Co v učebnicích nebývá 2 aneb Čeští...

Co v učebnicích nebývá 2 aneb Čeští... https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257890/bmid_co-v-ucebnicich-nebyva-2-aneb-cesti-257890.jpg 4 14 5

Habsburkové na českém trůnu Jak žili králové a císaři, kteří vládli v naší zemi od 16. století do roku 1918? Co víte o českých vladařích? Jací to byli lidé? Jaký byl jejich způsob života, podle čeho se rozhodovali, kdo vedl jejich kroky? Víte: -že se Fridrich Falcký bál výstřelů z děla? -že Marie Medicejská se odmítla stát manželkou Rudolfa II.? -proč byly ostatky Jana Jessenia rozčtvrceny? -kdo zavedl upálení jako trest za čarodějnictví? -že prázdniny do Čech přinesl až Jan Ámos Komenský? -že Josef II. nařídil vodění psů na vodítku? -že císařovna Sisi se koupala v mléce a trpěla anorexií? -že k Františku Josefu I. se nikdo nesměl otočit zády?... celý text

Lele61
04.11.2023 4 z 5

Různé méně známé zajímavosti a "perličky" ohledně panování Habsburgů na českém trůnu. Neotřelý pohled na jednotlivé vladaře z poněkud jiného úhlu. Dobře napsaná knížka je takovou pestrou sondou do soukromého života panovníků. Prostě dějiny podané zábavnou formou. Doporučuji k přečtení, určitě se dozvíte něco nového.

Damonka12
03.01.2021 4 z 5

Mnohem zajímavější než první díl.

Jamate2
03.10.2017 5 z 5

Na to, že jsem ve škole dějepis neměla ráda, tak tahle knížka je super napsaná, hodně zajímavostí. Doporučuji, díky této knížce mě dějiny začaly bavit

bevanka
26.01.2017

parádní, doporučuji všem :-)

honza66
01.04.2013 4 z 5

Lehce psaná " něco jako učebnice", takový soft bulvár o habsburských panovnících, zaměřeno na ně osobně a jejich soukromý život, o politice apod, se moc nedozvíme. Ale to asi ani nebyl záměr, ve svém druhu literatury fajn kniha.