Co nesmíte vědět!

Co nesmíte vědět! https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117233/bmid_co-nesmite-vedet-Jsp-117233.png 4 172 51

Peníze vládnou světu! Kdo však vládne penězům? Malá skupinka privátních bankéřů vládne ze zákulisí světu. Ovládají nejen FED nebo ECB ale i nadstátní organizace UNO, Světovou banku, Mezinárodní měnový fond anebo BIZ. Manipulují ceny zlata i stříbra, naprogramovali krizi nemovitostí i bankovního sektoru a cíleně řídí svět na pokraj propasti. Již staletým cílem této peněžní elity je vláda nad světem alias nový světový řád! Žádná oběť není tak velká aby jej zastavila. Úplně veřejně plánují kromě jiného, dle jejich názoru, nutnou redukci obyvatel naší planety.... celý text

Literatura naučná Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno: , Anch-books

Was Sie nicht wissen sollen! , 2011

Thrawn
21.08.2019 5 z 5

Chcete vědět kdo ovládá dnešní svět? Kniha dává základní info o Rothschildovcích, Rockefellerech apod. Těm, co o nich v životě neslyšeli, by tato kniha mohla alespoň zčásti otevřít oči...

Maggot.87
20.07.2019

Na plovku, kde člověk většinou nechce moc přemýšlet ideální. K tomu jeden horký klobás, v hořčici až po pás a pivko, pivko v kelímku. Nic víc, člověk se ale místy opravdu zasmál.

Jokrzeb
28.05.2019 5 z 5

Tak, a teď už všechno víme :))

EinAr
30.01.2019 5 z 5

Už to víte. Svět není však lepší ani horší.

Pepa5008
25.11.2018 3 z 5

Doporučuji přečíst.

RenataP
26.06.2018

Shrnuto je tady opravdu vše v základu. Někdy mi přišlo, že témata jdou víc do hloubky, někdy jsou opravdu jen povrchně. Ale i tak pro někoho, kdo o tomto vůbec nic neví, nebo před tím zavírá oči, je to dost šokující čtení.
Rozhodně bych k tomu doporučila třeba i knihy B. Kurase, který o podobných tématech píše v širších souvislostech a se zdroji.
Ale v podstatě se dá říci, že se informace shodují. Tohle je dobrá učebnice ZÁKLADU. Už tak je dost problém ji rozdýchat, protože informace jsou vážně síla.

Veve131
16.03.2018 5 z 5

Knihu doporučuji k přečtení. Je až děsivé, jako to dnes funguje a vše do sebe zapadá. Rozhodně mám o čem přemýšlet!

starman
18.09.2017 4 z 5

Rozhodne prinuti cloveka premyslat o tom, ako svet moze fungovat.

peju
15.08.2017 5 z 5

Největší pozitivum knihy vidím právě v tom, že shrnuje většinu podstatných věcí. Největší negativum knihy vidím právě v tom, že shrnuje většinu podstatných věcí dost povrchně a nepřináší nic nového pro člověka který se o tato témata zajímá. Na druhou stranu pro člověka pro kterého jsou tyto věci novinkou, může být kniha dobrým startovním bodem, díky kterému se o jednotlivá témata může začít zajímat podrobněji.

