Hořící kříž 1

Brianna a Roger vychovávají společně syna Jemmyho a připravují se na sněm skotských klanů, na němž se má konat i jejich právoplatná svatba. Jamie již dříve využil nabídky guvernéra a získal do svého vlastnictví rozsáhlé pozemky, na které přivádí své druhy z dřívějších dob, aby je společně osídlili. Potýkají se přitom s divokou přírodou, indiány i každodenními starostmi v hospodářství a domácnosti. V roce 1771 ale přichází povolávací rozkaz, v němž guvernér vyzývá pány, aby svolali své muže a připojili se k armádě. Jamie proto sestaví kříž z borového dřeva a vkládá jej do ohně, protože ohnivý kříž je skotským symbolem pro svolání mužů do bitvy. A zatímco ostatní jen mlhavě tuší, tři návštěvníci z doby daleko budoucí už s jistotou ví, co nadchází…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163606/big_horici-kriz-4FS-163606.jpg 3.9248

Cizinka / Outlander 5.

Vydáno: , Deus, Plejáda

The Fiery Cross, 2001

Kniha Hořící kříž 1

hanka9238

Za mě skvělá knížka, stejně jako ty před tím. Jo, možná nebyla tak napínavá, ale mě to nevadí.

Bamboocha
13.05.2021

Trvalo mi delší dobu se do příběhu začíst,ale nakonec oautorka opět nezklamala.

SynD
04.03.2021

nudné

(a místy sadistické)

VladimíraP
21.02.2021

Zatím nejslabší díl, ale i tak jsem se neodtrhla..

PMIT
11.06.2020

Mrzelo mě, že byla kniha rozdělena na dvě části. První část ještě ušla, ale prokousat se začátkem druhé byl zážitek. Nakonec jsem to zvládla a na konci druhého dílu mě mrzelo, že ještě nevyšlo pokračování.

Kamcatak
10.04.2020

Hodnocení celé knihy Hořící kříž:
Tak tuto knihu jsem prozatím četla nejdéle ze všech :D Začala jsem už před několika lety, ale moc mě to nebavilo, zdlouhavý popis jednoho jediného dne jsem moc nedávala :D A pak jsem knihu musela vrátit do knihovny. Tentokrát jsem zkusila znovu, pokračovala jsem přibližně v místě, kde jsem tenkrát skončila a za pár týdnů jsem dočetla. Zbytek knihy jsem si už užila, druhá část mě bavila více.
Přesto hodnotím prozatím jako nejslabší díl série. Těším se na Ledový dech :)

PetaZ
07.03.2020

Teda to byl boj.. Druhou cast a dalsi dily necham na nejakou dobu odpocinout, nehodlam jednu knihu cist dyl jak mesic, stejne jako tuto..

Páájinka
01.03.2020

Super pokračování. Těšíme se na další díl