Conan a plamenný nůž

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha obsahuje pět – česky doposud nevydaných – povídek z klasické původní řady Conanova světa, a to Jestřábi nad Shemem, Cesta orlů, Černé slzy, Plamenný nůž a Bubny Tombalku. Po přečtení zjistíte, že kdybyste chtěli srovnávat Tarzana s Conanem, srovnávali byste kačátko, které si na venkovské návsi hledá žížaly, s tygrem plížícím se noční džunglí, aby strhl tučného býka....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28069/conan-conan-a-plamen-28069.jpg 4.218
Série:

Conan

Orig. název:

The Flame Knife (1981)

Žánr:
Dobrodružné, Povídky, Fantasy
Vydáno:, Klub Julese Vernea
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Conan a plamenný nůž

Přidat komentář
Eigis
14.06.2015

Velice slušně sestavená sbírka, která obsahuje pět povídek:

Jestřábi nad Shemem - na začátku dorazí Conan do vcelku fungujícího města.......když odchází město hoří, v ulicích se bojuje a všude se povalují mrtví. To mezitím si každý čtenář jeho příběhů jistě dokáže domyslet.

Cesta orlů - stejně jako v prvním příběhu i zde je počátečním motivem pomsta, pak už jde jen o přežití, ale na to je Conan expert.

Černé slzy - příběh má velice slušný rozjezd a i když záhy zvolní, na kvalitě mu to neubírá.

Plamenný nůž - rozhodně nejlepší povídka v knize, která patří k těm nejlepším Conanovým dobrodružstvím, co jsem četl.

Bubny Tombalku - závěrečný příběh je o něco slabší, což asi způsobuje, fakt, že Conan se v něm objeví až na konci, ale pořád se jedná o slušný průměr.

t_gon
03.02.2015

Zbývajících doposud pět nevydaných povídek, které duo Sprague & Carter dali, dohromady není už tak úderných a strhujících jako předchozí devítka v Kletbě monolitu, i tak je zde dodržen „standard“ Howardovské kvality, kdy jednotlivé výlety Conana ve východních krajích utečou svižně, doplní mezery v jeho putování za Aquilonskou korunou a potěší každého, kdo si nenajde moře času na sáhodlouhé fantasy ságy.

Samotná povídka Plamenný nůž však příjemně vybočuje z formy povídky a v knize má téměř rozsah románu, obsahuje výbornou zápletku o skrytém království, hromadné bitevní scény i hororové momentky a vytahuje celou sbírku kvalitativně hodně nahoru. Klasicky příjemně strávené odpoledne. (:

Štítky

Conan meč a magie antologie

Autoři knihy

Lyon Sprague de Camp

Lyon Sprague de Camp
americká, 1907 - 2000

Robert Ervin Howard

Robert Ervin Howard
americká, 1906 - 1936

Lin Carter

Lin Carter
americká, 1930 - 1988

Kniha Conan a plamenný nůž je:

v Přečtených32x
v Doporučených2x
v Knihotéce25x
v Chystám se číst5x
v Chci si koupit5x