Cizinec ekniha

Světový bestsellerista Harlan Coben přichází se svým dosud nejskandálnějším thrillerem o tom, jak se mohou dobře míněné lži v cizích rukou změnit ve smrtící pasti. Cizinec se vynoří odnikud – možná v baru, možná na parkovišti, možná v supermarketu. Nikdo ho nezná. Nikomu není jasné, proč to dělá. Ale informace, které má, se nedají popřít. Zašeptá vám do ucha pár slov, rozmetá jimi váš svět na kousky a zmizí. Adam Price to právě zažil – ideální manželství, dva skvělí synové, velký dům, výborná práce…Pak mu jeden cizinec prozradil tajemství o minulosti jeho ženy Corinne a Adamova iluze dokonalého života se rozplyne, jako by snad ani nikdy neexistovala. Čím hlouběji se však Adam noří do odhalení Corinniny zrady, tím víc mu dochází, že za vším stojí někdo, kdo se rozhodl některým lidem životy nejen ničit, ale i brát…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277276/big_cizinec-XIn-277276.jpg 4839
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery

Vydáno: (ekniha), Knižní klub

The Stranger, 2015

Kniha Cizinec

Belanna

Malé lži a malá tajemství, která nikomu neublíží do chvíle, než se dostanou do nesprávných rukou. Pak dokážou nadělat pěknou paseku.
Čtivé, napínavé, mrazivé a má to spád.

Hakate

Skvělý Thriller, čtivý, pohltí a nepustí. Skvělá jízda.

boeink

Poslouchala jsem jako audioknihu na dovolené. Nejsem si jistá, jestli bych se s klasickou knihou příliš nenatrápila, protože se mi to tak nějak táhlo. Hlas Jiřího Ployhara je ale příjemný, možná až moc, párkrát jsem při něm pěkně zabrala:-).
Námět knihy je zajímavý, ale celé mi to připadalo trochu moc přitažené za vlasy, málo uvěřitelné, bylo tam i trochu moc padouchů. Správňák je vlastně jen Adam a Johanna.
Úplně odvázaná teda nejsem, ale možná zkusím zhlédnout seriál.

janka2000

Thriller o muži, který ví až moc o cizích životech a vydírá lidi, že pokud neskončí se špatnostmi, které dělají, zveřejní jejich příběh (nebo mu musí zaplatit). Jenže pak někteří zmizí a začnou se objevovat mrtvoli.
Dobře napsaný příběh, poměrně děsivý a vskutku originální. Myslím, že teď vyšel na motivy knihy film.

DeWom

Po skvělém Na útěku, což byla má první kniha od Harlana Cobena, jsem se rozhodla vyzkoušet i ostatní. Svou anotací mě zaujal právě Cizinec, takže jsem se do knihy při první příležitosti začetla, natěšená, že ve mně zanechá podobné pocity jako kniha předchozí.

Nedá se říct, že bych byla zklamaná. Tuto minirecenzi však píšu až po několika týdnech, takže to nemám úplně čerstvé. Každopádně lze s přehledem říct, že je to předpisově napsaný thriller. A o to možná šlo. Chyběl mi tam nějaký zajímavý prvek. Když se nad tím teď zamýšlím, podle mě by knize prospěly propracovanější postavy.

Zápletka jako taková byla zajímavá a neokoukaná. Závěr mě překvapil, ale jak ráda zdůrazňuji, já se během čtení ani nesnažím přijít všemu na kloub, přestože bych si klidně mohla poskládat výslednou mozaiku z různých střípků, ale naopak se nechám autorem vést ke konečnému rozuzlení.

S odstupem času bych možná ubrala půl hvězdičky, protože ve mně kniha nezanechala žádný výraznější pocit a nedá se říct, že bych si ji chtěla přečíst znovu. Za ztrátu času bych ji však také neoznačila. Taková chuťovka s uspokojivou zápletkou a zajímavým tématem.

Celkový verdikt je tedy 3,5*.

Čmeláček

Autor píše tak skvěle, že se kniha nedá odložit. Vynikající čtení!

Zuuuza

Parádní knížka. Napínavá jak kšandy, takže jsem si na zítřek zvětšila objem práce, ale nešlo ji odložit.

VMJoze

Knihu jsem četl první, seriál zkouknul až potom. Oboje super. Už se poohlížím po další Harlanově knize, líbí se mi ta jednoduchost a obyčejnost, do které zasáhne cosi hrozného. Postavy na to reagují reálně a přesvědčivě. Žádné hloupé akční blbosti :) no uvidíme.