Hořící kříž 1

Brianna a Roger vychovávají společně syna Jemmyho a připravují se na sněm skotských klanů, na němž se má konat i jejich právoplatná svatba. Jamie již dříve využil nabídky guvernéra a získal do svého vlastnictví rozsáhlé pozemky, na které přivádí své druhy z dřívějších dob, aby je společně osídlili. Potýkají se přitom s divokou přírodou, indiány i každodenními starostmi v hospodářství a domácnosti. V roce 1771 ale přichází povolávací rozkaz, v němž guvernér vyzývá pány, aby svolali své muže a připojili se k armádě. Jamie proto sestaví kříž z borového dřeva a vkládá jej do ohně, protože ohnivý kříž je skotským symbolem pro svolání mužů do bitvy. A zatímco ostatní jen mlhavě tuší, tři návštěvníci z doby daleko budoucí už s jistotou ví, co nadchází…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163606/horici-kriz-4FS-163606.jpg 3.9210

Cizinka / Cudzinka 5.

Vydáno, Deus, Plejáda

The Fiery Cross, 2001

Kniha Hořící kříž 1

PMIT

Mrzelo mě, že byla kniha rozdělena na dvě části. První část ještě ušla, ale prokousat se začátkem druhé byl zážitek. Nakonec jsem to zvládla a na konci druhého dílu mě mrzelo, že ještě nevyšlo pokračování.

Kamcatak

Hodnocení celé knihy Hořící kříž:
Tak tuto knihu jsem prozatím četla nejdéle ze všech :D Začala jsem už před několika lety, ale moc mě to nebavilo, zdlouhavý popis jednoho jediného dne jsem moc nedávala :D A pak jsem knihu musela vrátit do knihovny. Tentokrát jsem zkusila znovu, pokračovala jsem přibližně v místě, kde jsem tenkrát skončila a za pár týdnů jsem dočetla. Zbytek knihy jsem si už užila, druhá část mě bavila více.
Přesto hodnotím prozatím jako nejslabší díl série. Těším se na Ledový dech :)

PetaZ

Teda to byl boj.. Druhou cast a dalsi dily necham na nejakou dobu odpocinout, nehodlam jednu knihu cist dyl jak mesic, stejne jako tuto..

Páájinka

Super pokračování. Těšíme se na další díl

marti7729

Tuhle sérii miluju, ale tato kniha byla značně slaba. Desítky kapitol uplne o nicem. Nudila jsem se u ji a louskala se ji strašně dlouho. Na konci kdy to zacalo mit spád, zase se to četlo samo, zase to bylo krásně, napínavé a bavilo mě to. Škoda že to bylo až posledních 100 stran. Za me tedy bída, dalším dílům šanci dam, ale až po nějaké pauze.

Barbarella13

Tak tohle vazne boli! Zdlouhave a zdlouhave. Misty jsem si chtela radeji useknout ruku, abych nemohla drzet ctecku, nez cist ty umorne a zbytecne popisy nudnych shromazdeni a svateb. V knizce se stalo velke nic. Mozna se vsem hrdinkam uvolnily prameny z drdolu a teto udalosti byl venovan odstavecek nebo delsi souveticko. Pak se take Claire uvolnila menstruacni vlozka.

A proc jsem to teda cetla? Videla jsem totiz serial, ktery je uzasny. Predevsim prvni serie a nemohla jsem se dockat pokracovani. V tomto pripade plati vyjimka, ze serial je opravdu lepsi nez kniha.

A nejhorsi na tom je to, ze jsem knihu cetla ve ctecce. Kdyz uz jsem si myslela, ze je kniha a me utrpeni u konce! Zjistila jsem zdrcujici vec, byl to pouze konec prvniho dilu o 600 stranach a dalsich 600 stran bych mela jeste precist. Normalne mam cca 1 knihu na tyden, ale musim rict TATO KNIHA VE ME ZABILA LASKU KE CTENI a ja se s ni 2 mesice trapila.

Zaverem bych chtela rict, ze druhou cast cist nebudu. Mam se rada a nechci se dal tyrat. Pockam si na serial. Protoze je kniha jako predloha serialu davam 3*

Lucie_1984
28.12.2019

Úžasné, tuhle sérii miluju

Estrela
07.09.2019

Četla jsem už jen ze zvědavosti, jakým směrem se příběh bude odvíjet dál. Některé pasáže mi příjdou už jen jako umělé nadstavení knihy, aby teda čtenář měl co číst. Za mě rozhodně nejslabší díl. Nevím, zda se ještě pustím do šestého pokračování (zřejmě jo, zvědavost je silnější :-) ).

Ztráty a nálezy
Ztráty a nálezy