Čo sa dá robiť, keď prší

Čo sa dá robiť, keď prší https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404596/bmid_co-sa-da-robit-ked-prsi-INO-404596.jpg 3 78 22

Mae Summersová má milujúceho snúbenca Petra, prácu v jeho prosperujúcej spoločnosti a nádherný byt v centre New Yorku. V jedno ráno sa však jej dokonalý život rozsype na kúsky. Peter zmizne, zanechá iba čudný odkaz, a Mae s hrôzou zistí, že snúbencovo podnikanie bol bezohľadný podvod. Jediné miesto, kam sa Mae môže uchýliť, je hostinec jej starých rodičov v Alexandria Bay, turistickom mestečku v severnej časti štátu New York. Lenže ani tam nie je všetko v poriadku. Maeina stará mama bojuje s demenciou, a keď sa nechtiac preriekne, manžel sa od nej odvráti a na staré kolená ju opustí. Mae v mestečku nečakane narazí na svojho najlepšieho priateľa z detstva. Z Gabriela, jej prvej lásky, sa stal príťažlivý muž, ale tiež si akosi nevie poradiť so životom. Domov je tam, kde je naše srdce, a občas treba veľkú dávku lásky, odpustenia a vôle, aby sa staré rany zacelili. A čo sa dá robiť, keď prší? Maeina matka zanechala celý zoznam dobrých rád. Dá sa napríklad zakúriť v kozube, pritiahnuť si kreslo a vziať do ruky knihu. Urobte si pohodu!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Things To Do When It's Raining , 2018

VasnivaCtenarka
18.01.2020 2 z 5

Za mne tedy ne ne a ještě jednou ne. Od knihy jsem prakticky nic neočekávala a taky jsem nic pozitivního nedostala. Omlouvám se, ale tento komentář bude spíše negativní, než pozitivní. V knize se velmi často střídá minulost s přítomností, což může působit poměrně chaoticky - a taky občas působí. Všichni hrdinové se potýkají s nějakými svými problémy. A domnívám se, že by to mohlo mít poměrně velký potenciál, ale ten autorce utekl neznámo kam. Po přečtení knihy mi přijde, že to celé bylo vlastně o ničem. Je to kniha, kterou si přečtete a už za týden na ni zapomenete. Jen jistý depresivní pocit ve vás zůstane. Ale berte můj komentář s nadhledem. Sto lidí, sto chutí. Třeba vás kniha okouzlí. Já za sebe říkám, že to nebyla kniha pro mě.

Luciáš01
24.11.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem si vybrala, jelikož jsem si chtěla odpočinout od thrillerů, hororů a smutných knížek; chtěla jsem něco romantického a pozitivního. Noooo, když jsem knihu začala číst, úplně mě nadchla, byť do pozitivní knihy má hodně daleko :-) Je krásná a depresivní zároveň. Při čtení téhle knihy zažijete všechny pocity, které vás napadnou.

Kniha vypráví dojemný příběh o Mae a Gabrielovi, jejich rodinách, partnerech a životech. Oba za sebou měli už jako děti hodně těžké zkušenosti. Mae přišla tragicky o rodiče. Gabriel vyrůstal s otcem alkoholikem až do té doby, než si jej osvojili prarodiče Mae. Mae a Gabe byli nerozluční kamarádi, a jak už to tak bývá, později přátelství přerostlo v první lásku. Idylu narušil až náhlý odchod Gabriela. Po několika letech se oba znovu ocitnou zpět v rodném městě a dostanou šanci vysvětlit si minulost a začít znovu. Ovšem když se začnou proplétat minulostí, přijdou na věci, které možná ani jeden z nich vědět nechtěl – takové, jež jim obrátí život vzhůru nohama, ale také leccos vysvětlují.

Kniha se mi opravdu líbila, i když byla jiná, než jsem původně očekávala. Čekala jsem odpočinkovou slaďárnu, ale to se nekonalo. Je to kniha o lásce, vztazích, rodině, radostech života, ale také o zradě, bolesti, smutku a odpuštění. Z knihy jsem měla rozporuplné pocity, ale ne z důvodu, že by byla špatná, ale protože jsem si chvílemi nebyla jistá, zda mám brečet, nebo se smát, být dojatá, nebo naštvaná, že jsou v životě věci, které člověka hodně zasáhnou a nelze s nimi nic udělat. Příběh krásně popisuje, jak velkou váhu mají naše rozhodnutí a kam až nás mohou zanést. Je škoda, že kniha má jen 296 stran; šla by totiž více rozvést, v některých příbězích by šlo pokračovat a o některých životních etapách by se dalo více dozvědět. Jediné, co se mi na knize moc nelíbilo, byl závěr – necelých pět stran –, který byl rychlý a trochu kýčovitý. Moc se mi do knihy nehodil. Jinak za mne kniha za 1* a doporučuji.

milostné romány kanadské romány

Autorovy knížky

Marissa Stapley
kanadská, 1978
2019  64%Co dělat, když prší

Kniha Čo sa dá robiť, keď prší je v