Rytíř

Rytíř https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/498897/bmid_rytir-yLK-498897.jpeg 4 305 65

Clifton Forge série

Genevieve Daylee nečekala, že bude v den svých sedmadvacátých narozenin stát před soudcem. Ale v poslední době se toho stalo tolik neočekávaného, že to čekat mohla. Její matka, žena, kterou vždy obdivovala a zbožňovala, je pryč a zůstaly po ní tajemství a lži. Nevlastní bratr ji nenávidí a otec, s nímž se poprvé setkala až u matčina hrobu, je stejně cizí jako Isaiah Reynolds, který teď stojí před soudcem vedle ní. Isaiah je její zachránce. Ačkoli spíš, než princ na bílém koni je to rozervaný rytíř v pomačkané zbroji. Ví o něm jen to, že pracuje jako automechanik, ale ode dneška s ním bude sdílet život. Právě se totiž stal jejím manželem.... celý text

rampapa
24.08.2022 5 z 5

Tak tohle se mi fakt líbilo. Na druhý díl jsem se hodně těšila a jsem jím nadšená. Moc se mi příběh líbil. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl.

Hatshepsut
22.08.2022 4 z 5

Tak první půlkou se opravdu prokousáváte, je to trochu utahané. Závěr knihy je podstatně akčnější a asi nejzajímavější z celé knihy. Nicméně nelze upřít čtivost obou románů této autorky. Romantická linka mezi hlavní dvojicí se mi ale rozhodně líbila více v prvním příběhu.

happy19
18.08.2022 5 z 5

Klidnější děj druhého dílu mi vůbec nevadil,ten konec to vyzdvihl zas o kousek výše,-)
Série se čte sama a těším se na další díly co se odehrají v Clifton Forge!

„Zapomeň na pomstu. Osud těch, kteří se snaží pomstít, je ponurý. Je to tragické, skončíš v utrpení a zraníš se ještě víc. Dokonce i když se ti podaří pomstít, jediná věc, která zůstává, je prázdnota.“

okeey
18.08.2022 5 z 5

Co jsem čekala, to jsem dostala!
První díl se vyvíjel postupně a nakonec to byla slušná pecka. Od poloviny knihy jsem si ani nevšimla, jak stránky ubíhají a najednou jsem na konci a stejně tak to bylo i u Rytíře.
Byla jsem trošku rozmrzelá z táhnoucí se romantické linky, už mi to přišlo moc dlouhé, ale zase musím říct, že to pak stálo za to. A ten konec? To jsem teda nečekala.
Je to naprosto skvělá kniha, ale zase musím říct, že se mi první díl líbil o chloupek víc.

nina3905
16.08.2022 3 z 5

Uff, čakala som viac, dostala menej. Za mňa sklamanie, pretože som bola "namlsaná" prvou časťou. Po prečítaní druhého dielu som bola rozčarovaná, keďže waw efekt sa nekonal.

blanka5960
12.08.2022 3 z 5

Tak jako v Králi i v druhém dílu je pomalejší tempo příběhu, romantická linka byla za mě hezká, bavil mě vývoj jejich vztahu. V detektivní zápletce jsme konečně dostali nějaké odpovědi, ale opět jsem postrádala temnou atmosféru.
Pachatele jsem odhadla hodně brzy, bohužel opět některé pasáže mě přišly neuvěřitelné.

Elize
10.08.2022 3 z 5

Tenhle díl byl bohužel pro mě zklamání. Nečekala jsem stejnou pecku jako Král, dle komentářů jsem čekala spíš něco pozvolného a postupně se vyvíjejícího - což by mi nevadilo, spíš naopak... jenomže ani to se zde nepovedlo. Vztah hlavních hrdinů má zpočátku dobře našlápnuto a je obestřen tajemstvím, jenomže pak jako kdyby si pro sebe ukousla autorka moc veliké sousto... vztah Genevieve a Isaiaha se během spousty měsíců nikam neposouvá ani nevyvíjí, jako čtenáři mi naprosto unikly ony zlomové momenty, kdy se ve vztahu něco zlomilo. V podobně nestřežený moment nám i autorka vyzvoní jejich tajemství, sice ne uplně, ale domyslet si už není těžké... moment, kdy jejich vztah přeroste v lásku jsem taky nepochytila. Zkrátka celou dobu nic a pak bum! Milujeme se... nevím, možná hlavním problémem bude dlouhý časový úsek, na kterém se příběh odehrává, ale prostě něco tomu chybělo, uvěřitelnost, jiskra mezi hlavními hrdiny... první díl zatím výrazně lepší.

