Co se stane na Twitteru...

Co se stane na Twitteru... https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474965/bmid_co-se-stane-na-twitteru-dJj-474965.jpg 4 200 43

Seznamte se s Pepper: kapitánkou plaveckého družstva, chronickou snaživkou a mnohostrannou perfekcionistkou. Její rodina se sice rozpadá, zato jejich řetězec s rychlým občerstvením Big League Burger rozhodně vzkvétá – převážně díky Pepper, která stěží zvládá normální život, protože se tajně stará o firemní účet na Twitteru. Tady přichází na scénu Jack: třídní šašek a ustavičná osina v Peppeřině zadku. Když se zrovna nesnaží vystoupit ze stínu svého nechutně oblíbeného dvojčete, většinou pomáhá v rodinném bistru. Má k němu sice poněkud hořkosladký vztah, ale když si Big League Burger přisvojí recept na jejich ikonický sýrový sendvič, rozhodne se jim to prostřednictvím Twitteru vytmavit. Láska a sýr světí prostředky – totiž dokud se roztržka mezi Pepper a Jackem nezmění ve virální válku. Vyměňují si uštěpačné tweety a sarkastické memy a zároveň se nevědomky sbližují i mimo Twitter (a to hned na dvou frontách!). Jejich spor nabírá nečekané obrátky (to je lidi na internetu fakt shippujou?!) a je čím dál osobnější, až nakonec ani pro všechny sýry světa nemůžou dál ignorovat, co k sobě cítí.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Tweet Cute , 2020

Elulilinka1
28.01.2022 4 z 5

Tuhle knihu jsem brala do ruk s vidinou takového odpočinkovějšího dívčího románu. A jsem ráda, že se mi mé přání splnilo. Možná jsem čekala trochu víc romantiky a trochu méně zápletek, které děj zvláštně zašmodrchaly. Také mi přišlo, že děj je místy docela natažený, tak o 80 stránek míň by knížce nebylo na škodu...

Suma sumárum: nebylo to vůbec špatné, ale na pět hvězdiček to prostě nemá. Já dámám 3.5/5⭐.

jitka_dankova
22.01.2022 3 z 5

Takový průměrný odpočinkový dívčí románek. Znalost a vlastnictví účtu na Twitteru podle mne netřeba. Alespoň mně ve čtení nijak neomezovalo, že ani zbla nerozumím tomu, v čem ti dva vlastně pořádně soupeřili a jak takové marketingové akce mohly fungovat. Příběh je z počátku hodně milý, navnadí, nicméně ke konci jsem z těch zvratů a rozuzlení byla spíš zklamaná. Čekala jsem boj za aplikaci Weazel, nějaká silná odhodlání a tak. Ale takhe to asi bylo prostě realističtější. Romantiky jsem si v příběhu moc neužila, respektive nějak jsem čekala něco krapet víc. Ale bylo to milé.

Litocha
14.01.2022 4 z 5

Pohodová, roztomilá knížka, která mi v něčem připomněla Kasie Westovou. Autorka příběh zabydlela sympatickými hlavními postavami. Poměrně častý motiv dopisování si "naslepo" ozvláštnila naopak originálním twitterovým soubojem (a líbilo se mi, že tentokrát čtenář od počátku nepochybuje, kdo jsou ti dva korespondenti - stejně to jde vždycky poznat skoro hned).
Knížka je vtipná, čtivá, postavy si musí leccos vyřešit. Ta nejistota, neschopnost se za sebe postavit, hledání své cesty jsou popsány věrohodně a tak, aby mi nelezly na nervy, přestože tuhle etapu mám už dávno za sebou. Hezké bylo uvědomění si, že naše vnímání nějaké události může být druhým prožíváno úplně jinak.
Líbily se mi i ostatní postavy, jen Peppeřina matka si mě opravdu nezískala (a to ani na konci, kde byly její pohnutky aspoň trochu vysvětleny. Právě u ní bylo nejvíc věcí, které skřípaly (třeba proč akci spustila až teď).
Celkově pro mě bylo čtení knihy potěšením. Doufám, že se od autorky dočkáme i něčeho dalšího.

