Co vypráví tajga: Zážitky se sibiřským šamany

nehodnoceno
Co vypráví tajga: Zážitky se sibiřským šamany https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503312/mid_co-vypravi-tajga-zazitky-se-sibirsk-9AH-503312.png 0 0 1

Autor předkládá čtenářům kromě mnoha dobrodružných cestovatelských zážitků i setkávání se skutečnými sibiřskými šamany a léčiteli v tamních drsných podmínkách. Popisuje jejich způsoby léčení, který mu byl osobně přítomen, včetně zajímavých receptů. Kniha má fotografickou přílohu.

paul2843
28.01.2024

Při čtení knihy si člověk uvědomí, že země, kterou většina odsuzuje, skrývá spoustu úžasných bytostí s neuvěřitelně silnou vůlí přežít v tak nehostinné krajině. Asi jedna z mála zemí, jejíž části prakticky ještě neovlivnila civilizace. Upřímně nejradši bych se hned sbalil a objel na Sibiř za nedotčenými krásami přírody. 3/4 knihy je hlavně o líčení tamějšího života jak autora tak také místních domorodců, sem tam protknuté autorovými myšlenkovými pochody, se kterými jsem se z větší části ztotožňoval. Ovšem poslední čtvrtina knihy se dala přečíst na jeden zátah. Teprve ke konci přichází zajímavé informace jak o praktikách zdejších šamanů, tak také úžasných léčitelských vlastnostech z říše fantasy, které příroda schovává v svém nitru a možná spousta jich ještě čeká na nějaké objevení. Jedno je jisté, kniha mne velice zasáhla duševně a člověk tak získá zase jiný pohled na svět, sebe samotného a na přírodu, kterou jsem již před touto knihou už tak obdivoval.

tajga

Bohuslav Hanuš