kristy.books
10.08.2022 5 z 5

Po Královi som sa na Rytíře veľmi tešila, najmä kvôli detektívnej zápletke, ktorá zostala nedoriešená. Ani tentokrát ma autorka nesklamala a príbeh som si užila.

Začiatok bol dosť záhadný, pretože Genevieve a Isaiah tajili pravdu o tom, čo sa naozaj stalo v chatke, kam uniesli Genevieve a Bryce. Až postupne sa nám začnú odhaľovať jednotlivé kúsky skladačky. Táto zápletka ohľadom vraždy, pomsty, vybavovania účtov jednotlivých motorkárskych klubov ma dosť bavila. Musím sa priznať, že pravého vinníka som neodhalila. Dúfala som, že to dopadne trochu inak, osud jednej postavy mi zlomil srdce.

Páčila sa mi aj romantická linka, ktorá sa vyvíjala pomaly. Genevieve a Isaiah sa museli narýchlo zosobášiť a presvedčiť ostatných, že na prvý pohľad medzi nimi preskočila iskra a tvoria zamilovaný párik, čo nebolo ani trochu jednoduché, keďže sa vôbec nepoznali a ani jeden poriadne nevedel, ako sa má k tomu druhému správať. Okrem toho ich zožieralo tajomstvo, ktoré vedeli len oni dvaja a nikdy ho nechceli nikomu prezradiť. Postupne sa zbližovali a hľadali si k sebe cestu, no tento proces bol zložitý a bolestivý, keďže zároveň museli riešiť aj osobné problémy a bojovať s démonmi z minulosti.

Ich vzťah bol dosť emotívny. Genevieve nedávno zabili matku, zrazu sa na scéne objavil jej biologický otec, ktorého nikdy nevidela, jej novoobjavený brat ju nenávidel a otvorene jej to dával najavo, uniesli ju, hrozilo jej nebezpečenstvo, musela sa vzdať svojho života a presťahovať sa k takmer úplnému cudzincovi...naozaj sa to na ňu valilo zo všetkých strán.

Isaiah bol takou tajomnou postavou, strážil si súkromie, o svojich problémoch nerád rozprával, len málokoho si púšťal k telu, bol tichý, odťažitý, samotársky. Jeho životný príbeh sme sa dozvedali po malých kúskov. Rozumiem, že po tom všetkom, čím si prešiel, bol taký, aký bol, ale niekedy ma dosť štval, najmä keď svojim správaním ubližoval Genevieve.

Obe časti vám môžem len odporučiť a naozaj dúfam, že v preklade vyjde celá séria.

Njangu
08.08.2022 3 z 5

Tento dil je pro mě zklamáním. První díl se povedl, ovšem tenhle za ním těžce pokulhává. Obálka je TOP, ale tím to končí. Ten příběh je tak naivní. Já nevím, ale mám načteno spoustu kriminálek, tady jsem čekala na spojení krimi a romantiky ... NEDOČKALA JSEM SE, bohužel současní spisovatelé umí buď dobrou krimi bez romantiky, nebo romantiku bez dobré krimi. Měla jsem od toho obrovské očekávání - anotace, obálka, .... ale není to nic moc. Taková škoda. Těch knížek, kde je napětí, dobrá zápletka a má to spád, je fakt málo. No co, budu pátrat dál.

katasokolov
07.08.2022 3 z 5

Máme tady pokračování, které se zaměřuje na novou ústřední dvojici a na samém konci nám také zodpoví a objasní některé z otázek, které zůstaly po dočtení prvního dílu série.

