Paměť kostí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jamie Fraser, bývalý Jakobín a rebel, ví, že americké povstání přináší tři jistoty: Američané vyhrají, boj na straně vítězů není zárukou přežití a raději zemře, než aby se postavil se zbraní v ruce svému nemanželskému synovi – mladému poručíkovi britské armády. Claire také ví, že Američané vyhrají, ale už ne to, za jakou cenu. Mezitím, v relativním klidu dvacátého století, se jejich dcera Brianna s manželem Rogerem MacKenziem usadili ve starém skotském domě, kde se před dvěma staletími odehrávalo drama jejích rodičů. Nalézají zde Claiřiny dopisy. Křehké stránky odhalují její lásku k Jamiemu. Budoucnost rodiny MacKenzie na vysočině je záhadně, neodvratitelná a těsně spjatá s válkou v amerických koloniích....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/394954/pamet-kosti-pFw-394954.jpg 4.742
Série

Cizinka / Cudzinka 7.

Žánr
Literatura světová, Pro ženy, Historické romány
Vydáno, Omega
Orig. název

An Echo in the Bone, 2009

více informací...


Nahrávám...

Komentáře (20)

Kniha Paměť kostí

Přidat komentář
veronika4918
05. února

Za mě momentálně nejslabší díl. Opravdu jsem se musela ke čtení nutit - milion postav, jmen, politiky, války. A posledních 200 stran bylo a la tonoucí se stébla chytá. Jakoby se to Diana snažila na těch pár stránkách zachránit a vecpala tam spoustu věcí, které sice byly konečně zajímavé a čtivé, ale byly tak "nahňácané" v tom kousku knihy, že jsem z toho byla spíš naštvaná, jak to bylo najednou zrychlené.
Ze začátku popisuje každou plavbu přes oceán, samé problémy a zážitky, a najednou, v poslední čtvrtce knihy, si několikrát bez problémů plují tam a zpět přes oceán? Jsem opravdu zklamaná a upřímně se těším až tahle celá série skončí.

Zenithgirl
03. února

Tři dějové linky, které pomalu plynou zdánlivě nezávisle na sobě, v polovině knihy začínají nenápadně zrychlovat a v infarktovém finále vás autorka nemilosrdně roztrhá na kusy.
P.S. moc se mi líbil nápad s dopisy...

Ira13
28. ledna

Ze začátku trochu pomalý rozjezd, ale pak jsem hltala. Baví mě hlavně jak Clair léčí v podmínkách 18.stol. (asi profesionální deformace ) Už aby byl další díl. Hlavně mě zajímá kde je Roger

PaníUč
23. ledna

Skvělé jako vždy. Hlavně druhá polovina knihy.

martina1199
21. ledna

I v tomto díle bylo znát, jak autorka skvěle obsáhla historické události, do kterých svůj příběh zasadila. Byl opět bohatý, chytře zamotaný, ovšem chvílemi se trochu vlekl. Samosebou jsem fandila Claire a Jamiemu, protože v hloubce mé cynické duše ještě dřímá zlomek romantičky, ovšem více mě bavila dějová linie Iana a Williama. Naopak linie Brianny a Rogera mi v tomto díle nesedla, přišla mi taková umělá, jen aby se u nich něco dělo. Ale třeba v dalším díle změním názor. Uvidíme.

EvikU.
20. ledna

Kniha má víc statí vyprávění. Je dobrodružná, romantická, napínavá. Moc se mi líbila. Přirovnala bych tento díl k prvnímu, který jsem taky hltala plnými doušky.

SPOILER: Jak mám vydržet do dalšího pokračování? Jak si to John Grey vyříká s Jamiem. Jak se udobří oba dva s Wiliamem? A zda najde Brianna s Rogerem svého syna Jema? Já už chci další díl. Moc mě kniha bavila a určitě doporučuji.

Ronnie68
19. ledna

za mě krásné pokračování, které mě bavilo a těším se na další pokračování ...

Jido
16. ledna

Opět další skvělý díl série. Nemůžu se dočkat pokračování!

1