Eldar80
15.07.2017 3 z 5

Pro mě jednoznačně zklamání. Tomu kdo se o konspirační teorie nebo alternativní pohled na svět zajímá, kniha nepřinese nic nového. A ten kdo bude doufat, že se v této problematice zorientuje, nejspíš poselství knihy nepřijme.
První velká kapitola vysvětluje, že ve světě ve kterém vládnou peníze budou mít logicky největší vliv bohatí lidé. Jsou popsány některé finanční instituce, které místo toho, aby dělaly svět lepším místem, jsou spíše byrokratickou a zkorumpovanou zátěží. Myslím, že skepticky smýšlejícím lidem bude spousta uvedených informací přirozeně samozřejmá. Naopak lidé, kteří si myslí, že kapitalismus a evropská unie je to nejlepší co nás potkalo nejspíš knihu zhnuseně odloží. Kdo očekává kvalitní analýzu toho jak funguje globální ekonomika a centrální banky bude zklamán. Pohled celé knihy je značně povrchní a zjednodušující. Zkrátka kniha vychází vstříc konspiračním teoretikům a pouze jim říká co chtějí sami slyšet. Tomu odpovídá i odborná úroveň knihy.
Autor se sice trochu věnuje příčinám finanční krize v roce 2008, ale bez toho jak fungují swapy úvěrového selhání nelze tuto problematiku zcela vysvětlit. V tomto už je lepší dokument Inside Job:
Autor se věnuje bankovnictví, ale i zde jsou jeho znalosti docela tristní. Přednáší tvorbu peněz jako senzační fakt, ale už neříká, že tímto způsobem banky běžně fungují. Moderní přednáška o tvorbě peněz:
Mluví o FEDu, ale tuhle problematiku mnohem lépe zpracovaly různá konspirační videa jako např. zde:
Takže opět nic. Mluví o rodinách, které vládnou světu, ale já v tom žádnou šokující pravdu nespatřuju. Vnímám to jako přirozenou součást tohoto světa. O tom jakou moc mají peníze myslím mnohem lépe mluví dokument Korporace:
V další kapitole popisuje různé bankéřské rodiny a organizace, které mají globální vliv. Opět nic nového. Třetí kapitola popisuje snahu těchto rodin a organizací prosadit Nový světový řád (NWO). A nejbídnější závěrečná kapitola popisuje některé dnešní konspirační teorie.
Nemůžu si pomoct, ale podle mě tahle kniha spíše škodí než pomáhá. Může nadchnout snad jen konspirační teoretiky a pak lidi, kteří jsou rádi, že se tyto informace dostávají ven. Jenže já bych raději skutečně odbornou analýzu. Jenže logicky si s tím nikdo nechce špinit ruce a tak u psaní takových knih zůstanou asi jen amatéři. Ani důvěryhodnost autora není zrovna co by člověk čekal. Na internetu o něm nenajdete prakticky nic.
Myslím, že kdo má v dnešní době internet musel na spoustu uvedených informací mnohokrát narazit. Kniha může být přínosná hlavně pro lidi 50+, kteří jako hlavní zdroj informací používají televizi a noviny.
Přínosem knihy je snad jen shrnutí problematiky. Po informační stránce bída. A ohledně koloidního stříbra - opravdu není dobrý nápad to pít. Tedy pokud nechcete vypadat jako šmoula:
Je mi líto a ikdyž jsem příznivcem konspiračních teorií, nemohu dát lepší hodnocení než 65%

Kapis
26.10.2016 4 z 5

Tak, že tomuto světu vládne pár rodin, které ovládají jak politiku, tak vědu, tak média, přes které na nás sypou propagandu – momentálně nejhustěji o satanovi Zemanovi a zlém Rusku, které vraždí pouze civilisty a hodném USA, které vraždí pouze teroristy – je snad jasné úplně každému. V této knize dostaneme nejzákladnější výcuc, který může překvapit jen někoho, kdo žije v ulitě a myslí si, že nejbohatším člověkem světa je opravdu Bill Gates a pobouřit pouze snad zaryté voliče toho divného rakušáka nebo co to je, kterému nepomohlo k zvolení ani číro a zhysterizovaní studenti pražských gymnázií. Pro mne osobně byla nová informace o tom, že Rotschildové, kteří rutinně sponzorují všechny strany válečných konfliktů, nechali po porážce Napoleona u Waterloo vyhlásit, že Napoleon vyhrál a skoupili tehdá půlku Londýna.

Nemusíte všemu, co je v knize popsáno věřit, ale jak známo, pojem “konspirační teorie“, který vytvořilo CIA a opatřila ho negativními konotacemi, aby mohla zesměšnit lidi, hledající pravdu, bývá konspirační teorii jen do doby, než se ukáže, že je to pravda. Kdo by třeba před dvaceti lety věřil v autentičnost Operace Northwood – vysmáli by se vám jako bláznovi – a ejhle, už si o tom můžete přečíst i na Wikipedii, protože už to nejde skrývat. A pokud někoho napadlo něco takového před šedesáti lety, jaká je pravděpodobnost, že něco podobně zvráceného se nevylíhlo v hlavě nějakého neokonzervativního jestřába, odstřiženého od reality, znova?

Pokud někdo žije v naivních pohádkách, že Bill Gates je nejbohatším mužem planety, že americký prezident je nejmocnějším mužem světa a že (jakékoliv) volby mohou něco změnit, ten by si tohle měl okamžitě přečíst!

DriftBooks
29.09.2016 2 z 5

To, co nesmíte vědět, už dávno všechno víte. Jsem přesvědčen, že každý, kdo se jen trochu o podobné věci zajímá, věci shrnuté v knize slyšel, nebo o nich četl jinde. Pokud jste podobnými věcmi nepolíbeni, můžete touto knihou případně začít. Myslím, že je to podáno vcelku střízlivě a srozumitelně. Ale jsem přesvědčen, že velká většina z vás si bude klepat na čelo, kroutit očima a ostentativně se smát „těm blbostem“. To je totiž hlavní důvod, proč mohou podobné věci vycházet, i když tu a tam obsahují skutečně velmi zajímavé a důležité informace. On jim málokdo věří. Autora mají za blázna a ti co ví, ví, že když nebudou reagovat, tak se ve společnosti podobný člověk znemožní sám. Tím, že říká ty divné věci. Jednoduchý model…

Kniha malinko trpí syndromem apoštolství. Autor načerpal informace, objevil nové „náboženství“, uvěřil mu – zcela a téměř dogmaticky – a nadšeně hlásá slovo Boží nevěřícím… Ovšem některé informace v knize z něj dělají skutečně onoho „fanatického blázna“, a to je škoda. Ale na jeho obranu si půjčím slova z jedné recenze: jestli může mít člověk, který se s těmito tématy seznamuje poprvé, někdy při čtení knihy pocit, že předkládané informace jsou tak neuvěřitelné, že o jejich pravdivosti pochybuje a rád by slyšel vyjádření nějakého „odborníka“ a „experta“, pak by si měl uvědomit, že to jsou právě odborníci a experti, k jejichž výrokům bychom měli přistupovat s maximální opatrností a obezřetností.

