Co nesmíte vědět!

Co nesmíte vědět! https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117233/bmid_co-nesmite-vedet-Jsp-117233.png 4 172 51

Peníze vládnou světu! Kdo však vládne penězům? Malá skupinka privátních bankéřů vládne ze zákulisí světu. Ovládají nejen FED nebo ECB ale i nadstátní organizace UNO, Světovou banku, Mezinárodní měnový fond anebo BIZ. Manipulují ceny zlata i stříbra, naprogramovali krizi nemovitostí i bankovního sektoru a cíleně řídí svět na pokraj propasti. Již staletým cílem této peněžní elity je vláda nad světem alias nový světový řád! Žádná oběť není tak velká aby jej zastavila. Úplně veřejně plánují kromě jiného, dle jejich názoru, nutnou redukci obyvatel naší planety.... celý text

Literatura naučná Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno: , Anch-books

Was Sie nicht wissen sollen! , 2011

regulax
22.03.2023 5 z 5

Ať už je pravda jakákoliv, více zdrojové informace jsou vítány a je potřeba je vědět!

PREBURDA
28.11.2022 5 z 5

Knihu jsem poprvé četla před deseti lety. Doslova jsem hltala stránky u kterých až zamrazí a zároveň si myslela.....hlouposti, to jsou jen konspirační teorie. I když už v té době se mi do rukou dostaly knihy, že všichni jsme v jednom velkém loutkovém divadle a za nitky, jako marionety, nás dávno vodí pár vyvolených. Temné plány těchto iluminátů nezná mezí ani soucitu. Jak se říká, jdou přes mrtvoly.

Nyní jsem tuto knihu vzala do rukou znovu a nad stránkami jsem se více zamyslela a co více sama sobě si přiznat.............. jaká pak konspirační teorie? Vždyť se to již dávno začalo dít, děje se a nyní mě připadá, že to nabírá na síle. Zvláště pak strany 287 - 289, opravdu nadčasové, až z nich doslova mrazí po těle.

"Nový světový řád"............ to je neskutečná šílenost, která začíná "zelenými fanatiky" a konče elitou, která má jasný cíl.
Opravdu Bůh nás opatruj a hlavně generace těch co příjde po nás.

Zaujalo mě.
"Zbavme se bruselských byrokratů a všechny je vyhoďme. Jsou to lenoši. Nejsou užiteční k ničemu. Tito lidé nikdy v životě nic smysluplného neudělali."
(Daniel Estulin 1.července 2010 Brusel)

Doporučuji přečíst.

ANATS
16.11.2022 5 z 5

Přečteno za tři dny a chvílemi jsem měla husí kůži, když jsem si uvědomila, co se teď dějě a jak to všechno do sebe zapadá.
Vydaná v roce 2012 ????..... No to nebudou asi konspirační teorie.

"Nový světový řád " .....který už ale bohužel dávno začal. A bojím se, že to brzy všichni pocítíme.
Bůh nás opatruj !

mgeisselreiter
11.10.2022 2 z 5

Vidím, že kniha je zde hodně dobře hodnocená, nejspíš proto, že ji čtou fanoušci konspiračních teorií. Já knihu dostal, proto ji i přečetl. Autor se snaží být seriózní, což se mu z počátku celkem daří, ale ke konci už je to opravdu silné kafe. Kniha je celkem bohatě ozdrojována, bohužel zdroje jsou hlavně k celkem běžným tématům. Jak ale dochází na konspirace, najednou zdroje chybí nebo jsou jaksi neseriózní. A závěr knihy je už totální úlet - choďte do přírody a hlavně si nikdy nepůjčujte od bank. Rady nad zlato. I když se říká, že na každém šprochu pravdy trochu, zde bych i toto bral hodně s rezervou. Morris splácal dort pejska a kočičky. Absolutně neseriózní kniha, manipulující, navíc se spoustou tiskových chyb. 40%, 11. 10. 2022. Výborné komentáře, se kterými se ztotožňuji: marvan00, gladya.

