Čtyři dohody – Kniha moudrosti starých Toltéků

Čtyři dohody – Kniha moudrosti starých Toltéků
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12114/bmid_ctyri-dohody-duG-12114.jpg 4 2916 2916

Praktický průvodce osobní svobodou. Ve Čtyřech dohodách odhaluje don Miguel Ruiz zdroj omezujících názorů, které nás připravují o radost a vedou k zbytečnému utrpení. Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky.... celý text

Duchovní literatura New Age
Vydáno: , Pragma

The Four Agreements: A Practical Guide to Personal Freedom (A Toltec Wisdom Book), 1997

klaritkaa
13.08.2014 5 z 5

Je to už delší doba, co jsem ji přečetla, ale stále na ni vzopomínám a snažím se podle ní řídit.

Vláďa31
22.07.2014

Myšlenky ušlechtilé a určitě spousta z nich je v kontextu toho, co známe o psychologii člověka, velice pomocná. BYL BYCH OVŠEM VELICE OPATRNÝ a to v otázce dosáhnutí stavu lidské mysli a duše do zmiňovaného stavu - samá láska a všechno zlé pryč. Tohle totiž člověk NEDOKÁŽE!!! A proč ne? Nenechte se zmást. Buďto vám to bude do jisté míry fungovat a povede to k pýše (opak lásky), nebo to prostě nedáte a budete frustrovaní. A kdo je k sobě alespoň trochu upřímný, přizná si to. V člověku totiž taková láska není. Bůh je láska, ano, souhlasím s autorem knihy. Ale poslechněte si, co o tomto říká, dle mého názoru povolanější osobnost, Ježíš Kristus: "Ježíš mu odpověděl: „Já jsem ta cesta, pravda i život. Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne." (Jan 14,6, Bible - Nový Zákon) Pokud o sobě Ježíš Kristus prohlásil, že je jak PRAVDOU TAK ŽIVOTEM A CESTOU K BOHU, tedy k lásce, byl bych velmi opatrný na svůj vlastní úsudek o své schopnosti přiblížit se k Bohu svou silou a snahou. Potom bych z něho totiž dělal lháře a s tím bych nechtěl mít co dočinění. A Ježíši bych do očí tvrdil - "hele brácho díky že jsi za mě byl umučen, ale já to nepotřeboval. To jsi nevěděl? nemusel jsi to dělat. Já bych si pomohl přece sám." Přitom namísto tohoto bychom měli říct "Ježíši potřebuju tě. Nemám na to. Není ve mně tolik lásky abych skutečně miloval druhé, sebe a Boha. Jen ty jsi Boží Syn a zachránce který mi může odpustit mou nelásku a zbourat zeď mezi mnou a Bohem"

Ve zkratce:
knížka pro zlepšení osobnosti člověka a aby se cítil lépe - po odfiltrování duchovních myšlenek ANO
knížka pro nalezení Boha, pravé lásky a duchovní pravdy - NE!

Fairiella
19.06.2014 4 z 5

Hezké myšlenky, hezky vysvětleno (ale nemám ráda ten způsob, jak vám pořád všechno neustále opakují); smutné na tom je, že člověk asi ztuha může ty čtyři dohody plnit, aniž by neustále nenarážel na realitu.. teorie ovšem moc hezká.

niknikita
24.04.2014 5 z 5

Jedna z knih, kterou jsem dostala jako moc milý dárek a často se k ní vracím.
Je laskavá a moudrá.

Márinka
02.04.2014 2 z 5

Vše podstatné je řečeno na záložce knihy. Jen mám trochu problém s druhou dohodou. Ano, člověk by si neměl brát spoustu věcí osobně, z jednoho prostého důvodu - netýkají se ho. Ale že by vůbec nic, pusto, prázdno, bezcitno?

krabat
31.03.2014 3 z 5

První dojem teto knihy je vemi kladný měl jsem pocit že jde o něco převratného pak přijde konec kouzla kouřového zrcadla a zjistíte že jde jen o pouhou manipulaci ruzné sekty to dělají podobně a taky řikaji že to myslí dobře .Poslechněte si J.Duška a zjistite že tato kniha možná funguje jako pračka na mozek a to já mám humor ala dušek rád ale je to jen názor třeba to někomu pomáhá

hannah2000
21.03.2014 5 z 5

Čtyři moudra, která jsou zcela jasná, ale málokdo se jimi řídí.
Před časem jsem se dostala do velmi složité a pro mě náročné situace, a v té době jsem na tuto knihu náhodou natrefila. A právě ona mi pomohla dostat se dál. Hlavně moudra: "Nic si neber osobně a nic si nepředstavuj."
Nyní se ke knize občas vracím. Musím přiznat, že jsem ji četla letem světem a důkladně jsem přečetla jen samotná čtyři moudra. Ale právě ta moudra mě neskutečně zaujala. Měla by z nich být taková moderní modlitbička. Po probuzení odříkat, aby člověk nezapomněl a hned by mu bylo na světě líp :-).

