy o daleké pouti

Čtyři příběhy o daleké pouti https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41493/ctyri-pribehy-o-dale-41493.jpg 4 16 2

Volně pojatá tetralogie /Sibyla, Ahasverova smrt, Poutník na moři, Svatá země/ je vyvrcholením literárního odkazu švédského spisovatele. Ve snaze objevit zdroj věčného zápolení dobra a zla dochází autor k víře, že každý člověk s sebou nese pečeť věčnosti a nesmrtelnosti.

Literatura světová Novely
Vydáno: , Odeon

Heligalande, Sibyllan, Ahasverus död, Pilgrim på havet

los
14.10.2018 5 z 5

Když člověk bydlí na ulici, kudy pořád tahají své kříže, jak si pak má všimnout, že jednoho krásného dne je jeden z nich boží syn. … A ty si myslíš, že takový osud potkal jenom tebe, že jen ty jsi trpěl, že jen tebe ukřižovali. … Ano, celé lidstvo visí na kříži jako ty, sám člověk visí na kříži a ty jsi jenom ten, ke kterému vzhlížejí, …když člověk myslí na bolest, utrpení a nespravedlnost, myslí na tebe. Jako by neexistovala jiná bolest než tvoje, jako by neexistovala jiná nespravedlnost než ta, kterou se provinili vůči tobě.

MOu598
25.05.2017 4 z 5

Četla jsem v srpnu 2007. Podle mých poznámek:
Zvláštní. Jakoby z jiné doby, i psáno tak, jako by nebylo současné, ale z jiného světa.
Emotivní.
Trochu náročnější na čtení.
Citát:
"Leccos, i věci největší váhy, přece závisí na tom, z jaké vzdálenosti se díváme."

Část díla

Pär Lagerkvist
švédská, 1891 - 1974
1970  84%Barabáš
1964  77%Trpaslík
1983  79%Čtyři příběhy o daleké pouti
1965  93%Kat a jiné povídky
1971  %Moderná severská dráma

Kniha Čtyři příběhy o daleké pouti je v