gladya
26.05.2022 2 z 5

Jak tuhle knížku hodnotit? Část z toho, o čem autor píše, člověk buď ví, nebo si to může zjistit. Nikoho asi nepřekvapí, že úzká skupina těch opravdu nejbohatších zpravidla na ničem, co se ve světě děje, vysloveně neprodělá a že ti opravdu nejbohatší zůstali bohatí po všech ekonomických krizích. To a některé další věci jsou pravda. Jenže pak je v knížce plno sporných tvrzení a konspiračních teorií. To je škoda, protože to zcela devalvuje ty části, na kterých něco je. Autor možná studoval několik semestrů ekonomie, ale asi toho moc nepochopil. Jeho představy o penězích jsou dost naivní. A i některé věci z jiných oborů přinejmenším zjednodušuje. Ilumináty a chemtrails radši ani nekomentuju.
Autor nabízí i řešení. Docela hezké řešení, ekologické a udržitelné. Jenže mám vážné obavy, že by hodně věcí v nabízených řešeních nefungovalo pro populaci 8 miliard lidí. Nemám na to data, ale podle mě by to šlo pro početně omezené komunity. Takže se autor shodne s ilumináty, kteří chtějí omezit počet lidí. Ona totiž populační exploze opravdu problém je.
Autor se asi cítí jako „vyvolený“, který pochopil . Ukázal na některé reálné problémy. Bohužel, svým přístupem seriózní debatu o závažných problémech vlastně znemožňuje.

Lucie131313
02.04.2022 3 z 5

Zřejmě by mnozí řekli - soubor konspiračních teorií, které bohužel dostály svého naplnění.... A jak to bude dál, uvidíme....

marvan00
14.02.2022 3 z 5

Morrisova kniha je takovým jednoduchým úvodem do světa konspiračních teorií, které vlastně nejsou konspiračními teoriemi. Morris se vyhýbá senzačním teoriím na hranici uvěřitelnosti a čerpá především z prostých historických dat. Dozvíte se o okolnostech kolem vzniku FEDu, vzniku moci finančních klanů Rothschildů, Rockefellerů, Wartburgů a dalších, kteří stáli u zrodu globalizace. Fakta, která jsou obvykle tiše obcházena, přestože sama o sobě jsou více než výmluvná. Čerpá také ze známé knihy Výbor 300 pracovníka MI6 Johna Colemana, popisuje vznik a účel institucí jako např. Mezinárodní měnový fond, Římský klub, Bilderberg atd. a vystačí si s obecně dostupnými fakty. Nepřináší tedy nic nového, ale všechny základní informace najdete v knize hezky vedle sebe.

Osobně bych upřednostnil na dané téma zasvěcenější a náročnější text, jako například kvalitní český překlad Výboru 300, přece jenom Coleman jako vzdělanec a pracovník MI6 je osoba povolanější. Takto mi přijde kniha myšlenkově na úrovni vyššího stupně základní školy. Mimochodem, tam kde se Morris pouští do vlastních úvah přichází s naprostými nesmysly. Řecko vidí jako zemi, která žije z pracovitosti německých občanů (Morris pochází z Rakouska a žil nějakou dobu v Německu), jakoby řecká dluhová krize nebyla nic jiného než grandiózní operace německých bank za účelem okradení řeckého státu.

Stejně tak Morris nechápe, že východní blok už celá desetiletí platí životní nadstandard západu, tedy i takovým samolibým nedovzdělancům jako on. Autor chce na jednu stranu odhalovat skrytou podstatu chodu světa, na druhou stranu podléhá těm nejhloupějším klišé, které si o sobě vytváří obyvatelé zemí na západ od nás.

I jeho poznámky o islámu svědčí o naivitě hraničící s hloupostí, autor vůbec nechápe, že islám je "zneužívaný" proto, že v sobě nese možnosti zneužití a jeho představa, že nebýt těch zlých, všichni by jsme se tu objímali jako bratři je nejen směšná, ale i nebezpečná. Na autorovu obranu musím dodat, že tohle naivní levičáctví a laciný humanismus jsou v zemích na západ od nás rozšířené i mezi těmi, co se považují za intelektuály.

