Čtrnáct dní na vojně ekniha

od:


Koupit

Nevelká knížka humorných reflexí autorových zážitků z vojenské služby i úsměvných zamyšlení nad podstatou a povahou stavu vojenského.

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306534/big_ctrnact-dni-na-vojne-tIc-306534.jpg 4.112
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Čtrnáct dní na vojně

Pebra
17. října

Chytré. Vtipné. Anebo vlastně tak nějak smutné...

Česneksmedem
28. května

„Život vojenského slamníku je věčný
jako carství, samovláda a juchtové boty.“
Citát z knihy

Pánové mající za sebou vojenskou službu a následné cvičení záložáků si zavzpomínají...
Kniha má dvacet kapitol – od Úvodu, přes Rukování, Prezentýrku, Fasování vojenských věcí až po XX. kapitolu nazvanou Domů. Je to krátké, ale vtipné.


Ronnie68
18.03.2020

Postřehy z narukování a krátkém pobytu na vojně ... místy je to opravdu vtipně napsané .... knihu jsem našla na e-knihách zadarmo .. a jsem za to ráda ... pravda je, že kdyby kniha měla o trochu více stránek ... vůbec bych se nezlobila ...

MilanCFC
20.02.2020

Hodně povedená knížka a opravdu škoda, že nemá těch stránek více. Ačkoliv se může zdát, že Poláček řekl vše, co říct chtěl. Několik zajímavých poznatků z vojenského prostředí za první republiky a hodně zajímavé večerní filozofování nad pojmem statečnost.

Stilico
25.05.2012

Postřehy z vojenského cvičení záloh za první republiky. Laděno do humorného tónu, ale místy Poláček zabrousí do filozofování nad údělem vojáků mladé republiky. Souhlasím s mnoha jeho závěry o smyslu armády. Po vojácích se již nemá požadovat statečnost ale smysl pro povinost, neboť proti plynu a jiným vražedným prostředkům se již nelze chovat hrdinsky jako dříve v boji muže proti muži. V neposlední řadě se mi líbil i svěží styl, který odpovídá snaze zaujmout novinového čtenáře (dnes se novináři snaží o totéž, ale mnohdy to sklouzne k pouhému podbízení se a ztrácí tím i samotná úroveň novin).