Hlavní protagonisté jsou sympatičtí a mají mezi sebou výbornou chemii. Bavilo mne i postupné odkrývání minulosti postav. Co mě ale naopak dost zklamalo, bylo vyústění příběhu - jako celou knihu hledají vraha a nemohou na nic přijít a najednou se objeví stopa, která je zavede přímo k jeho prahu?! :-D

Velice kladně hodnotím postavy, hůře je na tom samotný příběh a děj knihy. Ve výsledku se jedná o knihu, která nenadchne, ani neurazí…

Doporučuji jako odpočinkovou četbu a taky milovníkům seriálu Zákon gangu;). Musím taky uznat, že ten slaďoučký konec tady nepůsobí až tak nepřirozeně jako v jedničce a taky musím kvitovat Isaiahovo oslovení “panenko”, které je rozhodně lepší, než Dashovo “baby”.

lena.o.knihach
05.08.2022 3 z 5

Na druhý díl série Clifton Forge jsme naštěstí nemuseli čekat dlouho. Po Králi zůstalo spoustu nezodpovědných otázek a tajností, které čtenář nutně potřeboval zjistit.
A v Rytíři se nad námi autorka opravdu smilovala a věci nám prozradila, ale už to nebyla taková jízda a něco tomu chybělo.

V hlavních rolích tentokrát byli Isaiah a Genevieve. Ty dva jsem si oblíbila už v jedničce (a nejenom je) a jejich romantická linka byla skvělá! Kdo by nemiloval falešné manželství?
Jenže se to všechno točilo až příliš kolem nich a další důležité věci se moc neřešily. A když už, tak nikdo nepřišel s ničím novým. V druhé polovině už tajemství vyplouvala na povrch, ale postrádalo to ten drive, tu akci a napětí jako v úvodním díle. Prostě někdo přišel, řekl,
že se stalo tohle a tamto, probíhalo to takhle a jedeme dál.

Postavy, čtivost, chemie mezi Ví a Isaiahem a ten vývoj vztahu skvělý, fakt. Ale zápletka byla v podstatě nahňácaná do posledních padesáti stran a nebylo to ono. Nicméně chci v sérii určitě pokračovat kvůli postavám a také jsem zvědavá, co se v Clifton Forge ještě bude dít.

Ivuska.09
04.08.2022 4 z 5

Druhý díl konečně přinesl nějaká rozuzlení! Ano, z otevřeného konce předešlé knihy jsem nebyla moc nadšená... Dash a Bryce z prvního dílu mi sice jako hlavní hrdinové seděli o něco více než Genevieve a Isaiah, ale celkově je série dobrá. Bavilo mě, že všechny postavy jsou známé již z prvního dílu a autorka pokračuje tam, kde skončila. A závěr příběhu mě překvapil – skutečného vraha jsem neodhalila.

hana1039
01.08.2022 4 z 5

Trochu zklamání, dlouho se nic nedělo, až v poslední třetině se něco pořádného začalo dít a překvápko nakonec ...

AliceTief
22.07.2022 5 z 5

Tak můžu říct, že za mě jednoznačně vede druhý díl, polovinu jsem probulela, ale nakonec se smířila s osudem... Přečteno jedním dechem a opravdu se už těším na pokračování..!!!