Tato neznalost věci a omezenost autora ovšem zpětně zpochybňuje i ostatníí autorovy informace a snižuje jejich důvěryhodnost. Asi netřeba dodávat, že tam kde autor jde ještě dál a snaží se radit jak ze situace ven, je už úplně mimo realitu. Pokud se ale přenesete přes zmíněné negativa a pokud chcete načerpat z jednoho zdroje základní informace o podstatě chodu dnešního světa, můžete po knize klidně sáhnout a sporné části jednoduše vynechat. Koneckonců, základem všeho je vlastní kritické myšlení a takoví budou brát tuto knihu jen jako odrazový můstek.

sl69
24.01.2022 5 z 5

Tuto knihu jsem začala číst začátkem prosince 2021. Za cca 10 dnů jsem ji přečetla. Odkaz jsem našla někde na netu. Ale po přečtení cca 10 stran v pdf, jsem si ji půjčila v knihovně. Je to opravdu pro silné povahy. I kdyby byla pravda jen 50%. Což určitě je. Už jsem přečetla i 2 díl. Stejné, možná horší.

Iworri
15.01.2022 5 z 5

Myslím, že ještě nikdy jsem žádné knize nedala plný počet bodů. Zřejmě proto, že žádná mě tak neoslovila. Knížka je poměrně šokující, i když ne až tak moc pro někoho, kdo má o této problematice trochu povědomí. Zároveň je poučná a osvícenecká. Mě rozhodně oslovila a pokud naplníme kolektivní vědomí, potom snad není lidstvo ztraceno..:)

tomexx
08.01.2022 4 z 5

Knihu by som pomenoval "Co nechcete vědet!". Ak je čo i len 5% obsahu pravda, tak sme dosť v p... Naštastie je tu riešenie - Bitcoin.

Hobo
26.10.2021 5 z 5

Každá konspirační teorie je teorií jen do doby, v níž se pozná, že byla pravdivá.

Mellivora
24.10.2021 5 z 5

Když jsem tuhle knížku před lety četla, docela mi bylo ouzko. Jeden by řekl - že autor je zdatný konspirátor.

Dovolím si citovat jeden odstavec, každý může posoudit sám:

"Oba, Gates a Rockefeller již řadu let přes své nadace investují do výzkumu sterilizace. Stále dokola veřejně prohlašují, že část obyvatelstva musí zmizet! Avšak jak přimět k tomu, aby se dobrovolně nechali naočkovat škodlivými látkami?
Zcela jednoduše: o tom, že po očkování budou neplodní, nebo je to dokonce zabije, se jim neřekne. Naopak se jim vysvětlí, že vakcína slouží pouze k jejich dobru a ochraně!
Aby sami dobrovolně běželi k lékaři, a škemrali o očkování, k tomu je potřeba jen nějaké hrozící nebezpečí, něco, co by nezasvěcené dostatečně vystrašilo. Pak si za to, že mohou být i odstraněni, dokonce zaplatí sami. Ale co může být takovým nebezpečím? Je něco takového vůbec možné?..."

Kniha z roku 2012. No není to náhoda :) ?

Gleam
21.10.2021 3 z 5

Do první poloviny knihy mě mrazilo, ve druhé polovině jsem začala doufat, že se jedná spíše o konspirační teorii. Ovšem vzhledem k tomu, že mám širší povědomí o ekonomice i historii, navíc sleduji nejenom okaté titulky, ale i zprávy v pozadí, Tak mě opět zamrazilo. Co když opravdu... ?

DYRKA98
20.08.2021 5 z 5

Pecka!!! Úžasná kniha - jakou jsem četla za poslední měsíc.

frog707
27.04.2021 5 z 5

"Náš svět skrytě řídí malá skupinka lidí - prostřednictvím peněz a bank, které má do značné míry pevně ve své moci. Tyto klany neovládají jen hospodářství, nýbrž také vlády a nadnárodní organizace jako je OSN, Světová banka, MMF a BIS. Ovládají značnou část tisku, vědy, školství. "
Velmi aktuální kniha právě v této době (rok 2021). Přitom byla vydaná v Německu v r. 2011. Konspirační teorie se stává realitou. Bohužel! Co můžeme dělat? Zatím nám musí stačit to alespoň vědět. Vědění znamená moc. Už se těším na 2. díl.

Riedl
21.06.2020

Autor nemá příliš vědomostí o tom, jak funguje ekonomika. Korunu tomu všemu ale dal český překlad Zuzany Žáčkové - tolik chyb a nepřesností... divím se, že něco takového mohl vůbec někdo vydat. Díky příšernému překladu mi nezbývá, než knihu zařadit mezi brakovou literaturu.

