Válka bez skalpů

Válka bez skalpů https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28694/bmid_valka-bez-skalpu-u6d-28694.jpg 5 15 4

Román z Divokého západu. Vyprávění o poručíku Eliottovi, důstojníku Jezdectva Spojených států, je z období tzv. vyhlazovací války, kterou běloši vedli v letech 1874–1877 proti indiánům amerického Jihozápadu. Obálku s použitím kresby Z.Buriana a grafickou úpravu navrhl Jiří Skácel. 1. vydání.

PierRe Vesper
05.04.2024 4 z 5

Slušný western, srovnáván s mayovkami - nemůžu posoudit, viděl jsem zatím jen filmy.
Z Vinnetoua se mihnou postavy Sam Hawkens a Old Firend, celkem příjemné zpestření.
Samostatně kniha skrz příhody poručíka Eliotta nahlíží na kolonizování ameriky, boje s indiány, jejich přesidlovaní a celkovou melodramatickou a pochmurnou dobu, při které byly Indiáni vyhlazováni.

Vlk.kh
31.12.2017 5 z 5

Prvně jsem tento kousek četl asi v patnácti letech a přišlo mi to mnohem lepší, než strýcem a tátou doporučované Mayovky. Bylo to takové tvrdší, realističtější a zbavené takové té "pohádkovosti", která mi trochu vadila na Vinnetouovi, apod.

kralika
19.02.2016 5 z 5

Kniha kterou jsem kdysi četl v době, kdy jsem hltal Mayovky a naprosto mi sebrala iluze... Její realismus byl hodně brutální procitnutí ze snu o Old Shatterhandovi...

pablovendat
16.11.2014 5 z 5

Příběh poručíka armády USA Eliotta. Eliottova jednotka je převelena do Texasu, kde musí potlačit povstání Indiánů (Komančů, Kiowů, Čejenů a Arapahů). Potká se i s malým zálesákem Samem Hawkinsem a v příběhu se mihne Old Firehand. Eliott pochopí marný boj rudého národa za svobodu.

Zdeněk Burian, 1905-1981

Jaroslav Moravec
česká, 1900 - 1974
1991  87%Klekí Petra, bílý otec Apačů
1966  91%Válka bez skalpů
1971  84%Zrazený tomahavk
1994  69%Útěk z Onondagy
1991  76%Mezi piráty / Uprchlíci z Clintonu

Kniha Válka bez skalpů je v