Co když jsme to my

Co když jsme to my https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426445/bmid_co-kdyz-jsme-to-my-807-426445.jpeg 4 431 105

Arthur je beznadějný romantik a blázen do broadwayských muzikálů. Věří, že velké věci vás mohou potkat na každém kroku a osudová láska jakbysmet. Když narazí během letních prázdnin v New Yorku na Bena, má pocit, že mu vesmír dává znamení. Tohle nebyla náhoda, na tomhle setkání bylo něco výjimečného… Ben pochybuje, že by byl vesmír na jeho straně. Právě se rozešel s přítelem a opravdu nemá náladu na nový vztah. Ani on ale nedokáže Arthura dostat z hlavy… Co když se ve městě s osmi miliony obyvatel už nikdy nepotkají? A co když ano… ale jejich první rande dopadne naprosto katastrofálně? Co když život vážně není broadwayský muzikál? A co když je?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

What If It's Us , 2018

roman9276
01.06.2020 3 z 5

Potkáš se s krásným klukem, pokecáš s ním pár minut a on se ti ztratí. Je to osud, vesmír? Když se oba chlapci začali navzájem hledat, ty kráááááso já byl tak napnutej. Jako takhle se mnou nezamává ani finále AZ-kvízu. MASAKR!!! Typická YA fantasy, bylo to hezký až sladký, což mi vůbec nevadilo. Dle většiny tady, tak byl začátek utahanej, což pro mě to bylo právě naopak. Hoši se občas chovali trochu nelogicky a místama mě to vytáčelo, ale to tomu dodávalo trochu víc na reálnosti, protože, co si budem, žádnej vztah není úplně růžovej a dva různý lidi nemůžou bejt prostě ve všem naprosto stejný. SPOILER! Bodíky stržený za konec, protože já jako romantická duše miluju happyendy a tady mi to prostě chybělo.

SarahRoyalAss
07.05.2020 3 z 5

Becky se stala mou velmi oblíbenou autorkou YA žánru s LGBT tématikou díky Simonovi. Nejsem si ale jistá, zda ji spolupráce s jinými autory svědčí. U Adama Silvery mi to přijde stejné, mám ráda jeho styl psaní, ale tady jako by se styly těchto dvou autorů tloukly.
Ben je klasický charakter Becky, kterými si hodně čtenářů získala. Velký nerd, který hází hlášky z filmů, píše fanfikce a hraje hry. Prostě typ člověka, který je mnohým lidem velmi blízký a sympatický. Arthur na druhou stranu tomu tolik nerozumí a teprve s Benem poznává nerdí zákoutí. Takový mileniál s dobrým vkusem a zálibou v sociálních sítích.
Příběh mi přišel trochu plochý a částmi nereálný, to ale k YA žánru patří. Rozjezd knihy byl dle mého trošku pomalý a chtělo to mít trpělivost u čaje, jelikož jsem měla v několik částech chuť si knížkou plesknout o čelo.
Líbilo se mi, když to mezi postavami nebylo celou knihu růžové a že ne každé rande dopadne jako v Lásce nebeské. Někdy je to prostě trapas a potřebuje to jedno „opravné“. :) Na rozdíl od mnoha lidí konec knihy chválím. Když už je člověk trošku životem políbený, a nespadá přímo do YA skupiny, tak mu to přijde reálnější. :)
Každopádně, kniha neurazí a nijak zvlášť nenadchne, za to je to odpočinkové čtení, které vykouzlí člověku úsměv na tváři.
3,5*/5

kedlis
07.05.2020 2 z 5

Simona od Becky jsem si zamilovala a tak jsem čekala něco lepšího než mi kniha nabídla. Celý příběh se odehrává v docela krátké době a proto u mě ztratil na uvěřitelnosti. Vztah Bena a Arthura byl zkrátka moc rychlý. Navíc na začátku to vypadalo jako by Ben v tom vztahu ani být nechtěl - právě se rozešel a Arthura vlastně vůbec nezná. Jejich hádky byly vcelku o ničem a v knize byly vlastně jen pro nějaké to drama.
Další věc která se mi moc nelíbila byl počet sexuální narážek a vtípků.
Kniha má určitě i lepší části, například to jak se Ben zmiňuje o rasismu.

Sabča92
04.05.2020 3 z 5

Co když jsme to my je docela tlustší kniha na young adult žánr. Příběh se zabývá LQBT tematikou a vypráví až celkem pohádkový příběh dvou mladých mužů ze střední. Jeden si prožil před pár dny rozchod se svým přítelem a druhý lítá hlavou v oblacích a věří na pravou lásku. A oba se setkají na poště! Koho to jen mohlo napadnout, že se dva hrdinové mohou potkat na poště, rozhodně originální. Co když jsme to my je velmi roztomilá a sympatická oddechová četba, která je dobrou volbou, pokud chcete vypnout a číst něco opravdu nenáročného. Doporučuji si pro začátek udělat čas a přečíst těch sto stran na posezení, aby vám pak děj rychleji utíkal, neboť ten začátek byl opravdu hodně utahaný. V knize se střídají pohledy Bena a Arthura, díky čemuž bychom měli mít možnost nahlédnout do duše oběma hrdinům. V celé knize nechybí odkazy na známé filmy a knihy, ale bohužel taky několik sprostých slov, které mě v knize rušily. Tleskám za konec, který se oproti většině knihy nesl v reálné atmosféře.

