Co když uvěříme

Co když uvěříme https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495897/bmid_co-kdyz-uverime-ceY-495897.jpg 4 167 32

Co když... série

< 3. díl

Hope MacKenzieová je obyčejná holka z farmy, která se vydala do Vancouveru studovat kreativní psaní. Vymýšlení příběhů ji táhne odedávna, ještě na střední zveřejnila veleúspěšnou fanfikci o zbožňovaném zpěvákovi Scottu Plymouthovi, který vystupuje pod jménem PLY. Jednoho dne Hope obdrží lukrativní nabídku na její vydání, současně však potkává skutečného Scotta. Okamžitě ho pozná, i když zpěvák vystupuje pod zvířecí maskou a poslední rok se stranil veřejnosti. Hope navíc zjišťuje, že studují stejný obor a musí na semináři spolupracovat. Scott vůči ní zaujme odmítavý postoj, který nalomí až divoká halloweenská noc. On zjišťuje, že Hope není žádná potřeštěná fanynka a ona zase, jak je Scott osamělý. Dívka postupně proniká do jeho osobního života i stinných stránek šoubyznysu a dozvídá se, že má její fanfikce k realitě blíž, než by si přála. Je pro Hope důležitější Scottovo soukromí, nebo lákavá nabídka nakladatelství, která by vyřešila finanční trable jejích rodičů? A dokáže se Scott postavit vnitřním démonům i tlaku okolí a vrátit se na hudební dráhu?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

What If We Trust , 2021

0197
14.11.2022 5 z 5

Sakra ty německé autorky mají pro tu romantiku nějaký speciální cit nebo nevím :-). Na poslední díl jsem se těšila a rozhodně se jedná o jednu z nejlepších knih tohohle roku.

Začnu tím, že mi příběh přišel hodně originální. Populární fanfikce z wattpadu (jsou tu i ukázky), slavný zpěvák, který vystupuje pod zvířecí maskou a jedno osudové setkání nadšené fanynky a kluka, který nechce aby ho nikdo poznal. Musím vyzdvihnout autorčin styl psaní, protože nejen, že je to čtivé a stránky ubíhají (v jednu chvíli jsem přečetla přes 200 stránek a tak tak jsem se odtrhla abych šla spát), ale přenesou se na vás pocity hlavních hrdinů. Doslova to prožíváte s nimi. Vždy musím žasnout, jak to autor dokáže.

Romantická linka je pomalá a okořeněná počáteční nenávistí, kterou začal Scott svým hrubým chováním. Nechoval se zrovna nejlépe, ale měl strach z prozrazení a věřte mi, že po tom všem čím si prošel, se ani není čemu divit. Hudebně nadaný kluk, kterého semlel nelítostný svět showbyznysu. Jeho postupné sbližování a otevírání se Hope je přirozené a postupné. A vy jen trnete, co se teda vlastně stalo.

Hope je nadaná mladá slečna, milující pokojové rostliny, která jednoho dne obdrží lukrativní nabídku. Bylo to tu detailně popsané, což bylo super. I ona má své problémy. Nepřemýšlela o sobě vždy hezky. Hlavně mě mrzelo to její přirovnání s kůží.

Líbilo se mi, jak si autorka poradila s dramatem, které víte, že nutně přijde. V pozadí se nám tu navíc odehrává i příběh druhé dvojce (na začátku máme dějově zhruba poslední čtvrtinu druhého dílu). Mohlo tu být ještě něco dovysvětleno, ale budiž. Hlavně, že se tu celkem dost všichni přechozí hrdinové objevovali. Mohu jen doporučit. Je tu nádherně a s citem zpracováno nejedno lehké téma.

terikus
07.11.2022 5 z 5

Pro mě stoprocentně nejlepší díl ze série

Ralemo
05.11.2022 5 z 5

Třetí díl a opět nádhera, zasáhl mě stejně jako dva předchozí. Tento byl o to více okořeněný, že se jednalo o slavnou osobnost a jeho strasti. Krásně napsáno, nešlo se od knihy odtrhnout a musela jsem ji dočíst do konce. Zajímavé hlavní postavy spisovatelka fanynka a zpěvák, zajímavé postupné sbližování, které překazí zápletka v podobě splnění snu spisovatelky Hope, které vnitřně bojuje, jestli láska nebo splněný sen. Nakonec si ale zvolí správně a vše dopadne tak jak má.
Moc se mi líbí propojení postav z minulých dílů, můžeme vidět jak se ostatním párům daří. Velice doporučuji, tato série vážně stojí za přečtení. :)

valika0302
03.11.2022 4 z 5

Úprimne som sa na knižku veľmi tešila. Námet sa mi zdal zaujímavý a celkom originálny v tom zmysle, že som knihu s týmto námetom ešte asi nikdy nečítala.

Spisovateľka fan fiction a slávny spevák? Tak toto musí byť pecka. Príbeh sa odohráva na pozadí prostredia vysokej školy, čo som tiež vrelo uvítala, keďže je mi to blízke. Stretávame sa tu aj s postavami z minulých častí, čo je aj dôvodom ako sa hlavní hrdinovia tejto knihy stretnú.

