Obchůdek na rohu

Obchůdek na rohu https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439412/bmid_obchudek-na-rohu-4gd-439412.jpg 4 110 38

Cockleberry Bay série

1. díl

Záhadné dědictví vám může zkomplikovat život i přinést lásku, o jaké jste snili. Rosa Larkinová jednoho dne s překvapením zjistí, že jí někdo odkázal malý obchod na venkově. V Londýně ji nic nedrží, tak se vydává do neznáma. Vloží všechno, co má, do nového podnikání a před očima maloměsta se snaží uspět. Máme tu pohledného ragbistu, sexy instalatéra, šťouravého novináře a další svérázné figurky. A Rosa řeší i několik záhad: Kdo ujel od dopravní nehody, kam se ztratil vzácný náhrdelník a kdo se skrývá za jejím tajemným dědictvím. "Záhadné dědictví vám může zkomplikovat život i přinést lásku, o jaké jste snili."... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Corner Shop In Cockleberry Bay , 2018

lusitta05
31.01.2021 3 z 5

Tuším som sa s takýmto niečím ešte nestretla. Rosa bola protivná, ľahkomyselná a naivná. Ľahko sa to číta, ale som rada, že je koniec.

hannah2000
18.12.2020 4 z 5

Jednoduché, ale odpočinkové a čtivé.
Hlavní hrdinka má svérázný přístup k životu, dalo by se přímo říct, že jí není nic svaté. Jenže to je tím, že se s ní život moc nemazlil a ona se takto brání proti zklamání. Záhadné dědictví jí ale vše otočí naruby. Postupně se děj čtivě zamotává a ač jsou některé části v podstatě předvídatelné, vtáhne to čtenáře do příběhu.
Toto je přesně ten typ knihy, po kterém ráda sáhnu, když si chci odpočinout od světa kolem nás. Když chci zapomenout na realitu a ponořit se do romantiky. Za mě doporučuji.

Ellissabeth
13.11.2020 4 z 5

Líbilo. Z normální, očekávané, pěkné... Pak vznikne divně zápletka. Ale pak zase pěkné, oddechové a i trochu napínavé čtení. Celé pěkně čtivé. A později i hezky zamotané... Hezké a milé čtení.

domina
13.11.2020 3 z 5

V první půlce knihy děj vůbec neubíhal, bylo to o ničem. Pak se to zlepšilo, Rosa i ostatní postavy byly spíše nesympatické až protivné. Konec přehnaně urychlený a osob se tam mihlo moc, ani jsem kolikrát nevěděla kdo je kdo. Měli podobná jména.

Tesset
11.10.2020 1 z 5

To zas byla hrůza. Jako jo má to být oddechové čtení, nikdo od toho nečeká žadnou extra zápletku nebo tak, ale nějakou úroveň by to mít mohlo. Rosa absolutně nesympatická, její chování mi přišlo dost nízké a buranské. Ten jazyk taky děs, chápu, že v Anglii se vzdělání i sociální status projevuje v mluvě, ale v češtině to znělo prostě hrozně. Žádné překvapení, zápletky taky jasné, kecy kecy a najednou bum a konec. Jedna hvězda za obálku. Celkově mi přijde, že zatím co jsem Srdcovky četla byly spíš horšího charakteru. Škoda, protože obálky mají úžasné a je jich škoda na takový brak.

Hema
05.10.2020 5 z 5

Ve svém žánru splňuje vše, je tam hezké prostředí, láska, předvídatelné postavy, je to zábavné, milé a čte se to rychle. Typické čtení na dovolenou, ale pozor, za dva dny to máte přečtené! :-)

yonda
27.08.2020 4 z 5

Příjemná kniha na letní dny. Konec takový jaký si přejeme.

Milena2017
15.08.2020 5 z 5

Mě se příběh líbil :) taková víkendová oddychovka

Nymfadora.T.
28.07.2020 3 z 5

Trochu červená knihovna, předvídatelné, ale jako oddychovka to ušlo...žádná velká hodnota, ale za mě dobré.

