Coura
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533272/bmid_coura-65e19a40c50ba.jpg 4 411 411

Co se přihodí mladé herečce Lucii a její malé dceři, když při práci na roli potká svou bývalou lásku? Muže, kterého nechce potkávat ani na zastávce tramvaje, a teď ho musí pracovně líbat a vyznávat mu lásku? Jak dalece může iluze lásky zahýbat životem hlavní hrdinky? A může být rozchod nakažlivý? Autorka v románu pro ženy Coura otevírá s humorem a nadhledem ožehavá témata, o nichž se často jen šeptá nebo pokrytecky mlčí. Je možně milovat dva muže? Anebo snad ženu, i když nejste na holky? A jsou opravdu na prvním místě v životě každé ženy její děti, nebo je to jen klišé? Na to vše vám odpoví Lucie a její rozverné přítelkyně v románu Coura. Příběh o lásce v různých podobách, o mateřství, které nemusí každou ženu naplňovat, a o hledání štěstí, které máme často na dosah ruky, a přesto ho dokážeme obejít. Nechte se vtáhnout do příběhu, v němž se pozná snad každá žena.... celý text

marcela9850
24.09.2023 3 z 5

Pohodové ženské čtení s trochou erotiky, neurazí.

Surmei
11.09.2023 5 z 5

Pokračování příběhu Luliny a její Šedivky. Mě to prostě baví, ano, není to nic, co mě intelektuálně obohatí, ale já chci vypnout a vidět, že podovné problémy mají i jiné ženy. A díky předchozímu dílu jsem už na děj napojena a prostě mě to baví. Vtipné, smutné, erotické, chytré, hloupé... Prostě fakt ze života a myslím, že svou pasáž nebo kapitolu si tam najde každá z nás (a některá i víc). Koloušek už čeká na nočním stolku...

Nunynka
23.08.2023 4 z 5

Oddechovka. Neurazí ani nenadchne,ale čte se velice pěkně.

Aleen
13.08.2023 4 z 5

Poslouchala jsem audioknihu a asi to bylo dobře. Neviděla jsem ty šišlavé výrazy, které ostatní tolik iritují...
Pro mě bylo příjemné po loňských "erotických románech", používání autorčiných výrazů pro intimní činnosti a části těl. Žádná zvířata, jupí! Příběh dobrý, současný, otevřená zpověď, na kterou se snaží navázat některé neherecké celebrity z řad spisovatelek. Líbí se mi její celková otevřenost, nejen v sexu. Nebojí se nám ukázat, že je obyčejná mladá žena, chvíli maminka, chvíli diva. Dál se mi líbí její jazyk, který ačkoliv je současný, nemusí využívat anglikanizmy a podobné patvary, které češtinu kazí až ničí. Asi to není cool, ale je to příjemné. Mně se to prostě líbilo, protože si nehraje na žádnou intelektuálku, ale jen říká, co si některé z nás jen myslí, nebo přejí a v čem občas i plavou :-)

xxbarbarelaxx
22.07.2023 odpad!

Děj v podstatě o ničem. Na celé knize mi vadí, že autorka nepoužívá vůbec ale vůbec uvozovky, dlouho trvá než si člověk najde nějaký systém kdo co vlastně říká. Knížka je zbytečně plná sprostých slov a šišlání. Vlastně asi v této knize má jít o to, že hlavní hrdinka je naprostá pipina, která si neváží může který ji miluje. Celý příběh je vlastně taky jen o tom jednom.. za mě tedy naprostá zbytečnost a kdyby knížka nevyšla, tak by to možná bylo jen a jen dobře.

BARBARRKA
21.07.2023 2 z 5

Naštěstí jsem neměla příliš velká očekávání, neboť "Jak přežít svého muže" již přečteno. A ano, také jsem získala alergii na všechny ty luliny a prciny a souhlasím s Tomášem, že Kiki patří na logopedii. Ale to by pro Lucii asi byla už příliš velká zátěž a tak tu máme předškolní šišlající dítko jako příklad, jak to nemá vypadat. Nicméně se tím prokoušu a když mě bude Lucie zase štvát, vzpomenu si na vlastní kopance, kterým jsem se v její věku taky nevyhnula a nejen se zklidním, dokážu na ni pohlížet dokonce s jistým pochopením.

stepanka4546
16.07.2023 4 z 5

Docela pěkné čtení ideální na léto k vodě

Emma27
14.07.2023 2 z 5

Kniha je velmi oddychová a napínavá.Za mě spíš zklamaní. Vadily mi vulgarismy a nektere vyrazy.

