Coura

Coura
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533272/bmid_coura-65e19a40c50ba.jpg 4 413 413

Co se přihodí mladé herečce Lucii a její malé dceři, když při práci na roli potká svou bývalou lásku? Muže, kterého nechce potkávat ani na zastávce tramvaje, a teď ho musí pracovně líbat a vyznávat mu lásku? Jak dalece může iluze lásky zahýbat životem hlavní hrdinky? A může být rozchod nakažlivý? Autorka v románu pro ženy Coura otevírá s humorem a nadhledem ožehavá témata, o nichž se často jen šeptá nebo pokrytecky mlčí. Je možně milovat dva muže? Anebo snad ženu, i když nejste na holky? A jsou opravdu na prvním místě v životě každé ženy její děti, nebo je to jen klišé? Na to vše vám odpoví Lucie a její rozverné přítelkyně v románu Coura. Příběh o lásce v různých podobách, o mateřství, které nemusí každou ženu naplňovat, a o hledání štěstí, které máme často na dosah ruky, a přesto ho dokážeme obejít. Nechte se vtáhnout do příběhu, v němž se pozná snad každá žena.... celý text

Kristyne3789
07.01.2023 2 z 5

Druhý díl už mě tolik nenadchl. Průměrné oddechové čtení.

mia.com
06.01.2023 3 z 5

Urcite vam musi sednout tema a styl hovorove mluvy, coz za me je v pohode, diky bohu mame i klasickou primou rec, slava. Herecky jsou zde porad stejne tupe pipiny, nezlobte se na me. Ale zas je to takove ze zivota, hezky zamotane a zadna ihned predvidatelna pohadkova romantika a to se mi libi. Ale veledilo to neni, ackoliv dalsi dil bych si zase precetla. Beru to jako takove guilty pleasure.

ctuvnoci
03.01.2023 5 z 5

Tématem i stylem psaní mi kniha do mého životního období sedla výborně. Je čtivá, vtipná, místy lehtivá, s náhledem do vnitřního života hlavní hrdinky, není hloupá. Vytkla bych pouze drobnost někde z 1. třetiny knihy, kdy je na jedné straně napsáno, že dítě Aleny má 10 měsíců a dole na té samé straně se mluví o půlročním miminu (4 měsíce v životě kojence jsou opravdu dlouhá doba na to, aby se to takto zaměňovalo), dále pak Alena přestala kojit a za pár stránek už zase znovu kojí... No a konec, trošku překombinovaný, ženská přece otce dítěte vůbec uvádět nemusí, pokud nechce, nepotřebuje hledat žádného "náhradního", který by se do rodného listu měl zapsat.

Karoll_ina
28.11.2022 5 z 5

Kniha plná humoru, četlo se velmi rychle a nezklamalo jako první díl.

MichaelaS081
15.10.2022 5 z 5

I tento díl byl super.

Barca_1988
10.10.2022 2 z 5

Příběhy o životech obyčejných lidí mám ráda, ale tato kniha mě příliš nebavila. Nic mi to nedalo a nedokázala jsme ji dočíst.

terryaknihy
03.10.2022 4 z 5

Prvě to popravdě byl celkem šok, jelikož příběh je celkem posetý vulgarismy, což by mi v knižní podobě dělalo určitě velký problém. Jenže audioknihu namluvila neskutečná Jitka Ježková, a to i všechny prciny světa, mi byly rázem jedno :D. Jitky nádherný přednes mi pomohl ihned vplout do příběhu a já začala prožívat svých 12 hodin po boku hlavní postavy Lucie.
Lucie byla celkem střela, hezká zrzavá herečka, která žila s Karlem a společně vychovávali roztomilou dceru, kterou měla Lucka s bývalým partnerem Tomášem. Lucka procházela různé konkurzy a snila o tom být slavnou divadelní a televizní herečkou. Popravdě právě pohled do hereckého světa, vztahové a rodinné problémy, to mě na tom šíleně bavilo! :)
Lucka měla několik kámošek, které každá se svými partnery zažívaly různé radosti, tedy hlavně strasti a společně si různě pomáhaly. Velmi oceňuji, že autorka nám dokázala rozjet více linek díky několika postavám, všechny skvěle zakončila, ale dokázala mě do poslední chvíle držet lehce v napětí. Lucie potkává totiž svou lásku z minulosti, která jí naruší domácí idylku a spustí nečekaný slet událostí.
Během čtení jsem se nasmála (Lucky rozmluvy se šedivkou :D), kroutila očima i hlavou, ale i se chvilkami držela za srdce. Je to takový lehoučce přitažený příběh za vlasy, který vás ale nutí číst/poslouchat dál a dál, protože nás ten konec prostě zajímá:D! Oceňuji i super zakomponování názvu knihy do příběhu :D.

whiolet
11.09.2022 3 z 5

Byla jsem mile překvapená kolikrát jsem se při čtení knihy zasmála.
Coura mě rozhodně bavila víc než kterákoliv knížka od p. Třeštíkové, jelikož přesně takhle si představuji odpočinkové čtení od české autorky.
Na druhou stranu posledních 50 stránek bylo na mě už té Lucie fakt moc, takže jsem byla ráda, když přišel konec :D

Gugu
03.09.2022 3 z 5

První kníha Jany Bernáškové byla pro mě příjemným překvapením, takže jsem šla i do knížky druhé. Ale u té se moje nadšení už tolik nekonalo. Zdá se mi, že je v knížce všeho nějak moc - moc sexu a detailního popisování, moc drsných výrazů, moc zdrobnělin (a v divných situacích), moc pitvání a moralizování, moc překlepů a chyb.... Z mého pohledu autorka příliš zatlačila na pilu, nejspíš v důsledku úspěchu první knihy. Ano, dobře se to čte, oddychovka, kterou zvládnete za víkend. Ale to je tak všechno... něco navíc tomu chybí.

