Čistý kód: Návrhové vzory, refaktorování, testování a další techniky agilního programování https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71304/bmid_cisty-kod-navrhove-vzory-refaktorov-zeK-71304.jpg 4 22 7

Poznáte špatný kód od dobrého? Naučte se tvořit správný a srozumitelný kód nejen pro efektivní týmovou spolupráci. Zjistěte, jak opravit špatný kód na správný. Osvojíte si tak návyky a postupy profesionálů v oboru. Kniha se v jednotlivých kapitolách zaměřuje na časté problémy, se kterými se lze setkat při psaní kódu v libovolném jazyce. Prozradí vám, čemu se vyhnout, které vlastnosti by měl kód mít, a také nabídne celou řadu profesionálních doporučení, jak průběžně zlepšovat opakovaně používaný kód. Obecné rady, které lze aplikovat na libovolný jazyk, doplňují ukázky v Javě. Publikace vás mimo jiné naučí, jak: - Vybírat srozumitelné názvy funkcí, tříd, metod a objektů - Správně rozložit funkčnost projektu mezi funkce - Vytvářet hodnotné komentáře - Formátovat kód pro co nejlepší čitelnost - Efektivně zpracovávat chyby - Testovat právě vytvářený projekt - Využít paralelního zpracování k lepšímu využití hardwaru - Zlepšit nebo opravit již vytvořený kód Publikace je určena programátorům, softwarovým inženýrům, vedoucím týmů, projektovým manažerům nebo systémovým analytikům.... celý text

Literatura naučná PC literatura
Vydáno: , Computer Press (CP Books)

Clean Code: A Handbook of Agile Software Craftsmanship , 2008

x1carbon
17.03.2022 4 z 5

Základní pravidla super, druhá polovina knihy se trochu táhla a některé pasáže jsem dokonce přeskočil (ty které byly hodně Java specific). Doporučuju každému, kdo chce psát čistý kód.

hanpari
21.04.2018 2 z 5

Za prvé je nutné si uvědomit, že jde o dílo člověka, který spáchal tzv. programátorův slib. To by nám mělo naznačit, že jde o muže, který si říká Tango v zemi samby, v tomto případě pompézního a nabubřelého všeználka.
Ne snad, že by bylo na téhle bichli něco vysloveně špatně, nicméně většinu uvedených rad si lze osvojit snadněji a méně okázalou formou kdekoliv jinde, bez nutnosti se prohrabávat těžkopádným slohem.

xxxvodnikxxx
10.02.2017 4 z 5

Kniha poněkud starší, nicméně stále považována a "vývojářskou bibli"- primárně psaná pro Javu (tehdy ve verzi 5), jako příklady uvádí části kódů z programu Fitnesse, na kterém se (zřejmě) autor podílel anebo podílí.

V začátcích se zaobírá celkově teorií a poselstvím, dále- poměrně rychle- se zaobírá konkrétní podobou kódů, a jejich optimalizaci ve smyslu čitelnosti, ale i rychlosti a univerzálnosti.

Velká část knihy se taktéž zaobírá testy, které se v praxi běžně vynechávají.

Myslím, že každý, kdo chce mít s kódem něco společného by si tuto knihu měl přečíst, minimálně programátorům trochu změní pohled na svoje programy ale i svoje útržky a části kódů.

Cca od poloviny, nebo třech čtvrtin se kniha stává poněkud nudná a nutí vás přeskakovat- v kontextu, v textu, v listech,.. Ale je to snesitelné.

andrea4453
16.12.2015

Muzete mi prosim poradit, kde je mozne tuto knihu koupit? Na internetu bohuzel neni nikde skladem.

unavensluncem
08.01.2015 5 z 5

Tuto knihu muze vrele doporucit jakemukoliv programatorovi... Jedina skoda ze jsem ji neobjevil jiz drive...

helmiczka
06.01.2015 4 z 5

Čítal som prvú verziu preloženú nakladateľstvom Computer Press a žiaľ, bolo tam strašne mnoho preklepov, nevhodných pomenovaní a aj prekladateľských chýb.
Preto nebudem hodnotiť preklad, ale obsah. Ten bol fajn. Predovšetkým oceňujem, že autor sa nesnažil o tvorbu nových dogiem, ale naopak ukázal aj prípady, kedy je nevhodné slepo nasledovať pravidlá.

hiresm
31.10.2013 5 z 5

Výborná kniha, která by měla být jako povinná pro každého vývojáře

programování

Autorovy knížky

2009  81%Čistý kód: Návrhové vzory, refaktorování, testování a další techniky agilního programování

Kniha Čistý kód: Návrhové vzory, refaktorování, testování a další techniky agilního programování je v