Wajny
14.06.2023 3 z 5

Kniha Coura vypráví příběh jedné herečky, který se zaměřuje na její životní překážky, sílu pravého přátelství a rodinné a rodičovské problémy. Kniha je psaná čtivým stylem s krátkými kapitolami, které přinášejí různé příhody z Luciina života.

Hlavní postava Lucie je velmi komplikovaná osoba, která zápasí s vlastními démony a hledá cestu ke štěstí. Ze začátku mi byla nesympatická, ale postupně jsem na ni zvykla a začala jsem chápat její chování a to, co prožívá. Nicméně jsem se s ní nedokázala ztotožnit, protože mi přišlo, že si hodně věcí přibarvuje a některé drama byli jen výmyslem její hlavy. Lucie se však na konci knihy sebereflexivně zamyslí nad svým životem, což je velmi pozitivní.
Některé situace mezi Lucií a její dcerou Kiki mě bavily a v některých jsem našla jistou podobnost se svými vlastními. Líbilo se mi také, že jsem měla možnost nahlédnout do životů vedlejších postav, nejvíce mě bavily příběhy jejích kamarádek.

Zajímavou a příjemnou částí knihy je popis hereckého prostředí. Sledujeme Lucii při konkurzech, zkouškách v divadle a o tom jak sní o úspěchu. Tento aspekt knihy dodává příběhu dynamiku, přináší originalitu a přispívá k reálnosti postavy.

Největší problém jsem ale měla se stylem psaní (i přestože je čtivý), na který jsem si musela opravdu dlouho zvykat. Autorka používá hodně vulgarit, zdrobnělin a divných výrazů jako "lulina". Občas jsem kroutila hlavou nad stupidními dialogy a nechápala jsem, že se postavy ve věku kolem třiceti let takto baví.

Coura je veselý a bláznivý příběh o hledání štěstí a sebeuvědomění. Je to ideální kniha pro odpočinkové chvíle, takže perfektní na dovolenou, protože nabízí lehké a příjemné čtení. Navzdory svým nedostatkům je to zábavná kniha, která potěší čtenáře.

PS. Pokud chcete vědět, proč se kniha jmenuje Coura, tak určitě doporučuji přečíst. Líbí se mi, že se to promítne i v příběhu. A mimochodem ta obálka je perfektní!

Za knihu moc děkuji @nakladatelstvi_rosiera @stepanka_cte Kniha mi byla poskytnuta v rámci #spoluprace

Instagram - Nikmakbooks

Mon.CouCou
12.06.2023 5 z 5

Od této knihy jsem neměla žádné očekávání. Četla jsem ji po poměrně náročné knize a já si chtěla jen "odpočinout."
Nicméně mě tato autorka mile překvapila. Nejen že je kniha čtivá, ale já si knihu vážně užila.
Příběh vypráví o herečce Lucii a jejími trablemi, síle přátelství, ale i rodinných problémech. Po vlastních zkušenostech z minulého období je pro mne zvláště uvěřitelný i to, jaké démony si vytvářela hlavně ve své hlavě. Avšak tady se mi i líbilo rozuzlení a jakou sebereflexi Lucka prošla k pochopení.
Další plusy této knihy je nahlédnutí do prostředí herectví a divadla. Netušila jsem, jak je tato řehole náročná. Za to klobouček. Strašně ráda čtu o tom, co lidi fakt prožívají i se přiučím jiným úhlům pohledu :-)
Jo, některé výrazy-prosím-knihu raději nedávejte číst pubošům, jestli nechcete ještě více okořenit už tak vulgární mluvu mladých. :-)
Kniha Coura je o hledání štěstí podané humornou formou. I ten název knihy je prostě trefný! :-)
A já ji doporučuji, třeba na dovolenou.

Petra45
03.06.2023 5 z 5

Knížka opět nezklamala, každá žena v této knížce může najít své ženství a to na paní Bernáškové miluju. Kniha je o životě a na nic si nehraje, příběh jsem hltala jedním dechem a bylo mi tak líto, když to skončilo. Jak u knihy jak přežít svého muže je i tento příběh jedinečný, všem čtenářům tyto knížky doporučuji, je to opravdu zážitek.

