Nastává ráj pekla

Autor se déle než tři desetiletí věnuje z důvodu své lékařské profese léčebně-alternativním metodám, v průběhu kterých se mimo jiné setkává i se sibiřskými šamany. Na základě autorovy návštěvy u jednoho z nejznámějších sibiřských šamanů na Dálném severu si autor v knize klade nezodpovězené otázky týkající se problematiky naší degenerující společnosti. Kniha také zaujme milovníky divoké severské přírody a ty, kteří se zajímají o různé alternativní léčebné metody a blaho naší planety....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460048/big_nastava-raj-pekla-LSM-460048.jpg 32

Kniha Nastává ráj pekla

Tyet
16.11.2021

Knížku jsem si koupila na základě nadšeného doporučení. Bohužel já jsem tak nadšená nebyla. Krátký příběh z dovolené na Sibiři v roce 2000 obsahuje dvě části. První polovina knihy je v zásadě lovecký deník, a ačkoliv samozřejmě vím, že na Sibiři je lov jedním z nejdůležitějších forem obživy, tento druh literatury nevyhledávám.
Ve druhé části je vylíčeno poselství jakéhosi ochranného ducha lékaře a šamana a zároveň autorova přítele, ve kterém se píše o příčinách krize naší civilizace, o pradávném boji dobra se zlem a končí predikcí až do roku 2028, kdy bude na zpustošené Zemi pouhých 700 milionů lidí a Stvořitel konečně zasáhne. Bude to doslova za minutu dvanáct, protože svým zásahem zabrání jadernému zničení světa.
Tento zápis byl údajně vytvořen v letech 1995 - 1996 a autor jej četl v roce 2000. Jeho úkolem prý bylo zachránit a probudit lidi. Proč knihu tedy vydal až o 19 let později?
Tolik k obsahu poselství, které mi připadalo jako kompilace nejrůznější duchovní literatury, Anastasií počínaje a konče popisy výletů za ayahuascou. Opravdu jsem se snažila na knížce najít něco pěkného. Tři hvězdy dávám za popis sibiřské přírody a zvyklostí původních obyvatel.
Forma je horší obsahu, kniha zjevně neprošla sebemenším zásahem a kontrolou korektora či redaktora, je v ní spousta chyb a nesmyslů (např. bérec = stehenní kost - což bych zrovna u doktora medicíny neočekávala). Obálka je katastrofální, o té se snad ani nedá nic hezkého napsat.
Vím, že je to příkré hodnocení, snad mi autor odpustí, pokud ho bude číst :) Manželovi se knížka líbila, tak to bude třeba mnou.