Inu, pokud máte zájem nakouknout do temného světa konspirací, informací je sice plný internet, ale v této knize je to pěkně zarovnáno a sečteno. Nedávno dokonce vyšel i druhý díl, o kterém v anotaci píší: Teror, revoluce, války – kdo a co za tím stojí! Ovšem pokud jste spokojení a svět se dle vás točí tak jak má, nezbývá, než vám váš bohorovný klid závidět. 

Anceroh
22.08.2016 5 z 5

První co mě napadlo při čtení této knihy byl film Případ Pelikán. A hned vzápětí, jak dlouho nám pan autor přežije?! Myslím, že jsem něco takového vnitřně tušila. Určitě jsem se dozvěděla dost zajímavých věcí. Jak autor v závěru knihy píše, máme si udělat vlastní názor a ne všemu co nám předhazují věřit, ale to nezjistíme jinak, než přečtením knihy.

beran25
16.08.2016 3 z 5

Kdo má rád různé konspirace, tak si počte dobře ...

origenes
01.08.2016

Knihu jsem četl, a s politováním musím konstatovat, že je plná blábolů. Překladatel - ka nemá o tématu, které překláda moc ponětí. Např. některé názvy překládá plným názvem - Mezinárodní měnový fond, u jiných používá zkratky - UNO. Pravděpodobně netuší, že se jedná o Organizaci spojených národů.
Téma velice zajímavé, ale překlad je bohužel šitý horkou a diletanskou jehlou....

nokid
23.05.2016

Tak teda nevím, co si o tom myslet. Autor dovedně splétá fakta s polopravdami a spekulacemi - na jedné straně uvažuje realisticky (třeba skupina Bilderberg...), ale vzápětí se plete ve vlastních jménech, komolí je a ani nezná jméno současné britské královny (Alžběta.)
V částech může mít pravdu - nedávná hypoteční krize: Banka Lehman & Bros., toxické úvěry atp. avšak tezi o celosvětovém spiknutí různorodé skupiny politiků, bankéřů a obchodníků nevěřím. Málokdy se vůbec domluví na něčem malá skupina, natož velká. Viz současná uprchlická krize a Evrop. parlament.
Prostě celkově je to zmatené.

kmotrkCZ
20.03.2016

Pěkné shrnutí mnoha faktů i teorií, pak už je jen na nás jestli tomu chceme uvěřit nebo budeme jen dál přihlížet. A říkat si že toto se přece nemůže dít. První část knihy byla trochu obtížnější, kvůli mnoha termínům z bankovnictví apod. Nejzajímavější byla druhá a třetí část, které vás chytnou a nepustí.

tosu69
02.03.2016 5 z 5

Téměř stejná fakta a varování vyšla před více než sto lety v "Protokolech siónských mudrců",díle po kterém od jeho vzniku šlapou a plivou zednáři a židé,budující světovládu.Je zbytečné se hádat a spekulovat.Světová krize,celosvětové choroby a jejich "léčení",současná migrační histerie.Vše bylo naplánováno a vše se nyní děje.Jen blázen to může popřít.Byli jsme varováni mnohem dříve,než to začalo.Nyní budou následovat regionální ozbrojené konflikty a likvidace měny.Dávný zednářský plán se dostává do obrátek.Pokud si někdo myslí,že je to jen pouhá konspirace,klame sám sebe.

józi.odkudkam
28.11.2015

Tak se to konečně provalilo; místo támletoho s náma oře tamten. Páni!...a tak všichni dál postáváme a rozpačitě šoupeme nohama úplně stejně, jako před tím. Proč taky něco jiného, když máme co do huby a můžeme si vesele hulákat, co nám slina na jazyk přinese. Já s tím teda zatím problém nemám.
Podobně jako s autorem, jenž svou identitu bezpochyby tají ze strachu, aby mu po těch děsivých odhaleních nepořídili (Oni) nový pár betonových sněhulí.

PS: Z RFID čipů mě mrazí asi tak stejně jako prvorepublikového pastevce z občanského průkazu. Hmmm...snad mi pan google nedá tohle hodnocení do cookies.
Víte co? Tak hvězdovat nebudu. Hohó!

kilimetr
01.07.2015 5 z 5

Každý by si ji měl přečíst a rázem pochopí co se to v dnešní době děje.