Hope MacKenziová, obyčajné dievča z farmy, prišla do Vancouveru študovať kreatívné písanie. Už od strednej školy je veľkým fanúšikom speváka, ktorý vystupuje pod umeleckým menom PLY a píše o ňom fan fikcie. Tie sú veľmi úspešné na Wattpade a to až do takej miery, že o nich prejaví záujem jedno z najvýznamnejších nakladateľstiev.

V tom čase sa zároveň stane niečo, s čím Hope ani vo sne nepočítala. Na oslave kamarátových narodenín sa skutočne stretne so Scottom Plymouthom. Ten si uvedomí, že ho spoznala a tak sa k nej vydá, aby sa jej "povyhrážal". Hope prekvapí, že Scott nie je vôbec taký, ako čakala a na akého sa hrá v rozhovoroch.

Scott má život, ktorý by mu mohol závidieť každý, kto si nezažil život pod svetlom reflektorov. Vždy musí byť opatrný, média čakajú na jeho prešľapy a preto, keď si všimne Hope, zachová sa k nej celkom ako hulvát.

Nikto nečaká, že na seba narazia aj na seminároch kreatívneho písania a čo viac, že ich profesor priradí k sebe na spoluprácu. Postupom času sa jeden druhému otvárajú a zisťujú, že ich to k sebe priťahuje. Scott zistí, že Hope nie je nejaká pošahaná fanúšička a Hope že Scottov prezentovaný život je nie je pozlátko a v skutočnosti je osamelý.

Kniha, aj keď bola slabšia ako predchádzajúca časť sa mi páčila a odporúčam ju.

Hodnotenie: 4/5⭐

Karola050716
31.10.2022 3 z 5

Jsem asi cynik, ale další kniha na téma "ooo, jak my to máme těžké" už mě prostě nebavila. Neskákala jsem do stropu ani z prvního dílu série, u tohohle jsem měla pocit, že se tam třista stran řeší něco, co by se dalo rozseknou v jedné kapitole. Čte se pěkně, ne že ne, ale takových je...

Books_by_Dee
28.10.2022 5 z 5

INSTAGRAM: books_by_dee

Co když uvěříme je 3️. dílem série Co když... Děj není na pokračování, jen se objevují některé postavy z předchozích knížek. Pro mě to byla seznamovačka se Sarah, ale rozhodně se loučit nebudu. Ze začátku se tam na mě objevoval moc postav a vůbec jsem se nemohla zorientovat. Hlavní postava Scott mě nejdřív hrozně štval, protože se choval jak kretén, ale ta chemie s Hope tam prostě byla. Byla tam romantika,vtip,zvrat...vše co má správná romanťárna mít. Knížku miluju, hned jsem objednala dva předchozí díly. Možná ještě mě moc nebavily ty části s "Pretending", ale rozhodně doporučuji.

Sarah11
22.10.2022 3 z 5

Hope se stala mou oblíbenkyní hned, jak jsem se s ní setkala poprvé, proto jsem byla nadšená, když jsem se dozvěděla, že autorka jí věnovala celou knihu, bohužel musím říct, že tento díl byl rozhodně nejslabší.
Zezačátku to vypadalo slibně, příběh se hodně točí kolem psaní a knih, což je mi velmi blízké, ale jakmile se na scéně objevil Scott, věděla jsem, že to nebude to pravé ořechové. Ano, chápu, že to má být hate to love romantika, ale tady jsem absolutně necítila žádnou chemii, žádný vývoj. Scott si, kdovíproč, usmyslí, že Hope bude nesnášet a chovat se k ní hrubě, ačkoliv k tomu nemá žádný kloudný důvod, a potom najednou nastane obrat a nekonečná láska je na světě. Hope se Scottovi neustále omlouvá a shazuje se, i když nemá proč. Je mi to líto, ale tento pár pro mě zkrátka nefungoval.

happy19
26.09.2022 5 z 5

Já to prostě miluji!
Opět božsky napsaná slow burn romance!
Nemá to chybu;-*
Ihned se začtete a Vaši pozornost příběh udrží s postupným gradováním až do konce;-)

„V smutku si vystačíme i sami se sebou. Ale když chceme prožít plné štěstí, musíme se o něj s někým podělit.“

TerryDee
25.09.2022 5 z 5

Líbí se mi, že Sarah Sprinz do svých příběhů zapojuje více témat. V této knize je to nauka o psaní, hudba a koncertování, pěstování domácích rostlin a psychické problémy. A tohle vše tvoří ucelený celek.

Hope jsme už mohli poznat z předešlých dílů. Takže jsem byla zvědavá, jaká je a jaký bude její příběh. Z čtení jsem postupně zjišťovala, že Hope je opravdu milá holka se srdcem na správném místě.