Verunka926
28.12.2021 3 z 5

Byla to fajn kniha, ale nijak ohromená z ní nejsem. Příběh utíkal poměrně rychle, ale přišel mi strašně jednoduchý a k hlavním postavám jsem si také skoro žádný vztah neutvořila. Doporučila bych spíše mladším čtenářům, jak už tu mnoho z vás psalo.

Kikulka97
15.12.2021 5 z 5

Toto byla knížka, která ve mě po dlouhé době probudila touhu dočíst ji ještě tentýž večer. otevírá zajímavou problematiku, přináší zajímavá řešení a celkově je to strašně pěkná knížka, ať už jako oddychovka nebo jako knížka, comá co předat.

badliar_id
11.12.2021 3 z 5

"It's weird, how you have no idea how far you've come until suddenly you can't find the way back."

"A stolen day. The kind of day that ends too fast but stays with you much longer."

***
Poslední dobou jsem četla jen NA knihy, takže jsem měla chuť na nějakou comfy YA knihu. A přesně to Co se stane na Twitteru je. Bylo to miloučké, vtipné, občas i vážné, ale jinak opravdu krásná YA kniha :) ..
Postavy byly sympatické, některé více a některé méně. Například mamka Pepper, ta mi bohužel nesedla. Na konci si to trošku vylepšila, ale vadilo mi její chování k Pepper. Občas mě štval i Ethan :D. Kdo mi ale přišel skvělý byl Paul a Pooja, ty mě bavili! A samozřejmě hlavní postavy Jack a Pepper.
Romantická linka byla fajn. Konkrétně to bylo enemies to friends to lovers, ale nepřátelství trvalo vážně chvilku, což mě trošku mrzí.
Zápletka nebyla kdo ví jak skvělá, ale pro YA knihu byla docela v pohodě, jen jsem čekala trošku více dramatu :D.
Epilogy v knihách miluju, takže jsem ráda, že zde epilog byl a byl vážně hezký a roztomiloučký!!
Ve finále to bylo vážně super čtení, takže já doporučuju.. 3.5/5*

Julinka679
28.10.2021 5 z 5

Neskutečně milá, vtipná a oddechová knížka!
Při čtení jsem měla pocit jako bych četla moderní verzi Romea a Julie (řečeno s nadsázkou), která se odehrává na Twitteru a obě strany spolu bojují za pomocí tweetů.
Knížka mě hodně bavila a i když už nejsem cílová skupina tak jsem si čtení naprosto užila.
Jack a Pepper jsou pro mě velmi sympatickými postavami a já fandila oběma, nešlo si vybrat pouze jednu stranu! :D
Pokud máte rádi romantiku, chcete se při čtení zasmát a odreagovat tak je tohle pravá volba!
Naprosto doporučuji a nemůžu hodnotit jinak než 5*! :-)

spencer
26.10.2021 4 z 5

Co se stane na Twitteru bylo oddechové a zábavné čtení. Bavila mě válka na twitteru a to, jak autorka do příběhu zakomponovala spoustu dalších věcí spojených s dnešní online dobou. Protože se v průběhu střídá pohled dvou hlavních hrdinů Pepper a Jacka, dostali jsme možnost nahlédnout jim do hlavy a poznat, co stojí za jejich chováním. Oba mi byli sympatičtí, i když měli své mouchy.
Přestože mě kniha nechytla tolik, jak jsem čekala, určitě bych ji doporučila. Části týkající se hledání svého místa ve světě a uvědomování si toho, co každý z nich chce vlastně v životě dělat, byly inspirující a příběh o mnoho obohatily.

Linda007
02.10.2021 5 z 5

Tak tohle bylo skvělý. Moc se mi to líbilo a prosím, upečte mi někdo zrůdoláček!

HermanekB
01.10.2021 5 z 5

Upřímně jsem nečekala, že mě zrovna tohle bude bavit. Sociální sítě, Twitter,... Tohle nejsou zrovna věci, kterými bych se bavila ve volném čase. Ale musím přiznat, že tohle nebylo vůbec špatné.