lesumir
08.03.2014 4 z 5

Čtyři dohody četl kde kdo. Ale kdo se doopravdy řídí tím, co Ruiz popisuje? :-)
Za mě velmi jednoduchá sonda do niterní psychologie člověka, která sama o sobě pomoct dlouhodobě nedokáže. Nicméně by si ji měl opravdu přečíst každý a zamyslet se nad svým chováním.

dzafik
03.03.2014 3 z 5

Když se nad dohodami člověk zamyslí, uvědomí si, že to jsou vlastně úplně jednoduché věci, které se ale špatně dodržují :-) Na knížce mě místama točilo to, že se pořád omílá jedna věc dokola.

Ravabi
20.02.2014 5 z 5

Jedna z nejúžasnějších knih co jsem kdy četla. Při čtení jsem v duchu souhlasila snad s každou větou. Měla jsem pocit, že čtu něco v co jsem vždy věřila a chtěla podle toho žít, jen jsem to nikdy nepojmenovávala dohodami nebo se tím detailněji nezabývala. Kniha mě proto velmi překvapila a stala se tak trochu mým malým průvodcem životem. :)

derluc
12.02.2014 5 z 5

Dost poučná a dobrá kniha :-)

Marčullkas
10.02.2014 4 z 5

Mohu hodnotit jak knihu, tak divadelní představení a obě varianty byly neskutečně výborné! Kniha Vám dá víc času na uspořádání myšlenek a divadlo autentický požitek :)

sylvestra
18.01.2014 5 z 5

Skvělá kniha... při níž se podíváme na sebe z druhé strany a uvědomíme si mnoho věcí.. Děkuji za tuto knihu a jsem přesvědčena o tom...že tuto knihu by si měl přečíst každý. .. DOPORUČUJI

yank3e
28.12.2013 4 z 5

Sice mi moc neseděl ten duchovní styl "moudrosti starých indiánů", kterým je knížka psaná, ale myšlenky, které obsahuje, jsou zajímavé. Jak myslet a jednat, abychom se cítili spokojeně. Na druhou stranu ani nic převratného.

dalia1769
27.12.2013 1 z 5

Tuto knihu řadím do kategorie "vymývárna mozků". Styl mi připomíná něco mezi americkými televizními kazateli a kravaťáky z předváděček. Je mi líto, ale obecné nadšení nemohu sdílet. Neříkám, že některé myšlenky nejsou pravdivé, ale když se nad touhle knihou člověk trochu zamyslí, zjistí, že se v podstatě jedná o stokrát opakovaná klišé, zabalená do agresivně kazatelského hávu. Toto opravdu není můj šálek kávy...

DavidManiak
12.12.2013 odpad!

Oblíbená kniha Pavla Béma. :)

Rawen616
26.11.2013 3 z 5

Pokud nějakou tu filozofii a učení o životě znáte tak vám kniha asi nepřinese nic nového ale pokud ne, tak bude dobrým shrnutím myšlenek které rozhodně stojí aspoň za zamyšlení či vyzkoušení. Když pominu spornou existenci a vyspělost toltécké civilizace, tak je to celkem neškodná filozofie a rozhodně nejde o vyloženě ezo-kravinu. Co mi s odstupem času vadí, že i tato "duchovní" záležitost to rozjela pěkně po kapitalisticku a tak už dnes máme i pátou dohodu a dalších 50 příruček a doplňků a pokračování a penízky se sypou a sypou a hlupáčci platí a platí...inu duchovno:-)

v-turek
24.11.2013 2 z 5

Jestli opravdu existuje člověk, který je na tom tak špatně, že mu takováto kniha dokáže pomoci, tak prosím. Ale kdokoli s IQ dosahujícím 3-místného čísla v této knize nenajde nic nového, stejně jako v ostatních amerických psychologicko-motivačních brožurách.

Daffodila
24.11.2013 5 z 5

Velmi čtivá kniha, která mi toho dost dala - a dává, protože je to jedna z těch, které mlžete mít pořád při ruce a dle potřeby se k ní vracet. Pokud člověk touží po radě a pomoci, myslím, že tato kniha mu může pomoci. Pokud ovšem se sebou člověk nehodlá nic dělat, nic ho nespasí.

Dodynka
22.11.2013

Dobře se čte,jen zavést do života obsah bude složité..