Co nezavály písky Mezopotámie: lekce z manipulace a servility (Češi a Irák 1990-2010) https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235466/bmid_co-nezavaly-pisky-mezopotamie-K15-235466.png 5 12 3

Kdo čistil Saddámu Husajnovi cestu k moci? Kdo poskytl Iráku zakázané zbraně, kterými bylo zdůvodňováno pokračování embarga OSN? Proč se Irák po „osvobození“ stal nejnebezpečnějším místem na světě a proč Praha degradovala z privilegovaného hospodářského partnera Iráku na přehlíženého outsidera? Kdo zavlekl do Iráku infekci Al-Káidy, mor občanské války a bezprecedentní korupci? Na tyto a řadu dalších otázek hledají odpovědi dva autoři, kteří mají s moderním Irákem mezi českými publicisty bezesporu největší osobní zkušenost.... celý text

pupopony
14.09.2021 odpad!

Saddám Husajn je Mirek Dušín, antiamerikanismus je vždy pravdivý, strana Bass byla demokratickou moderní stranou a samotný Irák byl rájem na zemi. V této knize nehledejte objektivitu nebo dokonce pravdu. Nenajdete je tam. Jestli chcete jednostranný pohled, tak je to kniha pro vás.

JanPoko
08.07.2020 5 z 5

Nepostradatelné pro každého, kdo má zájem o pravdivé a ověřené informace o (nejen) naší politické scéně ve vztahu k událostem v Iráku. Belica, jak je jeho zvykem, dokládá svá tvrzení rozsáhlým souborem citací z ověřitelných zdrojů.
Velmi doporučuji!

Belbo
29.01.2018 4 z 5

Pohled do politického dění bez iluzí

USA (Spojené státy americké) Irák Saddám Husajn, 1937-2006 vojenská intervence válka v Perském zálivu (1990-1991) válka v Iráku (2003-2011)

Autoři knihy

Tomáš Belica
česká, 1981
Miroslav Belica
česká, 1952

Kniha Co nezavály písky Mezopotámie: lekce z manipulace a servility (Češi a Irák 1990-2010) je v