Knížka je hezky napsaná a svižně se četla. Milostná zápletka nepřekvapí, ale jinak tomu u YA knížek být snad ani nemůže. Líbilo se mi, jak se vyvíjel vztah obou hlavních hrdinů. (*SPOILER* I když epilog skončil teda až moc sluníčkově. Nečekala bych, že by si najednou úplně všichni sedli dohromady pospolu, přestože si myslím, že se někteří z nich na sebe v průběhu roku sotva podívali.)
Hlavní postavy mi byly hodně sympatické, každý měl něco svého a krásně se doplňovali. Příběh nebyl žádné extra velké drama, i když by někdo mohl tvrdit opak.
Prostředí bylo popsáno hezky a pochopitelně. Myslím, že více popisu nebylo třeba.
Ačkoliv se dal závěr příběhu i milostná linka předvídat, myslím si, že tato kniha stála za přečtení.

Zajímavý děj, sympatické postavy. Předvídatelný konec a milostná linka. Kniha se mi líbila, dávám pět hvězdiček *****.

Teri_P
24.09.2021 4 z 5

I přestože vyhledávám poslední dobou nekomplikované příběhy, tak nejsem cílová skupina, to jsem si měla uvědomit už při čtení anotace, nebudu tedy kazit celkové skóre této knížky nízkým hodnocením.
Je to milé čtení pro holky i kluky ve věkovém rozmezí (dle mého subjektivního názoru) zhruba 13 - 16 let, vy starší do toho jděte jen za předpokladu, že se chcete vrátit do dob, kdy jste vyhledávali velmi jednoduché čtivo. Námět je mnohokrát omílaný, ale vlastně “vděčný”, takže chápu, proč to zaujalo tolik čtenářů. Hlavní postavy jsou fajn, lze si k nim najít vřelý vztah a mít je rád. Pořád si ovšem myslím, že tomu chybí trochu šťávy…

houdkic
24.09.2021 2 z 5

Cetlo se to svizne a rychle, ale nejak me uplne nezaujala zapletka. Chybel tomu trochu riz. Hodnotim 2,5 bodu.

ivousekk
23.09.2021 5 z 5

Super to bylo. Presne ten typ stredoskolske romantiky, co slibuje anotace. Mila, vtipna, vzbudi usmev na tvari.

_Bára_
22.09.2021 2 z 5

Začínám pomalu zjišťovat, že knížky tohoto typu už nejsou moc pro mě. Nápad zajímavý, ale kdyby byl jinak propracovaný, tak jsem víc nadšená. Kniha má své plusy a mínusy. Holkám ve věku 12 a 13 let se tato kniha bude rozhodně líbit.

Mikuše-Ivet
17.09.2021 3 z 5

Musím uznat, že to nebylo špatný ale.... Na mě to bylo chvílemi zbytečně zdlouhavý. Četlo se to dobře, ale i tak to spíš doporučuji mladším ročníkům.

Ivuska.09
31.08.2021 3 z 5

Originální námět, který mladé čtenáře jistě dokáže zaujmout. Navíc hlavní hrdinové využívají všechny prostředky, které jsou dospívajícím blízké. Ve svém žánru bude tento příběh určitě patřit k těm úspěšnějším.

anet.myblog
31.08.2021 4 z 5

Knížka mě zaujala anotací, ale i tou krásnou obálkou.
Příběh byl originální, dva teenageři, co mezi sebou “bojují” pomocí sarkastických tweetů přes účty jejich rodinných podniků.
Začetla jsem se od první stránky a bavilo mě to až do konce. V knížce se pořád něco dělo a nestalo se mi, že bych narazila na nějaké hluché nebo nudné místo.
Četla jsem v knížku v angličtině a co se týče jazyka, nebylo to tady vůbec nic složitého. Občas jsem si teda musela najít co znamenají nějaké zkratky, protože to byla dost americká angličtina, ale jinak nic, co by se nedalo zvládnout!
Jen na mě bylo v ději občas až moc takových hloupých náhod, které už byly občas moc klišé, a proto nedávám plný počet hvězdiček.
Jinak ale moc doporučuju! Pokud hledáte nějakou rom-com se sarkastických hlavními hrdiny (Jacka jsem si ZAMILOVALA!!) a prostředím, ve kterém se točí hooodně jídla, tohle je určitě ono!