Simstr
22.08.2022 4 z 5

Za mě příjemné čtení, jen oslovování zdrobnělinami mi moc nešlo přes pusu :-) Než jsem začala číst, vůbec jsem nevěděla do čeho jdu. Byla jsem příjemně překvapena, občas jsem se i nahlas zasmála. Jak se blížil konec knížky, tak vtipů ubývalo a nastalo to krásné životní "vystřízlivění". Určitě si přečtu i další díla této autorky. Doporučuji.

poter
10.08.2022 4 z 5

Docela pohodové čtení,nejsem žádný puritán,ale i na mne trochu zbytečně peprné výrazy,ale jinak v pohodě oddechovka

Doubravka1975
08.07.2022 4 z 5

Začátek teda hrozný i jsem chtěla knížku odložit. Hlavní hrdinka Lucie a její Šedivka děs běs. Kiki neumí snad všechna písmena kromě R, ale jen ve slově prdel. Holky a jejich mluva plná vulgarismů docela síla. No a Karel jak oslovuje Lu raději bez komentáře atd.atd. Ale jak jsem četla pořád dál a dál, tak jsem si asi zvykla a dočetla až do konce. A přes tohle všechno je to čtivé a oddechové a nakonec se mi to líbilo. Autorka je známá herečka, já ji teda moc neznám, jen trochu ze seriálu Vyprávěj a docela mě tím vyjadřováním překvapila, ale příběh je to zajímavý a čtivý, takže Doporučuji

annettka1098
28.06.2022 4 z 5

COURA je skvělá oddechovka, která vás zabaví během letního odpočinku na lehátku. Kniha se velmi dobře četla, kapitoly jsou krátké, jazyk jednoduchý na čtení. V této knize mi ani nevadily vulgarismy, k holkám z Ostravy mi to sedlo. Jen tedy oslovení "prciny" mi přišlo hrozné. Příběh mi ke konci přišel zbytečně natahovaný a u některých pasáží už jsem se nudila. Myslím, že by kniha snesla proškrtání o 50-100 stran a vůbec by ji to neuškodilo.
Jestli máte rádi milostné románky ze života, občas proložené milostnou scénkou, mohu vám knihu vřele doporučit.

olca1983
26.06.2022 4 z 5

Oproti prvnímu dílu už nechybí uvozovky, což je fajn. Příběh má spád, napětí .. těžko odhadnout, jak vše dopadne. Je to fajn letní čtení, knihu jsem přečetla asi za 3 dny.
Ale .... na můj vkus je tam dost překlepů a i obsahová chyba (Lucie ležela v pokoji v Motole, ale domů z nemocnice jela z Bulovky) .. takže za tyhle rušivé elementy ubírám jednu hvězdičku a přemýšlím, že bych se ráda dozvěděla, jak dopadne Denisa .. tak třeba se ještě dočkáme volného pokračování.. :-)

LucušN.
09.06.2022 5 z 5

Kniha mne mile překvapila. Zpočátku jsem měla problém se teda do knihy začíst. Pak mne ale chytla. Taková oddechovka na léto. Až tady ke konci knihy jsem zjistila, že je to druhý díl. Což vůbec nevadilo.

monulam
26.05.2022 5 z 5

knihu jsem začala číst bez velkých očekávání. Je to taková oddechovka která mě mile překvapila svojí čtivostí.

lucakuca
26.05.2022 5 z 5

A mně se to líbilo.
Čtivé, prdlé, dámičkovsky vulgární a hlavně ty myšlenkové pochody :-)
O herečce, která má konečně vztah, který je tak skvělý, že si ho snad nezaslouží. O svědomí zvané Šedivka, které je rejpal na entou, o holčičím přátelství, o bejvalcích, o konkurzech a o divadle.

Wisha
13.05.2022 5 z 5

Po všech těch fantasy jsem zase jednou sáhla po nějaké oddychovce v naději, že si odpočinu od promyšlených a složitých imaginárních světů... Rozhodně jsem ale nečekala, že mě to chytne až tak moc! Byla to vážně úžasná oddychovka, vtipná, veselá, ze života... Chvílemi mi připadalo, jako by spíš mluvila o mně, viděla do mojí hlavy, protože jsem nedávno řešila něco podobného... Neskutečně jsem to užila a musím říct, že nejen že knížka splnila důvod, proč jsem po ní sáhla, ale navíc mě velice příjemně překvapila. Moc ráda si od autorky přečtu i něco jiného, protože mě její styl psaní moc baví :-)

Lenka541
10.05.2022 4 z 5

Druhý díl se mi opět líbil. Věděla jsem, do čeho jdu a na pobavení a odpočinutí od vážných témat je příběh jak dělaný. Uvažovala jsem, jak by vypadalo vyprávění bez všech vulgarismů, kterých je tu plno,ale právě ony přeměnily docela obyčejný příběh mladé herečky a matky za vtipnější a čtivější.

hlavajda93
04.05.2022 3 z 5

Knihu jsem si chtěla přečíst, abych se dozvědala, jak to bude s hlavní hrdinkou pokračovat, ale ani u druhé dílu to nebylo žádné wau.