mario.nette
02.05.2020 4 z 5

Bylo to roztomilý, líbilo se mi to :) konec mohl být trochu jiný...ale i tak se mi knížka líbila. Navíc v ní byla zmínka o Simíkách ♥ takže za to velký plus!

asodomkova
13.04.2020 4 z 5

Kniha byla ze začátku taková pomalejší. Než se pořádně rozběhl děj, než se pořádně seznámilo s minulostí, dalšími postavami a tak. Bylo to trochu zdlouhavé, ale ve skutečnosti ne zase tak špatné.
Oba dva hoši si v mém srdíčku našli kus místa a myslím, že to takhle aspoň ještě chvíli zůstane.
Po důkladném seznámení obou klučinů děj už rozhodně nestál. Sice byl pořád trochu zdlouhavý, ale rozhodně už zajímavější.
Po pár pousmáních se příběh blížil ke konci a ten mě opravdu zklamal. Ne že bych to čekala jinak, ale to jak to bylo napsané… no moc nevím co si o tom myslet a proto se to v mé hlavě snažím jako oficiální konec nebrat.
Knížce bych určitě dala 5 hvězd ale 1 odebírám kvůli tomuto opravdu zvláštnímu konci.

TomTomis
30.03.2020 3 z 5

Kniha plynula rychle a jednoduše, očekávaně... Jak jsem se blížil ke konci, tak se mě znocňoval pocit, že tohle číst dál už nechci. Cosi mě na tom zklamalo, i když chápu, co autoři tímto zakončením sledovali. Místy poetické, dojemné. Všichni jsme někdy byli mladí. Je prima se někdy odpoutat od reality a zamířit do vod, které dýchají mládím a ideály, které bohužel končí mnohdy v jejich popření.

Xxdvee
28.03.2020 5 z 5

Kniha byla velmi napínavá a čtivá. Přečteno za pár hodin a všem doporučuji.

lily_maleckova
25.03.2020 4 z 5

Moc pěkná knížka, kde je spoustu roztomilých a vtipných momentů!????
Ke knížce jsem měla i nějaké připomínky, protože odečítám jednu hvězdičku

monika011
19.03.2020 3 z 5

Co když jsme to my ... a jenom my?
Milá kniha o dvou mladých klucích, kteří mají své životy teprve před sebou, na pozadí nezapomenutelného New Yorku se špetkou broadwayských muzikálů. Kniha vůbec není špatná, jen tomu něco chybí. Četla jsem, četla jsem a stále to nebylo ono. To něco, co chybělo, mě nikdy nenechalo se ponořit do příběhu naplno. Ale co to bylo?

"Všichni máme plnou hubu keců, jako by si nás vesmír schovával pro něco epickýho, a pak všechno skončí."

Od této knihy nečekejte převratné dílo, které vás nenechá spát. Zasmějete se, možná si pobrečíte, možná zatoužíte mít přátelství jako postavy v knize nebo vás oslní romantická gesta těchto kluků. Budete navedeni na pár jiných děl (díky moc, teď mám nutkání jít číst Harryho P.). A já doufám, že najdete to něco, co mně chybělo a kniha vám i třeba nedá spát.

BlueTer
18.03.2020 2 z 5

Já jsem z této knihy docela rozpolcená... Samotný námět byl skvělý, ale děj byl hrozný. Postavy mi byly nesympatické, jejich chování bylo bezúčelné, chaotické často až prostě hloupé. Pořád jsem čekala na to "něco" no a nic. Opravdu je to prosté, dva kluci na poště, pak se najdou, pak se rozejdou, pak jsou spolu a pak docela předpovídatelný konec. Já mám LGBT literaturu strašně ráda a oceňuji fakt, že v knize to není žádné drama, ale v porovnání s ostatními knihami v téhle sekci je upřímně řečeno velmi slabá. A co mi strašně vadilo - ta přeslazenost Arthura, to je mu snad 15? Nelíbil se mi ani styl psaní. To vše je ovšem můj názor a chápu, že někomu se kniha líbí.

Efeméra
17.03.2020 2 z 5

Budu tady sice patřit k menšině, ale román Co když jsme to my byl z mého pohledu prostě vážně hrůza. O ději by se tu dalo hovořit jen stěží. To by mi obyčejně nevadilo, u contemporary jde často pouze o vývoj postav, jenže tady k žádnému nedošlo. Celý příběh byl jednoduše jen o dvou klucích, kteří se potkali na poště, nějakou dobu se znovu hledali a potom spolu chodili na rande. Jejich setkání byla plná divných momentů a připadalo mi, že si ti dva vůbec nerozumí. Neměli mezi sebou ani kapku chemie a já vůbec nechápala, proč že vlastně po sobě touží a proč že jsou tolik přesvědčeni, že je jejich láska tak výjimečná a pevná a trvalá. Nejdřív jsem byla nadšená alespoň z přátelství zobrazovaného v románu, potom jsem byla spíš otrávená a rozhořčená. Autoři navíc postupem času používali stejná schémata, takže to celé působilo ještě hůř.