Ella161
27.08.2021 5 z 5

Tak tomuhle příběhu nemám co vytknout! Prostě wow! Od první stránky jsem se začetla a nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Fakt jsem si připadala jako závislák Tahle kniha vážně nemá chybu a já se do ní asi zamilovala. Tohle byla jedna z nejlepších koupí tohohle roku. No a nejvíc úžasné bylo nejspíš to, že kapitoly jsou z obou pohledů! Díky čemuž jsem si k oběma postavám vytvořila ještě silnější vztah. Ten děj byl opravdu krásně promyšlený. Vážně, já nemám slov. Jo a docela mi to připomnělo knihu od Kasie West P.S. Líbíš se mi. Občas to vážně mělo nějaké společné znaky, ale vůbec mi to nevadilo, ba naopak.

A postavy? Ty byly tak dokonalé!! Moc jsem si je oblíbila. Hlavně jejich vztah, který se opatrně posouval dál a dál. Nejdříve nepřátelství, pak příměří, kamarádi…. a je Vám asi jasné, jak to bylo dál. Užívala jsem si jejich slovní přestřelky a vůbec celé to pošťuchování. Bylo to strašně roztomilé. Také bylo úžasné, jak se ty dva k sobě krásně hodili.

Pepper byla perfekcionistka, ale pro sarkastickou poznámku nešla daleko. Navíc byla docela bláznivá a hlavně vtipná. Ta holka neměla chybu. Nebyla namyšlená. Byla moc milá i obětavá, když se to tak vezme. Určitě to neměla jednoduché se svojí mámou, ale vždy to nějak urovnala a to se mi na ní strašně líbilo. I když se svojí mámou nebyla za dobře, stejně jí tak nějak bránila a vzhlížela k ní. Jak sama poznamenala, byly prostě na stejné straně.

No a Jackovi nemám co vytknout. Vážně. On byl strašný pohodář. Pěkně ukecaný, avšak dost vtipný. Nedokážu si představit, že s ním by někdo dokázal vycházet špatně. To by snad bylo nemožné. Ale ani on to neměl lehké. Být "ve stínu" svého bráchy (který byl mimochodem jednovaječné dvojče), nebylo jednoduché.

Nicméně. Pepper a Jack měli krásný vztah. Ta Twitterová válka byl tak skvělý a vtipný nápad! Vážně jsem si to čtení moc užívala. Nejspíš tahle recenze bude stát fakt za houby, protože tady píšou strašnou slátaninu, ale já opravdu nevím, jak vyjádřit, jak moc se mi ta kniha líbila. Nemohu se dočkat, až si dám rereading! Tuhle knihu prostě musíte mít!

Ad2424
27.08.2021 5 z 5

Tohle je tak roztomilá knížka! Oba hlavní hrdinové jsou moc sympatičtí, na konci se mi s nimi vůbec nechtělo loučit. Zároveň prožívali i horší chvíle, ale líbilo se mi, že autorka vymyslela nečekanou zápletku, která není ohraná.
Za mě super oddechovka…

