Co je nového ve fyzice

Co je nového ve fyzice https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389779/bmid_co-je-noveho-ve-fyzice-F4E-389779.jpg 4 6 2

Zajímá vás, co se děje s Higgsovým bosonem, temnou hmotou nebo devátou planetou naší sluneční soustavy? Jak a o čem se dnes ve fyzice přemýšlí a co ukazují aktuální výzkumy? Úžasný svět představuje významná česká vědkyně, díky níž odhalíte tajemství, která vám ve škole neřekli, a budete moct svět nahlídnout z nových perspektiv.... celý text

los
09.03.2019 3 z 5

v poměru k rozsahu dostatek informací, ale výklad pro laika nepřehledný a místy zbytečně složitý

TheRaven
21.09.2018 4 z 5

Na tak nepatrném počtu stran se samozřejmě nedají vykouzlit žádné zázraky. O to víc pak závisí na výběru autora, co zmínit, a co už ne, aby udržel nějakou tematickou ucelenost a nedal čtenáři jen seznam zajímavých objevů, ale aby se také nezaseknul v jedné škatulce a z té už nevybřednul. Řekl bych, že Kateřině Falk se to docela povedlo. Provedla čtenáře od materiálové vědy (uhlík), přes mikrosvět (standardní model a Higgsův boson) po makrosvět (objev gravitačních vln), a to vše hezky propojila stěžejním vynálezem laseru. Kdo se o vývoj oboru aspoň drobet zajímá, tak moc nového asi nezjistí, nicméně pro čtenáře fyzikou příliš neposkvrněné jde o pěkný souhrn a podařený rozcestník k další četbě.

fyzika kvantová mechanika

Autorovy knížky

Kateřina Falk
česká, 1984
2018  73%Co je nového ve fyzice

Kniha Co je nového ve fyzice je v