Čtení z kamení

Čtení z kamení https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/99647/cteni-z-kameni-99647.jpg 4 15 3

Jsou Moravcovy dobrodružné příběhy western, indiánka či detektivka? Kdyby šlo jen o prostředí, byla by definice jasná. Protože však detektivem může být každý, třeba i tibetský láma, bude těžké odepřít atribut detektiva chytrému vyšetřovateli z profese, a to jen proto, že je to indián. Ovšem, světem seržanta SWS nebyla moderní zločinnost. Neměl proti sobě rafinovanou síť úkladů upředenou důmyslným zločincem a za sebou rozsáhlý vyšetřovací aparát s vědeckými laboratořemi. V podstatě dělal totéž, co každý detektiv – odhaloval tajemství. Řešil záhady, vyhledával pravdu, vystavenou nebezpečí lži a omylu, hájil právo. A ve všech případech si Indián Údolní medvěd SWS počínal skvěle. (www.pitaval.cz)... celý text

Blue
02.10.2020 5 z 5

Přečetl jsem všechny Moravcovy knížky, z této jsem měl nejlepší dojem. Opravdu moc pěkné čtení, doporučuju všem příznivcům dobrodružné četby, zejména pak se zaměřením na indiány. 90 %

witko
01.03.2018 3 z 5

Zajímavé skloubení westernu a detektivky, ještě k tomu s idiánským vyšetřovatelem. Docela oříšek, ale autor se s tím popral více než dobře.

Kakho-Oto
26.12.2016 4 z 5

Pěkné povídky z pera Jaroslava Moravce, vydavatele mayovek z období první republiky a protektorátu (nakladatelství Toužimský a Moravec). Ze sedmi povídek se mi nejvíce líbily Město bez šerifa, Uprchlíci z Clintonu a Rozhazovač zlata.