Co oči nevidí

Co oči nevidí https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468500/bmid_co-oci-nevidi-TeT-468500.jpg 4 205 68

Když sedmnáctiletá dívka Deborah, která se mezi svými vrstevníky netěší velké oblibě, potká šarmantního a pohledného Larryho, mladík ji naprosto okouzlí a Deborah mu beznadějně propadne. Problém vězí v tom, že Larry je jedno velké tajemství. Poté však městem otřese série brutálních vražd, které na všechno vrhnou stín. Zatímco se její svět pomalu rozpadá, začíná Deborah milovaného muže podezírat ze strašlivé zrady. A zároveň s tím si uvědomuje, že k záchraně jejich manželství budou potřeba oběti. Poutavý psychologický thriller Co oči nevidí ukazuje, co se může odehrávat za zavřenými dveřmi, a připomíná nám, že k nehorším zločinům často dochází mnohem blíže k domovu, než bychom si kdy byli ochotni připustit.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

The Optician's Wife , 2014

Terka1975
22.06.2022 3 z 5

Velmi syrový psychothriller, já opět skoro do konce mimo kdo je vrah. Ale to nebylo asi to nejdůležitější, obě hlavni postavy byly protivně na facku, zvlášť jak se chovaly k dětem. Kniha se četla dobře, ale na závěr je třeba mít silný žaludek a to si myslím, ze už jsem přečetla vše možné. Překvapila mě bezcitnost vraha. A víc než jeho odhalení.

Amitiel76
14.06.2022 5 z 5

Tak to bylo tedy pěkně hnusný! Ne literárním stylem, ale svým obsahem. Samotná kniha je napsaná velice čtivě, a díky krátkým kapitolám ubíhá v rychlém tempu. Neustále vás to nutí otočit další list, přestože čtený obsah vám způsobuje nepříjemné pnutí v břiše.
Při čtení prvních stránek jsem si říkala, že se tu bude nejspíš jednat o další zakřiknutou a ušlápnutou chudinku, se sebevědomým na bodu mrazu, na které si vybíjí své mindráky dominantní manžel. Že půjde o další případ domácího teroru za zavřenými dveřmi. No, brzy jsem pochopila že jsem byla v očekávání úplně mimo...
S každou další přečtenou stránkou, ve mě hlavní hrdinka vzbuzovala větší odpor. Jako žena, manželka, ale hlavně jako matka. Hnus. Co tohle bylo za člověka? Občas jsem si říkala, proboha proč tohle čtu? Když mi to tak zvedá tlak...
Kdo stojí za všemi těmi vraždami, jsem tentokrát měla jasné hned od začátku. Proto mě konec ani nijak zvlášť nepřekvapil. Přesto byl závěr dobře zakončený, a vše do nejmenších detailů objasněno. Jako thriller asi perfektní. Na základě skutečných událostí? Tak to je masakr.

koolsavage
22.05.2022 4 z 5

Jednohubka, konec překvapil, i když jinak, než jsem čekala.

martina2540
24.04.2022 5 z 5

Kniha byla velmi čtivá, konec jsem sice takhle čekala, ale ne úplně, takže mě překvapil. Doporučuji ji k přečtení.

Holly.W
23.04.2022 3 z 5

Kniha se četla dobře, záplatka docela zajímavá, nějaké překvapivé momenty tam byly. Hlavní hrdinka mi byla krajně nesympatická. Kdo je vrah jsem vytušila docela brzo. Konec byl na knize asi nejlepší. Přesto hodnotím jako průměr, četla jsem daleko lepší thrillery.

Petulka50
15.04.2022 4 z 5

Wau! Jedním slovem. Moc dobře se mi kniha četla, mělo to spád. A konec..trochu sem ho očekávala, ale byl nečekaný!
Přecteno za 3 dny.
Doporučuji..

dzeta
13.04.2022 4 z 5

Knížka se mi líbila, konec opravdu nečekaný

Nikyska383
10.04.2022 5 z 5

Co k této knize říct... asi jedním slovem WAU! přečtená jedním dech za den a kousek.. Celou dobu máte pocit, že stojíte vedle hlavník aktérů a sledujete je. Některé Vaše myšlenky se prolíbají s postavami.. jiné se jen tiše diví, ale pořád Vás to čím dál více vtahuje do děje. Chvílemi Vám naběhne pocit, že dál to už přeci vytěžit nejde.. omyl JDE! Toto je opravdu psychologický thriller jak se patří a autorce tleskám. Nic netlačí na pilu vše zapadá.. a finále Vás neskutečně posadí na zadek.