Pedruska01
22.08.2021 5 z 5

Tahle kniha mě k sobě přilákala nejen anotací a obálkou. Byl to takový ten skok do neznáma, který jsem již několikrát absolvovala, a který znovu úžasně vyšel. Jsem za to moc ráda. Na to, že se jedná o autorčinu prvotinu si myslím, že je vážně hodně dobrá a povedená. Četlo se to hrozně dobře a rychle, bylo hrozně fajn střídání pohledů obou hlavních hrdinů, ačkoliv to nebylo pravidlem. Příběh mě k sobě dokázal velmi dobře a silně připoutat a upřímně jsem jen tak knihu z ruky pouštět nechtěla. Je to ohromně oddechové, milé, romantické, vtipné, dojemné i sladké. Nebyl to jen příběh, kde je vše zalité sluncem, a o to víc je to reálnější a lepší. Neskutečně mě to bavilo.
Hlavní hrdinka Pepper byla hrozně fajn holka, oblíbila jsem si ji velmi rychle a bylo mi ji trochu líto, co všechno měla za sebou nebo musela absolvovat. Rozhodně to neměla lehké, bez ohledu na důvody musela dost makat a nejen tam, kde vyloženě musela. Trochu mi vadil přístup její mámy, kdy ji nutila do něčeho, co se jí pak příčilo - to už nebylo úplně zdravé a normální, ale na konci se to dalo i pochopit, i když. Mrzelo mě, že Pepper nemá úplně to, co bylo na začátku - její rodina, spolu s malým podnikem, to teplo a zázemí, že se to roztrhalo a vznikl z toho takový korporát, který je už cizí. Nebylo to však nic hrozného, protože to mohlo být rozhodně horší. Držela jsem jí palce a byla vážně zvědavá, jak se z toho všeho Pep dostane.
Druhý hlavní hrdina Jack se mi ohromně líbil. Tu postavu jsem si zamilovala téměř hned, a to se vším všudy. Byl neuvěřitelně chytrý, nadaný, obětavý, hodný. Hrozně se mi líbil a já proti němu nemůžu říct ani popel. Měl báječnou rodinu, která podnikala, ten malý rodinný podnik, který dělal radost. Jen jeho brácha Ethan se mi místy moc nepozdával. Možná takový trochu sobeček? Taky jsem si asi představovala kapku jinačí sourozenecký vztah, vzhledem k tomu, že jsou dvojčata. Mrzelo mě, jak Jacka vůči Ethanovi brali ostatní, že se tak cítil, měl takové myšlenky. Však ono není oč stát, pokud skutečně nejsou v okolí dobří přátelé.
Ti dva hlavní hrdinové mi dokonale sedli, a o to víc k sobě. Líbil se mi jejich vztah, od začátku do konce - Jackova aplikace, Twitter, škola i mimoškola. Líbili se mi a hrozně jsem jim to přála. Oba byli dost rozumní a chytří, místy daleko více než dospělí - a to je co říct, hodně cením. Hodně je toho spojovalo a nebylo to jen podnikaní jejich rodičů. Byli normální, neovlivnění úspěchem, prostředím, penězi, nezkažení. Chovali se k sobě úžasně, a to beru v potaz i to malé pošťuchování. Rozhodně jsem s nimi byla spokojená, skvělá dvojice.
Příběh se mi hrozně líbil, za mě originální nápad, který se odehrával v prostředí "společenských smetánek" a hodně peněz, těch především. Rozhodně jsem si to užila, bavila se a moje romantická duše je uspokojená. Ohromně milé. Líbí se mi ten kontrast, který z toho po většinu míst vidím - staré s moderním, a to ve více směrech. Hodně mě bavily dezerty s podivnými názvy, ke kterým se vždycky pojila kulinářská náhoda a nějaký příběh zároveň. Na zadní stráně obálky je krátké hodnocení Jenn Bennet, která je samozřejmě úžasná a tady ten příběh mi ty její dost připomněl.
Kdybych to měla shrnout, tak je to skvělá kniha, která se mi moc líbila, bavila mě a užila jsem si ji po celou dobu, každou stránkou. Čtivá, milá věc, která se jen těžko dává z ruky. Romantika, vtip, úžasné postavy - na tohle člověk snad nemůže být nikdy úplně starý. Jsem moc spokojená, takže rozhodně doporučuji a vážně, v rámci hodnocení si těch pět hvězd Pep s Jackem jednoznačně zaslouží. Celkem se těším, pokud bych se s autorkou mohla setkat znovu. :)

plavání dívčí romány twitter anonymní dopisy

Emma Lord
americká
2021  80%Co se stane na Twitteru...
2023  78%Dej tomu šanci
2024  80%Začít znovu