Conan Barbar #03

Conan Barbar #03 https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275418/mid_conan-barbar-03-oJS-275418.jpg 4 5 2

Conan Barbar série

Comicsová podoba příhod Conana Cimmeřana, nejslavnější postavy z pera Roberta Ervina Howarda. Příběhy: Sokolí jezdci z Harakhtu Stýgie bez meče Poznámky: Vycházelo v české i slovenské jazykové mutaci. Originál: The Hawk-Riders of Harakht! - Conan the Barbarian #75 (červen 1977) Swordless in Stygia - Conan the Barbarian #76 (červenec 1977) Vydal: Marvel. Obálka: Savage Sword of Conan #159 (duben 1989)... celý text

Ivan Kučera
26.05.2021 3 z 5

Vitajte v Jastrabom meste. Semic-Slovart sa preslávil bizarnými prekladmi. Tu si to odniesol sám pán Conan osobne, keď z Cimmerčana Conana urobili Kymera Conana (!). Okrem toho sa preslávil svojráznym edičným plánom (ak to takto vôbec môžeme nazvať), čo v tomto prípade znamená, že v predchádzajúcom čísle nám bola sľúbená (a ukázaná) legendárna Červená Sonja... a tu po nej niet ani stopy. V Conanovi č. 3 sa veľa styxských psov vykúpe vo (vlastnej) krvi. Dej sa odohráva prevažne na rieke a vo vzduchu, keďže sa k slovu dostanú obrovské lietajúce jastraby. Ktoré sú veľmi nebezpečné. Ale dole, v močiaroch, na udatného Cimmerčana s bronzovou pokožkou, „kríženca zúrivého tigra a mrštnej antilopy“, nečaká nič lepšie. Skôr horšie – obrovské, útočne naladené krokodíly! Bájnej pirátke Belit som stále neprišiel na chuť; oveľa viac ma bavila v Conanovi z Cimmerie I z roku 2018. V Conanovi Barbarovi č. 3 sa prvýkrát objavuje listáreň čitateľov.

Kapis
12.01.2016 5 z 5

Tento Conan byl spolu se Spider-manem a ještě pár jinými kousky úplně první hvězdy na Československém komiksovém nebi a tehdá to byla prostě nepřekonatelná pecka, za kterou je třeba Semicu i po těch letech poděkovat.

Autoři knihy

Roy Thomas