Conan z Cimmerie - Kroniky I.

od:


KoupitKoupit eknihu

Ambiciózní projekt, který přinese komiksové adaptace více než tuctu nejznámějších povídek mistra hrdinské fantasy R. E. Howarda, viděných očima vynikajících francouzských kreslířů mladší generace. V tomto jeho prvním svazku najdete povídky Královna černého pobřeží, Černý kolos a Za Černou řekou. Scenáristicky povídky adaptovali Jean-David Morvan, Vincent Brugeas a Mathieu Gabella; kresby se u jednotlivých povídek ujali Pierre Alary, Ronan Toulhoat a Anthony Jean....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/389145/conan-kroniky-i-conan-z-cimmerie-mOx-389145.jpg 4.514
Série:

Conan z Cimmerie (1.)

Orig. název:

Conan le Cimmérien - La Reine de la côte noire (2018)

Žánr:
Dobrodružné, Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Přidat komentář
Nevimm
09. prosince

Pecka zpracování. Šlape to.

1972Sixo
06. prosince

Mám rád komiksy a mám rád aj Conana Cimmerského a jedno z druhým fest ladí. Jasne že som si to užil. Asi najlepší je prostredný príbeh, asi preto že je podľa asi najlepšej Howardovej poviedky: Kráľovná čierneho pobrežia. Konečne žena v príbehu nie je len erotická pomôcka, aj keď tam boli celkom naturalistické soft... obrázky. Až na to, že práve na jeho kresbách mi najviac vadí skratkovitosť a inklinácia ku karikatúre. Ostatné - prví a tretí, sú nadštandardné čo do kresby, aj keď je každý trochu výtvarne iný a scenáristický parádne prevedený. Húh - dúfam že vyjdu aj ostatné diely.

Norri
26. listopadu

Evropské adaptace Howardových povídek o Conanovi zcela splnily moje očekávání. Všechny tři scénáře se velmi věrně drží svých předloh a nedělají z Conana něco, co není. Přesto je ve všech z nich vidět rozdílný rukopis jejich scénáristů. Zábavná je rozdílná kresba každého z příběhů a rozdílný vzhled Conana. To je rozhodně jeden z velkých bonusů knihy. Ačkoliv mám svou vlastní představu, jak by Conan měl vypadat, tak se mi všechny tři předložené interpretace líbily. Pochválit musím taky Argo a Richarda Podaného za jejich přístup k překladům - kde to šlo, tam použili překlady Honzy Kantůrka.

BarryBlack
15. listopadu

U Croma.

encyklopedie
08. listopadu

...dnes jsem donesl .....dnes jsem prolistoval.....dnes jsem přečetl ......vybral jsem si žlutou obálku .....co může napsat conanista? Už desítky let je Conan můj hrdina knih, filmů, komiksů....
...tohle je prostě nádhera ..... 321% za scénáře, 321% za kresbu 321% dostává Argo, že zase šlo do Conana ...a 321% si dávám já sám sobě, že jsem to okamžitě "zblajzl"