Literarytwins
20.07.2022 3 z 5

Po přečtení Krále jsem se klepala nedočkavostí jako ratlík, než se dočkáme Rytíře. Bohužel jsem byla poměrně dost zklamaná. Vysvětlím hned proč. Příběh jako takový špatný nebyl, jenže byl asi až moc pozvolna napsaný a postrádala jsem u něj takový ten náboj, který měl Král, to totiž byla jízda! Rytíř oproti tomu byla spíš procházka zámeckým parkem za ručičku. Co dávám knize k dobru bylo to, že jsme zde dostali odpovědi na mnoho otázek, které vytanuly v závěru Krále. Tajemství Isaiaha bylo velmi předvídatelné a v momentě, kdy ho autorka konečně odhalí už ho musí min. 90% čtenářů tušit samo. Samotný vztah Genevieve a Isaiaha byl vzhledem k okolnostem asi adekvátní. Přesto mi v něm chyběla jakási divokost a vášeň. Oni šli rovnou od cizích, přes popírání až k lásce a basta fidli. Asi mi osobně chyběla divokost Bryce z prvního dílu, která pro mě byla skvělou hlavní hrdinkou, velmi mě bavila. Naopak Genevieve jsem na chuť moc nepřišla a zhruba do dvou třetin knihy mi neskutečně pila krev a vadila mi. Již od Krále jsem v hlavě ohledně Dravena a celé té situace ohledně vraždy měla teorii...No nebyla jsem v závěru moc překvapená a byť se vše uzavřelo a zodpovědělo, závěru bych dala asi víc prostoru a zapracovala na něm...Obálky knih v této sérii jsou prostě pecka a já doufám, že mi další díl opět zvedne čtenářskou chuť a Presley vrátí zpět oheň, který tu série Clifton Forge rozpoutala. :) Celkově tedy říkám příběh zlý nebyl, ale zpracování bylo takové, že jsem si četbu tohoto dílu zrovna dvakrát neužila a vůbec mi neutíkala. Hodnotím tedy zlatou střední cestou.

Sysel
20.07.2022 5 z 5

Druhý díl této série mě nenechal knihu odložit. Sice jsem obcas trošku přeskakovala různé popisy, kniha mě pohltila. A nikdy jsem u knihy nebrečela, jako u této.

Ketfl
19.07.2022 4 z 5

Na příběh Genevieve a Isaiaha jsem se moc těšila, ale jsem mírně zklamaná. Jako příběh sám o sobě se mi líbil, moc hezky se to četlo, ale v závěru se tak půlku knihy skoro vůbec nic neděje. Veškerá akce nastane až ke konci. O proti prvnímu dílu, který byl tedy nabitý akcí, je to poměrně škoda. Ale aspoň jsme dostali odpovědi na otázky a opět se dočkali krásného happy endu. Co mě osobně ale na knize hrozně rozčilovalo, tak to je skloňování jména Genevieve. To jméno je stejný jako Bryce a podle mě se neskloňuje. To věčný "s Genevievou" mi úplně trhalo oči.

Kešu1981
19.07.2022 3 z 5

Tohle tedy žádná hitparáda nebyla. Předchozí díl měl víc všeho... napětí, jiskření, romantiky, zvratů. Tady to prostě postrádalo "koule"...pardon. Snad budou další díly lepší, čtivější, prostě jako Král :o)

narisa
17.07.2022 4 z 5

Pokud by byl příběh samostatný, tak bych ho hodnotila pěti hvězdičkami, ale ve srovnání s prvním dílem, byl tento opravdu slabší. Příběh se mi líbil, ale první půlka byla skutečně dost pozvolná. Nevadilo mi to v té romantické lince o Genevieve a Isaiahovi, ale nesedlo mi to v té detektivní části. Pořád se nic nedělo. A ať už byl Draven jakýkoli, tak ten konec si nezasloužil, své děti miloval a matku Ví nezabil. První díl měl rozhodně větší spád, vše se odehrálo snad během šesti týdnů. Ale v tomto díle se děj roztáhl do celého roku a epilog byl dokonce až po třech letech. Ty skoky v čase mě dost štvaly. Genevieve mě až tak neoslovila, ale příběh Isaiaha byl opravdu dojemný a byl to fakt sympaťák.
Rozhodně doporučuji ke čtení, i z toho důvodu, že se vyřeší všechny neobjasněné věci z prvního dílu.

anna7852
16.07.2022 5 z 5

Uff,byla to jízda,trochu pomalejší než první díl.
Ale přesto jsem to hltala:)
Musim zjistit zda budou další dily

Devney Perry
americká