Číst Bibli jako Ježíš

Číst Bibli jako Ježíš https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470717/bmid_cist-bibli-jako-jezis-2ro-470717.jpg 4 9 2

Přes všechnu svou inspirativnost, všechny své nádherné výroky, všechny životy, které navždy změnila, Bible pořád působí mnoha lidem velké těžkosti. Téměř vždy vede ke katastrofě v rukou egocentrických, nemilujících nebo po moci toužících lidí nebo těch, kteří se stále nenaučili číst duchovně inspirovanou literaturu. Historie to dokazuje pořád, století za stoletím, takže nejde o nepodložený, neuctivý ani zaujatý závěr. Upalování kacířů, křižácké výpravy, otroctví, apartheid i vyhánění a útlak domorodců, to vše bylo ospravedlňováno pomocí vybraných citátů z Písma. Takže hned z kraje víte, kam mířím. Můj přístup obecně je změnit čtenáře a neměnit text. Jen konvertovaným lidem lze svěřit inspirovaný text. Jedině oni budou působit v symbiotickém vztahu se slovy a příběhy (symbióza = „sdílený život“). Jedině u nich není pravděpodobné, že by použili Bibli jako zdroj osobní moci, jako kladivo nebo jako zdůvodnění svého špatného chování. Zůstaňte v modlitebním dialogu s téměř jakýmkoliv duchovním textem – i problematickým – a skoro vždy přinese ovoce. (úryvek z knihy)... celý text

Žánr:
Duchovní literatura , Náboženství

Vydáno: , Lukáš a syn (Barrister & Principal)
Originální název:

What Do We Do with the Bible , 2018


více info...

Přidat komentář

lenka0383
08.03.2023 3 z 5

Myšlenka dobrá, ale podle mě tedy málo rozvedená. Celá knížečka má 60 stran a to důležité je na posledních deseti shrnuto do pár odrážek. Nějak si z této knihy nenesu žádné poselství, nebo alespoň žádné, kvůli kterému bylo potřeba tisknout knihu. Všechno důležité by se dalo shrnout do pár vět.

betička
31.12.2022 5 z 5

Pár zajímavých myšlenek - Ježíš důsledně a otevřeně provokuje nabouráváním zdánlivě posvátných tabu, mimimalizuje přikázání nebo je nahrazuje jinými.
Ježíš nikdy netrestá a nezostuzuje žádné provinilce. Jedinými hříšníky, na které se očividně hněvá, jsou ti, kteří trvají na tom, že nejsou hříšníci.