Čtenářský diář 2023: Databazeknih.cz

Čtenářský diář 2023: Databazeknih.cz https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497809/bmid_ctenarsky-diar-2023-oficialni-diar--onH-497809.jpg 4 80 45

Čtenářský diář 2023 Databáze knih – nejlepší parťák nejen v organizaci čtenářského roku 2023! Tento týdenní diář v sobě ukrývá dostatek prostoru na vaše sny, plány a úkoly, najdete v něm také všechna témata nové Čtenářské výzvy. Najdete v něm i čtenářskou anketu, ve které odpovídají významní čeští autoři (Alena Mornštajnová, Kateřina Tučková, Jáchym Topol, Michal Viewegh,...) a na závěr dokonce i jedna oblíbená autorka zahraniční.... celý text

ava.s
06.11.2022 1 z 5

Za mě opět jedno velké ne.
Diář má moc velký formát a přesto je v něm málo místa, moc velké řádkování, také se mi moc nelíbí uspořádání. A upřímně po vizuální stránce mi přijde nezajímavý, mě osobně se vůbec nelíbí (a to nejen obálka). Také jsem nepochopila proč jsou v diáři rozhovory (?) Sorry, ale to má být tady a ne v diáři, který sebou má člověk celý rok tahat! (Citáty pochopím a vítám, ale rozhovor?) Nemá gumičku na tužku, což u takhle velkého diáře je chyba. Ten loňský mi přišel nepraktický, tento se mi ani nelíbí.

Také se mi nelíbí to, že všechny dotazy na čtenářskou výzvu na příští rok jsou přesouvány do bůhví jakých vláken. Přitom nejsou zveřejněné ani průběžné statistiky za tento rok a to už je listopad (!). Dost absurdní je i to, že se tu diář může hodnotit tak, jako ostatní knihy a dokonce ho mohu vložit do čtenářské výzvy. Toto kniha přece není! Pokud se tu mohou hodnotit diáře tak snad nová sekce - diáře a dejte sem i jiné tématické diáře ne jen ten z Databáze knih (Neobyčejný diář, Jógový diář, Coelho, Motivační, Lucie Gránová apod...). Chápu, že chcete reklamu, ale cpát lidem pod nos tímhle způsobem tento merch...nevím nevím.

Osobně jsem sáhla po diáři z Knižního klubu a to z následujících důvodů - i přes malý formát je tam daleko víc místa na poznámky, je lehký a za krásnou cenu 29 Kč, navíc po vizuální stránce se jim letos opravdu velmi povedl, u každého týdne je i perlička z knižního světa.

Marfulka007
27.10.2022 4 z 5

Také se bohužel musím přidat do skupinky, kde se více líbil letošní diář. Na pohled je ten nový moc pěkný, ale co se vnitřku týče určitě mi vyhovoval lépe ten letošní - kresby, které už někdo zmiňoval, stejně jako šíře řádku na pravých listech (zbytečně velká, klidně bych si uměla představit raději čtverečky, nebo tečky). Také chybějící gumička na tužku a zadní klopa je velká škoda (ale to se dá doplnit). Na druhou stranu se mi líbí, že zůstalo rozložení vlevo data / vpravo poznámky, na to jsem si za ten rok zvykla a vyhovuje mi. Jinak se každopádně na Výzvu těším a diář i přes drobná zklamání využiji na 100% jako ten letošní :-)

Neluš
24.10.2022 4 z 5

Z diáře mám radost, jen škoda že chybí gumička na tužku a zadní kapsička, která mi přišla velmi praktická.

Anela1960
23.10.2022 5 z 5

Čtenářský diář hlavně hodnotím jako výborný nápad pro aktivní čtenáře bez ohledu na design, grafiku apod. I když ten na rok 2023 mně grafikou i na dotek připomíná knihu pohádek z dětství a moc za něj děkuji.

Snoopi
07.10.2022 4 z 5

Nemůžu si pomoci, ale ten loňský diář byl daleko hezčí, i po stránce grafické. Líbil se mi víc, byla v něm spousta hezkých a milých obrázků. V tom letošním bych klidně oželela rozhovory se spisovateli, i když je prima, že jejich portréty jsou povedené. Pořídila jsem si ho jen kvůli ČV a zaznamenávat si do něj budu, stejně jako do toho loňského, pouze knihy přečtené, tedy kdy jsem je rozečetla a kdy dočetla. Je zajímavé svou "mánii" takhle sledovat v průběhu roku :-) Dětskou ČV vítám, klidně si ji splním také, ale bylo by fajn, pokud se ujme, kdyby časem i děti měly svůj diář, patřičně "obrázkový" a vyšperkovaný. Tři obrázky postaviček z dětských knih určitý dojem jisté strohosti nezachrání. Jinak jsem ale ráda, že takový diář existuje.

Ivetaa
02.10.2022 5 z 5

Také jsem neodolala a zakoupila - jako v loňském roce. Je skvělý a držím palce autorům. Díky, že jste.

