Cirkus Humberto

Cirkus Humberto
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377048/cirkus-humberto-z6e-377048.jpg 4 695 695

Bass zde na pozadí cirkusu sleduje tři generace cirkusáků. Ústřední postavou je Vašek Karas, syn šumavského zedníka, který odejde k cirkusu, nakonec se ožení s dcerou ředitele a sám se později stane ředitelem cirkusu, předtím však vystřídá mnoho různých profesí u cirkusu.

ivzu77
24.03.2018 5 z 5

Vážně mne překvapilo, jak jsem nadšená z přečtení této knihy. Znalost seriálových herců dala postavám jasné tváře. Osudy a životy lidu z předminulého a minulého století je dobré si stále připomínat. Děkuji za PĚKNÝ čtenářský zážitek.
Pozn. Po přečtení knihy jsem shlédla celý seriál a jsem mile překvapena, že se scénář držel na 90% knižní předlohy.

Nuny
11.02.2018 5 z 5

Velkolepý příběh několika generací cirkusových rodin a rozmanitých situací.
Úžasné dílo nasycené láskou a vírou v konání správných skutků ve prospěch všech.

Prateri
11.02.2018 5 z 5

Hezké vyprávění o starých časech. Eduard Bass nás provází kočovným životem cirkusů, sledujeme jejich boj o existenci, jejich úspěchy i pády. Dech se tají nad uměním skrytým pod cirkusovým stanem. Pracovitost, odvaha, přátelství, čest a hrdost na nás hledí z každé stránky knihy. A pak - místo tam měly i naše zlaté české ručičky. Kdepak asi zůstaly :-)) ?

Paulus.1987
29.12.2017 5 z 5

Stejnojmenný seriál byl nedílnou součástí mého dětství a s chutí se na něj dívám i nyní. Když jsem kdysi v antikvariátu objevil knižní předlohu, řekl jsem si, že to zkusím, ale velká očekávání jsem neměl. Nakonec jsem byl překvapený, jak krásná kniha to je a že se mému milovanému seriálu vyrovná, ne-li jej dokonce předčí. Hlavním tématem je především společné soužití a práce lidí různých národností, což mělo velký význam nejen v době, kdy byla kniha napsána, ale i nyní.

Pavelpi
16.07.2017 5 z 5

Knihu jsem četl dřív,než byl natočený seriál a moc mě brala.Příběh malého Vašků je skutečně úžasný a také další příběhy lidí z cirkusu Humberto.Jsou to příběhy o poctivé práci a hlavně lásce k cirkusu.Závěrečné kapitoly o vnučce Lidušce jsou bezvadné,hlavně rozhovor dědy s jejím otcem.Moc se mi líbil i seriál v televizi,ale knihu beru jako o chloupek lepší.

Richisa
11.06.2017 5 z 5

Moc krásná kniha četla jsem ji už dávno, ale líbila se mi stejně jako seriál

martinaandulka
10.06.2017 5 z 5

Nádherná kniha.

Kopretina
24.05.2017 5 z 5

Knihu mi doporučila známá, velká čtenářka, ohodnotila ji jako jednu z nejlepších. Z toho důvodu jsem po ní sáhla. Kniha je velmi vtipná, děj se odvíjí jako nit, postupně a zajímavě, je v ní popsán duch tehdejší doby, postoje a myšlení vč. morálního odkazu, což z ní činí hodnotnou.

Hoshi
14.05.2017 5 z 5

Krásná kniha. Příběh o lidech, o vzestupech a pádech... o životě mezi lidmi, kteří zasvětili svůj život zvířatům a cirkusu. Ze seriálu jsem viděla jen pár dílů, takže nemohu srovnávat, co je lepší, ale vím, že kniha opravdu nádherná, čtivá, poutavá a možná i inspirativní. Určitě se k ní někdy vrátím.

Pavelpi
25.04.2017 5 z 5

Moc pěkná a čtivá kniha,kde se člověk dozví,jak to chodí u cirkusu.Pokud to porovnám se seriálem,nevím co je lepší.V každém případě si podle mne zaslouží plný počet bodů a čestné místo v knihovně u každého slušného čtenáře.

uhoř49
10.03.2017 5 z 5

Supr kniha(a samozřejmě také seriál)prostě krásná Česká literatura,není co víc dodat !!!

Lanisa1966
04.02.2017 5 z 5

Krásná kniha o tom, jak těžký život měli lidé v nestálém domově. Krásná klasika, vřele doporučuji.

ArwenAragorn
03.01.2017 5 z 5

Výborná kniha

haki34
20.11.2016 5 z 5

Moje oblibena saga.. Co napsat do komentu vice - snad jen ze filmove zoracovani taky nikdy nevynecham... Jinak souhlas s vetsinou koemntu nize.. Zivot cirkusaku byl nelehky, ale krasny.. A jak je to dnes. ???

Sambóši
09.11.2016 5 z 5

Seriál je pro mě srdeční záležitostí a kniha, ta nad tím má ještě trochu navrch. Hlavního hrdinu vidím jako osobnost, která má člověku co říci i v dnešní době. Napsáno velmi čtivě. Jednoznačně palec nahoru.

Lukyn96
03.08.2016 4 z 5

Příběh, který má hloubku, bavily mě všechny dějové linky. Ve světě uspěje ten, kdo se dokáže přizpůsobit různým změnám a nepředvídatelným situacím. Jasným důkazem je toho Vašek Karas, jenž cirkus úspěšně řídil i v době krize a následně ho přetvořil na prosperující varieté. Vaškovu ženu to ale stůj co stůj táhlo do sedla koně, jenže jednoho dne se jí to mělo stát osudným...

Eliška_P
12.04.2016 5 z 5

Krásný příběh, krásné prostředí, děj je strhující, místy smutný i lidsky krásný. Knížka mě velmi mile překvapila.

MichelleS
29.03.2016 5 z 5

Jedna z knížek, u které mám dojem, že spisovatel chtěl NĚCO sdělit, ne, jak je tomu u bestsellerů posledních let, jen vydělat na dobře prodejném tématu.
Kromě krásného příběhu z magicky přitažlivého světa kulatého umění probouzí Cirkus Humberto pocity, které bohužel teď nejsou právě v kurzu, jako národní hrdost a lásku ke své zemi, toleranci a respekt, hrdost na poctivě provedenou práci, zodpovědnost a smysl pro čest a povinnost. Velmi mě zaujal rozdíl mezi Helenou a Vaškem v jejich pojetí změny po rozpadu cirkusu Humberto.

Fantýna
21.03.2016 5 z 5

Hodně dobrý příběh z prostředí cirkusu.

konicekbily
19.03.2016 5 z 5

Ani cirkusáci to neměli ve světě jednoduché!