V závěru mi nebyla žádná z hlavních postav sympatická. Oblíbila jsem si jen Benova nejlepšího kamaráda Dylana, který byl vtipný a milý, ale to je tak všechno. Samotný Ben měl příšerný charakter. Už jen to, jak o Arturovi především na začátku smýšlel, bylo hrozné. A vážně pochybuju, že by se někdo během dvou týdnů přenesl přes rozchod s klukem, který býval jeho nejlepší kamarád, a zamiloval se do někoho jiného láskou jako trám. Příště si rozmyslím, jestli po knížkách autorů sáhnu.

martinakraus
17.03.2020 4 z 5

Milé čtení plné popkulturních odkazů a hlášek - například Harry Potter nebo Hamilton. Osobně bych snesla děj klidně o 100 stran kratší, ale i tak se velmi příjemně četla :)

janyska13
06.03.2020 4 z 5

Tohle bylo tak krásný, první lásky, vztahy, New York, sem tam Harry Potter. Co víc si přát?
Jen škoda toho konce, čekala jsem něco jiného, lepší uzavření.

barurose
03.03.2020 4 z 5

Krásný příběh dvou kluků.
Roztomilý, sladký, moc vtipný. Knihu jsem přečetla během dvou dnů a naprosto ji miluji. Některé části by mohli být méně obsáhlejší. Přišlo mi to jako prodlužování příběhu/popisu věcí.

Katte192
02.03.2020 4 z 5

Oddechové milé čtení. Oceňuji konec a také že konečně někdo neřeší to, že to jsou dva kluci ale řeší děj. Za mě rozhodně krok správným směrem :))

Adele02
29.02.2020 4 z 5

Vůbec nevím, co si o tom myslet. Bylo to sladký, zároveň rychlý i pomalý a spousta věcí tam byla fakt ňuňu, ale... s tím vyústěním a celkovým vyzněním moc spokojená nejsem. Ale bavilo mě to, to jo.

rycccy
24.02.2020 4 z 5

Po pravdě nevím proc ale moc se mi začátek knihy nelíbil ... možná je to tím spojením autoru ... věřím,že kdyby to psala jen Becky - Já Simon , tak by to bylo o něčem jiném ... Ben jde hledat na setkání Yale Arthura a co dělá Ben - nedělá mu nejmenší problém balit jiného kluka a kdyby opravdu věděl Ben,že dotyčný se kterým se baví je gay tak s nim asi i začne chodit - asi přeháním, ale šel tam hledat Arthura přeci ... nebo proste New York nenabízí druha setkání, tak musí vzít hned to co je? Nebo Ben vezme Athura na rande tam kde dřív měl rande s Hudsonem, to mi přišlo hodně ubohý a jednoduchý - pardon musel jsem to ze sebe dostat, tohle mě velmi zklamalo. U knihy jsem se i zasmál, hlavně tedy u myšlenkových pochodu Arthura. Musím přiznat, že jsem měl trochu depku z knihy, jelikož věkově nezapadám do Yong adult, ale takové knihy se mi líbí většinou. Ale u této knihy jsem měl opravdu chvílemi pocit a mam i pocit, že to bylo častěji než bych chtěl přiznat, že jsem v některých rozhovorech co mezi sebou postavy vedli netušil a čem se to pořádně baví proste úplně mimo. Velmi mě zajímalo jak ta kniha bude ukončena, protože nejsem naivní ( možná trochu - ono by to ani nešlo u teto literatury ) tak jsem předpokládal něco obdobného. Sejde z očí sejde z mysli = odejde ze srdce ... a taaak byli zamilovaný, prostě letní vzplanutí :-) ... Postava Dylana mě velmi bavila, řekl bych,že byla velmi zajímavá a osobitá ... po pravdě jsem čekal trochu vetší nálož písmenek ohledně Arthurova poprvé s Benem, to se nekonalo - jasně nemusí tam byt vypsaná detailní gay erotika, ale tam nebylo nic - prostě škoda.

bari_be
21.02.2020 3 z 5

Příběh, na který po přečtení poslední strany během chvilky zapomenete. Nečekejte od toho víc, než jen jednoduchou, odpočinkovou jednohubku. Příběh je uspěchaný a proto i těžko uvěřitelný. Nesedl mi teenegerovský jazyk a občas jsem měla problém rozpoznat, který z hrdinů právě vypráví. Ale velmi oceňuji LGBT téma :)

Katy00
16.02.2020 4 z 5

Do první čtvrtiny jsem se nějak nemohla začíst, přišlo mi, že by se to dalo o něco zkrátit. Ale pak se příběh docela rozjel a bylo to super :)