Mojepočteníčko
02.06.2023 3 z 5

Pokud jste četli knížku Jak přežít svého muže, udělali jste jedině dobře. Poznali jste hlavní hrdinku Lucku, její nejbližší okruh přátel, životní peripetie, sílu pravýho holčičího přátelství i rodičovský trable, který nás, mámy, mnohdy dokáží dohnat na hranici příčetnosti (Ne, nechci podceňovat tatínky, ale z vlastní zkušenosti mám pocit, že mají, na rozdíl od nás, spoustu věcí na salámu. A je jim líp.)

Lucka se pomalu, ale jistě vrací k herectví, podaří se jí získat několik pracovních příležitostí, Kiki chodí do školky a Kája je přímo božský (jo, zamilovala jsem se pokolikátý už to vlastně bude?). Jenže my holky, respektive některý z nás, to uvnitř sebe máme trochu komplikovanější (počítám se mezi ně asi tak na milion procent). Přemýšlíme o našich stávajících životech, starých láskách, vnitřní svobodě, která svatbou možná skončí (žádná party, žádný vrkání na baru a v osm (nejlépe) spát), o příležitostech, který nám protekly mezi prsty a o těch, který (snad) ještě přijdou. Kdybych měla vyjmenovat všechno, co mě aktuálně napadá, nebude mi stačit množství znaků povolených na psaní. Zkrátka a dobře takhle nějak Lucka v knížce řádí.

Mně se Coura líbila, i když je svým způsobem jiná než její předchůdkyně. Zároveň si ale myslím, že nesedne všem. Je to příběh pro veselý, usměvavý, bláznivý a zbytečně moc přemýšlející holky, který se pořád hledaj a hledat ještě dlouho nepřestanou. Nebo přestanou, až narazí na ten pravý záchytný bod.

3,5* /5*

ivca84
15.05.2023 4 z 5

kniha vypraví o dobrých kamarádkách a o jejich životech a vztazích, které jsou jak na houpačkách

Terrez93
10.05.2023 3 z 5

Příběh herečky Lucie, jo nečekala jsem nic extra, takže jsem nebyla ani moc zklamaná, hlavní hrdinka mě teda moc nebavila. Příběh místy vtipný, že jsem se fakt od srdce zasmála, jindy zase trapný, že jsem si říkala, jak tohle mohl někdo vymyslet. Trochu humoru, romantiky, erotiky, napětí.. ale asi bych to zhodnotila neurazí nenadchne, ale hodně mi vadily ty vulgarismy, bylo jich na mě až moc. Jo a málem bych zapomněla na Karla, ten byl taky blb :D bohužel hlavní hrdinové mi vůbec nesedli :D jediné co příběh fakt okořenilo bylo zakomponování Lucčiny bývalé lásky.

Jako po přečtení téhe knížky, jsem snad alergická na slovo "lulina" jako to mi teda vadilo.. a bohužel to v knížce bylo asi nejčastější slovo :D

Hany.Honey
09.05.2023 2 z 5

Docela vtipně napsané i čtivé to bylo. Akorát mi vadil výraz "lulin", "lulina" na každé straně.

knihovniceS
28.04.2023 3 z 5

Coura
Velmi oddychové čtení na hranici erotického románu. Nejsem cílovka, tak mi vadily vulgarismy a hodně expresivní výrazy. Příběh herečky Lucie a její dcerky Kiki je úsměvný, místy praštěný, ale i napínavý. Jo, dá se to číst i v seniorském věku. Dávám 3 hvězdy a doporučuji.

manasx
13.04.2023 5 z 5

Mě to bavilo moc. Oddechovka od začátku do konce... Jsem spokojená.

Krlu
31.01.2023 3 z 5

Oddechové čtení, ale takové zbytečně zdlouhavé asi. Ke konci už to pro mě mělo pořádný drive. Občas trošku napětí, trošku srandy, trošku erotiky. Čtivé, ale za mě tomu něco chybělo. Něco, co u jiných knížek způsobuje, že se večer těším do postele ke knížce. Tady mi to bylo tak nějak jedno, i když mě samozřejmě zajímalo, co bude dál (jinak bych knížku odložila).

Mišák240
30.01.2023 3 z 5

Je to takové oddychové čtení. Na mě možná trochu víc peprnějších slov a pak také hodně zdrobnělin v oslovování... Ale kniha mě bavila.

Kristyne3789
07.01.2023 2 z 5

Druhý díl už mě tolik nenadchl. Průměrné oddechové čtení.