Arianne
28.07.2020 2 z 5

Dvě hvězdičky dávám za to, že jsem to dočetla. Ale bylo to celkem špatné. Hlavni hrdinka nesympaticka. Autorka se obstojně popsala s opisy, ale jakmile přišla nějaká akce nabrala rychlost a přeskákala dej mílovými kroky. O zápletkách se toho dá napsat spoustu, asi aby nebyla kniha moc jednostranně zaměřená, najdeme jich zde hned několik. A u všech se dočkáme překotného rozuzlení s klišoidními konci. Jako u Srdcovek člověk nečeká žádnou přehnanou úroveň, ale ani tak nemohu doporučit.

LadyCotton
19.07.2020 3 z 5

Nenáročné čtení na dovolenou popř. na dlouhé zimní večery.
Hlavní hrdinka mi byla cca prvních 120 stránek velmi nesympatická (na můj vkus značně hulvátská), ale potom jsem si na ni už zvykla :-)
Příběh se čte dobře, jen mě občas zarazila nelogická chyba (např. Truhlíky macašek na terase v lednu) a ten konec byl hodně alá červená knihovna :-)
Jak už to tu zaznělo: pokud se potřebujete odreagovat klidně si ji přečtěte ale nemyslím si, že byste ji chtěli číst vícekrát...

pip11
29.06.2020 4 z 5

Rosa která prožila život v dětském domově, získává dědictví od neznámé osoby. Proč zrovna ona a od koho….? Tajuplný obchůdek na venkově vnese do jejího života změny, které nečekala.

VasnivaCtenarka
19.06.2020 3 z 5

Pustíte-li se do čtení této knihy, je vám nejspíše jasné, že od této knížky nemůžete čekat nic hlubokého. Ale pokud se chcete jen odreagovat od všedního dne a na chvíli se přenést někam jinam, pak je to kniha pro vás. Je to milý příběh, který se čte poměrně dobře a který vám zkrátí deštivé dny.
Budeme-li se bavit o promyšlenosti děje, tak tento příběh byl tak jednoduchý, že zde prakticky nebylo nic, co by se mělo nějak výrazně promýšlet. Ale abych byla upřímná, naprosto mi to vyhovovalo, protože jsem po téhle knize sáhla právě z toho důvodu, abych nad ni nemusela vůbec přemýšlet. Drobné zápletky se tam vyskytly, ale ty byly opravdu drobounké a pozorný čtenář si vlastně domyslí všechno ještě dříve, než se děj odehraje.

Co se tempa týče – to bylo více méně konzistentní. Pořád se tam něco dělo, ale pořád to bylo v takové poklidné atmosfére. Když se nad tím zamýšlím – tak se tam vlastně skutečně pořád něco dělo a přitom se tam nic moc významného neudálo.

Po dočtení mám z knihy celkem dobrý pocit. Jak jsem napsala výše – prakticky nic velkého nemůžete od knihy očekávat. Je to oddechová kniha, se kterou máte možnost utéct od reality a na chvíli na nic nemyslet. Svůj účel v mém případě splnila dokonale. Já si na chvíli u knihy odpočinula.

Evka3814
10.06.2020 2 z 5

Co k tomu...Příběh se táhl a nic co by ohromilo

alzbeta4340
08.06.2020 2 z 5

V principu jde o známý formát romancí, jak popelka ke štěstí a lásce přišla. Je ale psaný dost zvláštním stylem, některé motivy se zdály dost nevyjasněné. Navíc Rosa mluví zbytečně vulgárně, to mi dost vadilo, těžko říct, jestli je to autorský záměr nebo věc překladu.
Nejméně povedená srdcovka, co jsem četla.

Ivuska.09
31.05.2020 3 z 5

Souhlasím s tím, že hlavní hrdinka byla opravdu velmi naivní (hlavně na začátku). Taky mi chvíli vadilo, že mluví tak, jak ji "zobák narostl". Pak jsem si zvykla. Ale nakonec to nebylo tak špatné a s chutí jsem příběh dočetla.

kolacky
31.05.2020 5 z 5

Příjemné, očekávatelné počtení.

ivousekk
26.05.2020 3 z 5

Musím přiznat, že jsem čekala výrazně víc, obzvlášť po velmi dobrém hodnocení na goodreads. Za mne je to dost průměrný příběh, hodně předvídatelný a psaný dost naivním stylem. Navíc mi hlavní postava byla ze začátku hodně nesympatická. Škoda, většina Srdcovek, co jsem četla, byla o dost lepší.

pro ženy dědictví romantika podnikání maloměsto

Autorovy knížky

2020  73%Obchůdek na rohu

Kniha Obchůdek na rohu je v