Artim
18.05.2020 4 z 5

Uff, dočetl jsem ji a ke konci už jsem se i trochu uklidnil. Druhá část knihy o tajných spolcích, organizacích, klanech a rodinách a jejich cílech ve mně nevyvolala úplně pozitivní pocity. Pokud bych s knihou v této fázi seknul (jako že jsem o tom uvažoval), pak bych se musel obsahu buď vysmát, nebo si opatřit revolver, provaz či něco podobného.
Autor vám postupně servíruje čím dál tím neuvěřitelnější pozadí hospodářského a především finančního světa.
Pokud bych tomu měl věřit stejně jako kvalitě překladu nebo snad ještě horší vazbě knihy, která se mi prakticky rozsypala a to jsem byl první, kdo ji otevřel, pak bych řekl, že to je snůška za vlasy přetažených senzachtivých keců.
Já si ale myslím, že to opravdu z prstu vycucané není a dohromady to smysl dává.
V dnešní době koronavirové (2020) bych se vsadil, že by autor neobviňoval za rozšířením viru tržnici s netopýry, ale cílený únik viru z laboratoře s cílem vyvolat redukci obyvatelstva. A co nedokoná vir, dokoná ekonomická krize, kterou budou ovládat banky. Už nyní se s koronavirem čile kšeftuje, viz dotace na pacienty s koronavirem v USA, kde je díky tomu kupodivu 5x více infikovaných než ve zbytku světa. Doba postpandemická bude opravdu jiná, než ta, na kterou jsme byli zvyklí.

yaakub
08.03.2020 5 z 5

Určitě doporučuji obě dvě části. Myslim ze aspoň první část by si měl přečíst KAŽDÝ! Přečteno za dva dny. Hodně z toho, co v knize je jsem už věděl ale diky knize jsem si dal vše dohromady
Super čtení

Hobo
07.09.2019 5 z 5

Co je nejvíce zřejmé, nepatří však do obvyklého kánonu, to spousta lidí neuvidí. Vzhledem k tomu, že kniha vyšla v Německu v r. 2011 a od té doby svět válcovaly mnohé události, jež autor nemohl tušit, které však autorova tvrzení jakoby potvrzovaly, mělo by nás to vést opravdu k hlubokému zamyšlení. Náhlá probuzení bývají tvrdá.

Trachea
27.08.2019

Ťažko sa mi táto kniha hodnotí.

Na jednej strane, autor sa často špekulatívne a bez dôkazov snaží vytvárať súvislosti medzi jednotlivými (možno) faktograficky správnymi kusmi informácií, pričom rozumiem, že sa tým len pravdepodobne snaží zasadzovať veci do "big picture", no v kombinácii s nedostatkom až absenciou (relevantných) zdrojov informácií a citátov použitých v knihe, to niekedy pôsobí ako snaha napasovať fakty do "jeho" pravdy. Tiež považujem za celkom nešťastné, možno až kontraproduktívne, zaradenie niektorých čisto "konšpiračných" tém (napr. chemtrails, úplne nepochopený koncept eugeniky,..). Presne takéto publikácie sú potom hnacou silou rôznych tzv. "bojovníkov proti hoaxom/konšpiračným teóriám", ktorí hádžu do jedného vreca ľudí racionálne a triezvo varujúcimi pred globálnou politicko-korporátnou mocou úzkej skupiny pánov, s ľuďmi veriacich napr. v židojašterov, a tým ich aj ich odkaz v očiach verejnosti diskreditujú.

Na druhej strane si myslím, že kniha celkom zrozumiteľným spôsobom vyjadruje niektoré základné, nie veľmi známe pravdy ohľadom pôvodu a fungovania fenoménov svetovej ekonomiky, politiky, medzinárodných organizácií a nadnárodných korporácií, médií, vzdelávacieho systému alebo vedy. Trefne pomenúva niektoré konkrétne mená a zoskupenia, ktoré sa podieľajú na ťahaní nitkami. No hlavne, podnecuje zdravú nedôveru k politikom, bankárom, korporáciám, médiám, centrálne riadeným vzdelávacím systémom a akadémii závislej od establišmentu. Dalo by sa povedať, že ponúka také základné "red pills", od ktorých sa dá následne odraziť a pokračovať králičou norou ďalej.

Knihu teda rozhodne odporúčam prečítať, no vždy s dávkou skepsy, internetom po ruke a s využitím vlastných mentálnych kapacít.