Coco Chanel: Pohled zblízka

Coco Chanel: Pohled zblízka https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230747/mid_coco-chanel-pohled-zblizka-kDH-230747.jpg 4 45 6

Gabrielle Chanelová (1883–1971) alias Coco Chanel se vyšvihla z chudých poměrů, dosáhla jedinečného společenského úspěchu, způsobila revoluci v dámském odívání a stala se nejvlivnější módní návrhářkou 20. století. Nový životopis této moderní ženy par excellence poukazuje na zásadní novátorství jejího návrhářského stylu. Tématem legend se staly její četné milostné vztahy, jejichž dramatické a tragické podrobnosti často dřívějším životopiscům unikaly: vtipná a uhrančivá Coco byla múzou, patronkou či milenkou Picassa, Dalího, Stravinského a dalších pozoruhodných osobností. Lisa Chaneyová ve své biografii čerpá z nově objevené milostné korespondence. Poprvé rovněž odkrývá zasutá témata jako Coco a drogová závislost, její lesbické vztahy i poměr s německým důstojníkem za druhé světové války. Coco Chanel však též pronikavě zasáhla do vývoje moderního umění a předkládaný životopis líčí její osobnost se všemi nuancemi. Odhaluje tak vnitřní motivaci, tvůrčí energii i skrývaná utrpení této emocionální a často nepochopené ženy.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Eroika

Coco Chanel: An Intimate Life , 2014

Clara del Valle
18.11.2023 3 z 5

Za sebe mírné rozpaky. Kniha je životopisná, nicméně z mého pohledu působila velmi nedotaženě, jakoby klouže po povrchu a odmítá jít do hloubky osobnosti madame Chanel. Celý ten život tak mělce prosvištěl a mám pocit, že jsem se vlastně o ní moc nedozvěděla. Na druhe straně mě velmi bavil popis života francouzské společnosti hlavně v obdobích obou valek a v mezivalečném období. Škoda, už jsem četla lepší životopisy.

IvetaK242
18.01.2023

Kniha se četla docela dobře, byl to spíš román. Mám raději více biografie a faktů.

Hanna637
06.01.2018 5 z 5

Spoustu zajímavých informací. Rozhodně stojí za to! :)

swon
18.10.2017 3 z 5

Coco Chanel byla neproslulejší návrhářkou 20.století a všechny ženy a dívky by jí měly být velkou měrou vděčné za to, že nemusí být svázané v korzetu. Bohužel nejsem tak majetná, abych vlastnila jakýkoliv kousek od Chanel. Nicméně jejich pořízení považuji za investici do nadčasovosti a čisté elegance.
Žena nepochybně skandální svým osobním životem - byť mi přijde, že kniha se nás snaží přesvědčit o opaku tvrzením, že v době Coco byly rozmanité sexuální vztahy běžné. V rámci pařížské bohémy jistě, v masové společnosti rozhodně ne.
Kniha popisující nanejvýš zajímavý život módní ikony. Na můj vkus ale místy zbytečně rozvleklá, neustálé opakující zásluhy Coco za osvobození žen (což se jeví jako poněkud nadnesené).
Kniha pro ty, kteří se zajímají o módu, design a styl.

Terezk-a
02.05.2015 4 z 5

Velmi zajímavá žena, která se zapsala do historie. Životopis je opravdu podrobný a skvěle sepsaný. Popisuje každý okamžik jejího života, každého přítele kterého měla a obecně celou dobu ve které žila.
Po přečtení Gabrielina životopisu mnohem lépe chápu celou značku Chanel a velmi jí obdivuji.
Byla to výjímečná žena, která si prožila peklo, radosti i strasti. Byla ve všem svá a to jí dělalo originální.
Nějaké části knihy se mi četli těžko a zdáli se mi zdlouhavé, ale i přesto všechno jsem moc ráda, že jsem si životopis přečetla. Určitě mi mnoho dal a mnoho jsem se dozvěděla.

wikiniki
01.02.2015 3 z 5

Coco byla určitě velmi zajímavá žena a je úžasné že dokázala do módy zavést nové do té doby netradiční věci.
Knížka se mi líbila, i přes dlouhé a mnohdy mi nic neříkající pasáže (které jsem sem tam přeskočila). Začátek a závěr knihy mě oslovil nejvíce, možná i pro to, že podle mého názoru obsahoval ty nejzajímavější události z jejího života.