LadyCharlene
02.10.2022 2 z 5

Těším se na novou čtenářskou výzvu, ačkoliv jsou některá témata pěkný oříšek. Kvůli přístupu k tématům jsem si vlastně diář koupila. Čeká nás i novinka v podobě Dětské výzvy, jsem zvědavá, zda se můžeme těšit i změny na webu. Diář má příjemný formát, design, je lehký a rozhovory se spisovateli jsou dobrým nápadem, ovšem rozhovor s panem Vieweghem... no, není to moc upovídaný člověk, co? Chybí mi kapsička na zadních deskách. Jinak paráda. Koupí neprohloupíte. :)

ydnac
29.09.2022 5 z 5

Nechám si čtenářský diář na zápisky a poznámky, které se týkají knih.
Mně se líbí až moc :-), chci v něm mít zapsané samé hezké věci :-).
Výzvy se nemůžu dočkat :-)

iška
26.09.2022 4 z 5

Diář jsem si zakoupila. Graficky pěkný, ale i mně loňský více vyhovoval. Osobně mi chybí úchytka na tužku a postrádám i zadní kapsičku. Docela jsem ji využívala.

Elea
12.09.2022 4 z 5

Čtenářský deník se mi líbí víc než letošní, už méně se mi líbí některá témata Čtenářské výzvy.

Pavla79
12.09.2022 2 z 5

Naprosto souhlasím s @lucik2773, designově vypadá krásně..., ale ta gumička. :( I když jsem si na méně prostoru zvykla a nějak se vždy vešla, letos si čtenářský deník nechám opravdu jen jako čtenářský. :)

ewi
08.09.2022 4 z 5

diar hodnotim ako velmi vydareny..sice sa mi obalka moc nepaci, ale celkovo grafika vo vnutri je zaujimava, velmi originalny a zaujimavy napad rozhovorov so znamymi spisovatelmi - nabuduce by som ocenila i slovenskych, ked sa i tam kniha predava...detska vyzva je tiez super napad, temata Citatelskej vyzvy mi pridu celkom fajn( ja uz ju par rokov neplnim na 100%)....dost miesta na poznamky, no ja by som ocenila 2 velkostne varianty...proste i mensi diar do kabelky, myslim ze by to slo....tato velkost je na mna " privelka", aby som ju pouzivala ako diar...

majík1
07.09.2022 2 z 5

Letošní diář se mi moc nelíbí a připadá mi dost drahý. Loni byl daleko lepší

Hani77
07.09.2022 5 z 5

Diář už mám taky doma, tak dávám dohromady knihy pro nová témata. Některá mi nesedí, ale na některá se moc těším. A fajn je i téma "kniha, kterou nečtu poprvé". Výzvu jsem dosud plnila především proto, abych si rozšířila obzory o knihy, po kterých bych většinou jinak nesáhla (a bohužel také mnoho nových knih, které jsem si koupila do výzvy jako novinky, je už zase pryč, protože nestály za to, aby mi zabíraly v knihovně místo). Ale jsou knihy, které si ráda přečtu opakovaně (napadá mě Kronika města Kocourkova, abych si připomněla, co nás ještě může potkat). Ve finále spokojenost, i když některá témata budou i příští rok opravdovou VÝZVOU.
Ad Belanna: děkuji za tip, dát si (i v dospělosti) dětskou výzvu!! Už jsme doma taky samý velký holky, škoda, že dětská výzva nepřišla trošku dřív.

postrach
07.09.2022 5 z 5

Neodolala jsem a včera diář přinesla domúUž v něm čtu.Těším se na Čtenářskou výzvu.Letošní témata mi z části nesedí.ASi ji nedokončím.Jinak je diář krásně udělaný.

Silwinka87
03.09.2022 5 z 5

Diář už je doma, je parádní! Oceňuji dostatek místa na zápisky u jednotlivých dnů a taky prázdné stránky u každého týdne. Po nějaké době se také zapojím do Čtenářské výzvy, letošní témata mi přijdou pestrá a zajímavá. Z čeho mám opravdovou radost, je ta dětská verze, takže zapojím také děti. Jako velmi příjemné zpestření mi přijde anketa.
Diář letos hodnotím jako velmi zdařilí kousek. Kdybych měla mít jednu malou připomínku, uvítala bych gumičku na propisku, jak už tady někdo zmiňoval.

lucik2773
03.09.2022 3 z 5

(SPOILER) Vzhled diáře je lepší než bylo první vydání, ale docela mě zklamaly tyto věci: chybí gumička na propisku, nejsou dvě záložky, ale jedna a co se týká řádků na pravé straně u jednotlivých týdnů, tak by nemusely být tak tlusté, ty předchozí úzké mi vyhovovaly. Takhle to vypadá, že je více místa na poznámky, ale kdybych měla vyplnit jednotlivé řádky, tak toho místa bude méně.
Jako plus jsou za mě rozhovory a dětská výzva (i když ji teď ještě nevyužijeme, do budoucna super nápad).

opice1956
02.09.2022

Dnes dorazil. Paráda!!!

Belanna
01.09.2022 5 z 5

Diář je opravdu moc krásný. Grafická úprava mě vyloženě nadchla, je tu více prostoru na poznámky k jednotlivých dnům.
Na čtenářskou výzvu se těším, protože některá téma budou opravdu výzvou a navíc jsem se shodla s mou dcerou, že si střihneme i tu pro děti (i když už jsme velký holky).
Dane, velký díky !

ydnac
01.09.2022 5 z 5

Diář je opravdu krásný :-)
Moc se mi líbí obal.
Nádherné ilustrace a rozhovory jsou skvělý bonus.
Témata výzvy 2023 jsou super výzva :-) těším se, že se díky nim dostanu k novým knihám a nové inspiraci.
DĚKUJI :-)

diáře, zápisníky čtenářský deník rok 2023 čtenářská výzva čtenářská výzva 2023 Databáze knih

Daniel Fiala
česká, 1987