JustWomen
01.04.2022 odpad!

Nesedlo, nepobavilo, škoda slov.

PosPol
26.03.2022 2 z 5

Až jsem si říkala, že jsem nenáročný čtenář, protože se mi poslední dobou všechny knihy líbily. Ale tohle? Odpad. Zaprvé mě neskutečně rozčilovalo skákání po odstavcích v různých letech. Za druhé ačkoliv to Dee neměla jednoduché, tak jsem ji nesnášela. Z nudné, ustrašené myši se stala nesnesitelnou krávou. Ačkoliv se kniha jinak čte lehce, nenadchne a celou dobu si říkáte, že takhle snadné to určitě nebude. Hvězdičku navíc dávám za ten konec, morbidní a nečekaný, trochu knize zachránil kožíšek :)

ZuzanaZ83
10.02.2022 3 z 5

Debs se po smrti matky od 12 stará o otce alkoholika a mladší sestru Dawn. Je ta ošklivější. V 17 potká krásného optika Larryho a po čase se vezmou. Debs je šťastná. Larry je ale ve skutečnosti násilník a Debs i podvádí. Přesto se oba milují. Domácnost ale tragicky trpí. V okolí jejich bydliště jsou průběžně nalézána těla žen, kterým chybí oči...

Kniha je temná depka, když člověk přemýšlí nad prostředím, ve kterém a jak Deborah žije.

Terez_Proskova
09.02.2022 odpad!

(SPOILER) Pane bože. To byla ale krávovina. Miluju thrillery, ale tohle se nedalo. Jedna stránka setkání s magorem Larrym, další stránka vražda, další stránka jedno dítě, další stránka třetí dítě… slátanina všech slátanin)

Katherinee
07.02.2022 3 z 5

Tak tahle kniha mě vážně bavila. Je moc pěkně napsaná.

Makůvka
02.02.2022 4 z 5

Knížka se moc dobře četla, stránky se otáčely samy. Mělo to sice trošku pomalý rozjezd, takový nemastný, neslaný, ale postupně, jak se člověk začte, tak už to jede samo.
Hlavní hrdinka Dee, pro mě hned od začátku, divná a nesympatická patronka. A stránka od stránky mě v tom úsudku utvrzovala.
Konec byl děsivý až zvrácený a pokud to bylo podle skutečné události, tak potěš oko.

Ophelie
27.01.2022 3 z 5

Kniha nebyla úplně špatná, ale při čtení mi chybělo napětí, gradace děje. Knihu jsem klidně mohla odložit a číst paralelně s jinými knihami a zase se k ní pak vrátit. Ale četla se celkem dobře, jen hlavní postava Dee mi nesedla, taková nesympatická ženská. Hvězdičku navíc dávám za ten konec, poslední kapitola je teda něco.

Acquenta
13.01.2022

Kniha mě naprosto dostala....Dee mi byla od začátku nesympatická, to její chování, cit k dětem, k ostatním....zlá ženská....ale nikdy bych neřekla, že....no prostě konec je opravdu neočekávatalný...

WaN635
09.01.2022 4 z 5

Jsem celkem překvapená nízkým hodnocením knihy, protože mě se celkem líbila. Příběh se pomalu rozjížděl, ale nabíral na síle a to mam ráda. Líbilo se mi i ,, cestování časem,,, které děj krásně dovysvětluje.
Konec překvapivý, zvrácený.
To, že je kniha napsaná na základě skutečnosti, knize dodává poměrně zneklidňující a děsivý rozměr.

Leona333
04.01.2022 3 z 5

Z téhle knihy jsem při jejím čtení, oči nijak nevalila... Kdyby se v knize tak moc netlačilo na pilu, autorka by se nesnažila toliko šokovat popisem určitých scén - věcí, bylo by to za mne mnohem více reálné a čtivé. Hold někdy méně, znamená více... A to platí i u knih.

simsa086
02.01.2022 5 z 5

kniha se mi dobře četla, příběh je prý na podkladě skutečných událostí..
hlavní postava byla taková neslaná nemastná, ale....děj graduje a druhá polovina knížky je fakt thriller
docela by mě zajímalo, s čím dalším autorka přijde;-)

Katania
30.12.2021 3 z 5

Bylo to takové syrové. Zvláštní. Četlo se to dobře, ale děj mě úplně neoslovil. Neurazí, ale ani nenadchne.

vraždy detektivní a krimi romány psychologické thrillery anglické romány

2021  74%Co oči nevidí
2022  81%Křehkost

Kniha Co oči nevidí je v