Conan Barbar #11

Conan Barbar #11 https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275428/mid_conan-barbar-11-x3E-275428.jpg 4 4 2

Conan Barbar série

Comicsová podoba příhod Conana Cimmeřana, nejslavnější postavy z pera Roberta Ervina Howarda. Příběhy: Divoká akce v Shému Mumie v hrobce (adaptace příběhu L. Sprague de Campa a Lina Cartera) Miniprofily: Wasp, Sinister Six Publicistika: Conanův svět (+mapa Hyborského světa), Z historie komiksu (2.část) Poznámky: Vycházelo v české i slovenské jazykové mutaci. Originál: Savage Doings in Shem! - Conan the Barbarian #91 (říjen 1978) The Thing in the Crypt! - Conan the Barbarian #92 (listopad 1978) Vydal: Marvel. Obálka: Savage Sword of Conan #126 (červenec 1986)... celý text

Ivan Kučera
26.06.2021

Aj zošit č. 11 je tradične rozdelený na dva príbehy. Prvý nie je dokončený a pravdupovediac ma ktovieako nebavil. Druhý je našťastie iná káva. Conan je sám, bez s prepáčením otravných spolupútnikov a navyše v snežnej divočine, čo je oproti predchádzajúcim moriam, mestám a džungliam predsa len príjemné narušenie stereotypu a tým pádom vítané oživenie. V tej svojej jednoduchosti (barbar unikajúci v snežnej pustatine pred svorkou hladných vlkov) to má niečo do seba napriek absencii fantasy prvkov (alebo možno práve preto, aj keď aby som nezavádzal – „niečo“ je na konci). Ešte by som rád poukázal na slovenský preklad, ktorý je alebo srandovný („V normálnych časoch sa aktívny muž vlkov veľmi báť nemusí.“), alebo krásne zastaraný („Som ja ale ťarbavý, došľaka!“). Súčasťou čísla je listáreň, dvojstranový špeciál „Conanov svet“ a klasické „Najslávnejší v histórii Marvel Comics“.

Kapis
12.01.2016 5 z 5

Tento Conan byl spolu se Spider-manem a ještě pár jinými kousky úplně první hvězdy na Československém komiksovém nebi a tehdá to byla prostě nepřekonatelná pecka, za kterou je třeba Semicu i po těch letech poděkovat.

Autoři knihy

Roy Thomas