Coco Chanel

Coco Chanel https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301438/mid_coco-chanel-3Bf-301438.jpg 4 132 31

S použitím dosud neznámých pramenů a rozhovorů s významnými svědky, kteří Coco Chanel znali, sepsal Henry Gidel věrnou biografii ženy, jež prožila v plném lesku tři čtvrtiny 20. století. Vytvořila kostýmy s prýmky, doplňky, z nichž se staly šperky, volné oblečení pro nonkonformní ženy, pařížské parfémy, které dobyly svět, a hlavně neopakovatelný chanelovský styl. Coco ovšem zažila i odvrácenou stránku slávy: opakovaná citová dramata, překvapivé uzavření módního salonu na začátku války a pak stejně nečekaný návrat k módě ve věku 71 let. Výrazná osobnost, kterou zlé jazyky označovaly za "nesnesitelnou", velkorysá i zlostná, to vše byla Coco Chanel.... celý text

amaenium
06.04.2017 4 z 5

Ráda čtu životopisy a tak se mu pod ruku dostal i ten o Coco Chanel. Její příběh je úžasný v tom, že se dokázala vypracovat až na takovou módní ikonu, jejíž jméno se ještě dlouho bude nosit. V některých pasážích byla kniha velmi čtivá, v některých případech mě těžko nutila ke čtení. Například mi vadily rozsáhlé popisy vedlejších osob, podle mého názoru zbytečné, nebo architektura či pozadí války je dobré nastínit, ale nemusí se z toho stát nutně přednáška z dějepisu. Také mi vadilo, když se autor zmiňuje o snímcích, na kterých "vidíme Coco jak...". Nebylo by špatné, kdyby kniha ty snímky obsahovala, to stejné pak platí o modelech, které osobně moc neznám a nějaké fotky nebo kresbičky bych uvítala.

zuza.floderova
07.10.2016 4 z 5

kniha plná zajímavostí, ale chyběly mi vysvětlivky k různým druhům látek atd. také třeba nákres, jen černobílý, jejich šatů :)

Ivanule
07.06.2016 4 z 5

Krásný a čtivý příběh o Coco Chanel,o její cílevědomosti,někdy i velké tvrdohlavosti,ale je vidět,kam se z ničeho při píli a odhodlání dokáže člověk,který si od malička prošel jak smrtí matky,tak i odložení do sirotčince se svými sestrami,dostat.Nádherně popsaný životopis,a já se můžu vrhnout na film o Coco:)

johannis
03.05.2016

Velmi hezky a citlivě sepsaný životopis. Forma a celkové zpracování knihy navíc zesilují celkový dojem. Příjemné plus je rozšíření obzoru z oblasti módy pro ty, které to skutečně zajímá. Pro mě navíc inspirující...ta síla, tvrdohlavost, vize a cílevědomost, schopnost přizpůsobit se, naučit se fungovat v určité skupině lidí. To mě prostě baví.

Vojslava
22.01.2015 5 z 5

Ano, takové životopisy, které nechtějí vystupovat jako beletrie, mám ráda - jsou obsažné, přesné, přesto často čtivé. Po mnoha letech mi byly vyvráceny leckteré falešné představy o Gabrielle Chanel, a dojem z knihy byl více než uspokojivý. Pro toho, kdo má rád biografie a navíc módu je to jasná volba k přečtení.

tynka65
25.08.2014 3 z 5

Inspirující ...

fons
21.07.2013 5 z 5

Citlivě napsaná a inspirativní kniha, u které mě nejvíce mrzí, že jsem na ni neměl moc času. Graficky je krásně zpracovaná - jednoduchá, přesně tak, jak by se to Slečně Chanel líbilo a její čtení mě pohltilo od první stránky. Dokonce mi biografie svými rafinovaně formulovanými větami připomínala klasické staré romány od francouzských a ruských velikánů. Já tuto knihu považuji za jeden z nejlepších životopisů, který jsem kdy držel v ruce a jen jsem si díky němu potvrdil, že pro mě Coco Chanel byla, je a bude tou největší ženou, která kdy žila!

Iva B.
25.03.2013 3 z 5

Kniha je velmi zajímavým životopisem, ale také musím přiznat, že se mi těžko četla a kolikrát jsem se musela donutit, abych se do čtení pustila.

Miru
14.02.2012 3 z 5

Souhlasím s předchozími uvedenými komentáři - nejedná se o žádný literární opus a kniha se nečte zrovna nejlépe. Alespoň mně ne. Kolikrát jsem její dočtení už chtěla i vzdát a uložit ji "k ledu", nicméně nakonec jsem se k té poslední stránce přece jen dobojovala. :-)

Teru
16.07.2011 3 z 5

Ačkoliv jsem se musela kolikrát přemáhat, abych četla dál (především na začátku), postupem se kniha stávala zajímavější a příběh Coco Chanel už jenom sám o sobě je velmi zajímavým životopisem. Coco byla od začátku svá, jiná a vždy si šla za svým. Právě poto se z ní stala ikona módní historie a právě ona vytvořila z nepraktické načančané módy módu pro ženu praktickou, ale zároveň ženskou a elegantní.

veronique
17.04.2011 3 z 5

Není to "bůhvíjaké" literární veledílo, nicméně život Coco byl tak inspirativní... Bylo zajimavé sledovat příběh mladé dívky bez vzdělání, peněz a původu, která obrátila módní svět vzhůru nohama, a jejíž jméno se stalo synonymem luxusu a nadčasové střízlivé elegance.