Ctitel

Ctitel https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259945/mid_ctitel-ULj-259945.jpg 4 303 77

V lese je nalezeno tělo nedávno zavražděné dívky. Policie i rodina stojí před záhadou, neboť dívka zmizela beze stopy před šesti lety. Až telefonát prázdninové známosti poskytne vyšetřování první záchytný bod….

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Der Verehrer , 1998

mirunda
13.08.2016 5 z 5

Opět výborná detektivka. Autorka rozhodně nezklamala. Byť vše bylo tak nějak jasné od začátku, tak vlastně nebylo jasné nic až do konce.

pavlinkaa
13.08.2016 3 z 5

Nevím co jiného říct ..... prostě dobré :)

kanitsuj
27.07.2016 4 z 5

Tento thriller je čtivý a srozumitelný, nicméně na začátku jsem měla trochu problém se začíst a také prozrazení pachatele činu na samém začátku významně snížilo napětí, kvůli kterému čtenář tento žánr zpravidla vyhledává. Také jsem měla výhrady k vývoji děje - v příběhu je několik míst, kde postavy nejednají zcela logicky a právě díky tomu se děj může posunout patřičným "dramatickým" směrem.
Od autorky jsem četla Šmíráka i Zapomenuté dítě a posloupnost by byla následující: nejlepší jednoznačně Zapomenuté dítě, poté Śmírák a nejslaběji bych hodnotila Ctitele.

ohovnenychobot
24.07.2016 1 z 5

(SPOILER) Tuctovy thriler, kterych jsou stovky. Od zacatku zname psychopata. Dej se da hrave predpovidat(viz unos ditete - kdo by to byl necekal, ze?:-))...Za me je to slaba kniha.bZkusim od autorky jeste neco a uvidim.

konicekbily
24.07.2016 4 z 5

Dobře napsaná kniha, velice pomalu se rozvíjející, přináší hodně o ženských vjemech, pocitech, nerozhodnosti a úvah - co bylo a co bude. A je to také popis psychologie velmi narušeného člověka a nutí čtenáře ke stálému zamyšlení.

Hella
18.07.2016 3 z 5

Po několika (pro mě) slabších předchozích titulech opět čtivá a příjemná kniha.

kulatina
12.07.2016 4 z 5

Kniha je pěkně napsaná, napínavá až do konce.

Dousabel
10.07.2016 4 z 5

Já mám trochu problém s knihy od CH. L., protože můj zájem většinou v polovině knihy trochu opadne. Možná kdyby to bylo aspoň o trochu kratší, vždycky mám po dočtení její knihy tak trochu rozporuplné pocity, jestli se mi to líbilo, nebo ne. Každopádně chtěla jsem dát původně 3 hvězdy, ale ten závěr je přece jen velice napínavý, tak nakonec tu hvězdu přidám :)

Illaa
29.06.2016 3 z 5

Kniha neurazí, ani nenadchne. Tím, že od prvních stránek víme, kdo bude oním psychopatem (ctitelem), není děj už tak poutavý. I tak jsem závěr přečetla jedním dechem.

Ivana11
28.06.2016 5 z 5

Výborná kniha, autorka má výborný styl, je těžké alespoň na chvilku od knížky odejít. Doporučuji k přečtení.

hledaseniki
22.06.2016 4 z 5

Ctitel je vynikající kniha, jedná se o thriller ostatně Charlotte Link se specializuje především na tento žánr. Jak už samotný název napovídá je jasné, o co v příběhu půjde a tak čtenář nemůže být dvakrát překvapen, což mnozí považují za problém, já osobně to tak nevidím, protože přesně tohle byl cíl té knihy, autorka se nesnažila šokovat odhalením vraha, což dokazuje samotný název knihy. Autorka na větším prostoru rozehrála poměrně zajímavou hru ve které figurují především ženské charaktery, které neuvěřitelně živě vykreslila, popisování ženských pocitů a celkově psychologie postav byla jedním slovem bravurní. Je pravda, že jakmile se na scéně objevují muži, děj trochu slábne, ale nejde o nic, co by se nedalo překousnout.

Myslím, že by příběhu neuškodilo, kdyby měl o pár stránek méně, protože ten začátek působil tak nějak neuceleně, nakonec se ale přece jen povedlo z toho vyždímat co se dalo. Od německé autorky Charlotte Link jsem přečetla jen jednu knihu a šlo o knihu Šmírák a vlastně nechápu proč jsem nedala šanci i jejím dalším knihám...každopádně to brzy napravím. Ctitel není vůbec špatným thrillerem ba naopak. Při jeho čtení se budete děsit a doufat, že vám podobný Ctitel nezkříží cestu.

evasamankova
21.06.2016 4 z 5

Příběhu chybí nějaký výraznější zvrat a překvapení... to, čím v ostatních svých knihách Ch. Linková koření děj...
Navzdory tomu mě ale Ctitel velmi bavil, vypravěčský styl autorky, její výborná profilace postav i celková autentičnost mě znovu chytly a nepustily do poslední stránky.
Ctitel je z roku 1998, zařadit se chronologicky tedy dá spíše k začátkům tvorby autorky...

janča06
20.06.2016 5 z 5

Moje oblíbená autorka, opět nezklamala. Krásný čtivý příběh.

Didi15
05.06.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Velice čtivé a věrohodné. Doporučuji .

zdehan
31.05.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila,byla trochu jiná než na jaké knihy jsme zvyklé,dobře se četla mužu doporučit.

adelaska
21.05.2016 5 z 5

Ch. Link opět nezklamala, pro mě špičkový thriller přečtený za pouhý den. Kvalitativně bych ho srovnala s jejími předchozími thrillery, nicméně zde pachatele odhalíme velmi brzy, což může být pro někoho trochu zklamání, že žádný pořádný šok se zde nekoná. Kniha si ale přesto stále udržuje to správné napětí, postavy jsou tak důkladně vykresleny a jejich pocity taktéž, tudíž se člověk krásně vžije do jejich kůže. Za mě spokojenost.

Šánka
20.05.2016 4 z 5

Na nový román od této autorky jsem se hodně těšila, od Ch. Link jsem doposud četla jen výborné knihy. Zklamaná nejsem, ale úplné nadšení se také nedostavilo.
Dva zdánlivě nesouvisející příběhy, mladá dívka, zavražděná v lese a žena, kterou opouští manžel. Oba příběhy se brzy propojí a vyústí v dramatický boj o život s velmi nebezpečným psychopatem. Řekla bych, že je to psychologický román s detektivní zápletkou, v němž máme možnost poznat myšlenkové pochody narušeného člověka s jeho zvrácenou potřebou přivlastnit si druhou bytost. Kniha za přečtení určitě stojí, ale mě trošku zklamal závěr.