Scott na mě ze začátku působil jako naprostý vůl a člověk měl tendenci ho něčím bacit přes hlavu. Nicméně když se začal otvírat a ukázal kus ze sebe, tak jsem si ho zamilovala a bylo mi ho upřímně líto. To, co si prožil, bylo šílené a člověku z toho bolelo srdce.

Právě na Scottově příběhu je nám ukázána temná a stinná stránka showbyznysu. Upřímně můžu říct, že mi z toho všeho bylo hodně úzko.

Myslím si, že tato série byla zakončena velmi vydařeně. A rozhodně bych sérii doporučila, protože má co nabídnout. ️

Hodnocení: 4,5⭐️/ 5⭐️

ElessaRiverbow
22.09.2022 5 z 5

Po autorčiných knihách pokukuju už delší dobu, hlavně mě okouzlily obálky. Když jsem teď dostala možnost si její knihu přečíst, navíc s příběhem, který se točí kolem psaní a hudby, byla jsem nadšená. Kniha je čtivá a po dočtení mi ani nedošlo, že jsem přečetla více než 450 stran. Sem tam se objevují texty z Hopeniny fanfikce, což mě zaujalo a moc se mi to líbilo. Hope je skvělá postava, už od začátku jsem si jí oblíbila. Se Scottem jsem na začátku měla problémy, ale zhruba od poloviny už mi byl sympatický. Rozhodně si přečtu i předchozí díly, protože autorka píše vážně skvěle.

MaláKnihomolka
21.09.2022 5 z 5

Závěrečný díl trilogie z Vancouverské univerzity je zároveň největší bichlička, což mi vůbec nevadilo. Možná bych pár stran ubrala, ale i tak jsem si příběh naprosto zamilovala. Hope byla jako moje knižní soulmate. Láska k rostlinám, knihám, fanfikce, rodinná situace… všechno mi to bylo tak nějak blízké a dokázala jsem se tak do ní dost vžít. Scotta si nejde oblíbit, když se konečně postupně začne otevírat. Ale na tak mladého člověka už si toho dost prožil a v jednu dobu mi ho bylo neskutečně líto a slzely mi oči.
Moc se mi líbil nápad knihy (fanfikce) v knize, pro mě to bylo přehledné a o tu podobu tam právě šlo. Wattpadem si tu prošla asi většina z nás a i já jsem měla období, kdy jsem milovala čtení fanfikcí o mých oblíbených skupinách či zpěvácích.

Navíc se zde dostáváme na seminář o psaní, do zákulisí hudebního průmyslu a ukazuje se, že není radno věřit všemu, co vidíme. Ukazuje se tu silná stránka přátelství, ale zároveň i opak, kdy si myslíte, že člověka znáte a on vám nakonec převrátí život vzhůru nohama.
Zároveň se i zde setkáváme se Samem, Laurie, Emmettem a Amber, sice jen okrajově, ale i tak to bylo fajn.
Jednoduše, první díl byl fajn, ale něco mu chybělo. Druhý díl se mi moc líbil, ovšem příběh Hope a Scotta si mě z celé série získal nejvíc.
Doufám, že se v budoucnu dočkáme i dalších autorčiných knih.

Lucyk01
21.09.2022 4 z 5

Kniha je součástí trilogie Co když... A toto je závěrečný díl.

Hope mi už v předešlých dílech byla sympatická a tady se to znovu potvrdilo. Scott se choval ze začátku jako naprostý idiot. Ale pak jeho image se hroutila a on se Hope více otevíral. A ta jejich chemie byla až hmatatelná. Zajímal mě jeho příběh a musím uznat, že byl velice zajímavý a nečekaný. Bylo poutavé, že my čtenáři jsme mohli nahlédnout do zákulisí showbyznysu, jak to doopravdy chodí. Nebo aspoň doufám, že takto to nějak chodí.

Jsem ráda, že rodiče Hope se na konci umoudřili a stáli za Hope, aby si splnila svůj sen.

V jednom okamžiku mě naštvala, mladší sestra Hope, Maisie. Nemusela to udělat, když ji Liv okřikla. To se nedělá. Hope to měla sama říct Scottovi.

Kniha se četla velmi dobře, rychle. Trošku předvídatelná, jak už to u tohoto žánru bývá, ale mě to nevadilo. Taková oddechovka. I když má skoro 500 stránek, máte ji rychle přečtenou.

Bylo naprosto skvěle, že jsme se i v tomto díle setkali s ostatními postavami z minulých dílů (Laurie, Sam, Emmett, Amber, Cole)

Nápad kniha v knize je geniální. Ze začátku jsem se trošku musela přizpůsobit a nějak oba dva příběhy oddělit. Ale byly si až tak podobný, že to šlo horko, těžko. Uvítala bych, kdyby si nebyly zas až tak podobný, i když si to tenhle příběh vyžadoval.

Knihu vřele doporučuji a určitě se někdy k ní vrátím, ale nemůžu dát plný počet hvězd, protože příběh Laurie a Sama nepřekoná snad už nic.

Sarah Sprinz
německá, 1996