Cinema Panopticum

Cinema Panopticum https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36789/bmid_cinema-panopticum-3YQ-36789.jpg 5 37 5

Cinema Panopticum představuje pět komiksových příběhů ve známém Ottově scratchboardu. 1. české vydání.

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Mot

Cinema Panopticum , 2005

eraserhead
19.04.2020 5 z 5

Stejně jako Ottovy komiksy - prostě nemám slov. Ryzí horror v mnoha jeho podobách. Ott jednoduše vezme za ruku a protáhne vás příběhy děsivými, znepokojivými, bizarními, podivuhodnými, ať chcete nebo ne. Jakmile jednou otevřete knihy jeho příběhů, jste ztraceni. Opravdová lahůdka u níž jsem rád, že jsem ji "nečetl" před spaním.

Lady.Lucrezia
29.10.2019 5 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou v knihovně a na první pohled mne zaujala. Kresba - rytiny jsou velice zdařilé a není třeba slov... rozměry příběhu dodává mysl čtenáře a to se mi líbí. Lítost, zvědavost, smutek, zděšení. Nejen tyto, ale i další emoce koření čtenářův zážitek z Cinema Panopticum.

hayalet
26.03.2019 5 z 5

Skvělý počin od výborného Thomase. Co všechno se může stát? Pokud máte rádi fantazii a drobet černé myšlenky, tak rozhodně doporučuji. Souhlasím s tím, že jedno přečtení u této knihy opravdu nestačí!

Inozuka
23.09.2017 4 z 5

Krásná kresba - rytina, temné příběhy a komplexní propojení celého díla. Na druhou stranu možná až přílišná jednoduchost jednotlivých epizod, která je ovšem vynucená formátem. Jinak stejně jako uživatel Kapis doporučuji po prvním přečtení knihu vzít a pozorně začít opět od začátku, čeká vás menší překvapení...

Kapis
03.03.2014 5 z 5

Takže jsem si vzal jednou Cinemu včera před spaním do postele a nezavřel jsem ji až z poslední stranou. Oproti Exitu +5 bodů za mnohem qalitnější vazbu, qerá, zdá se se nerozpadne -5b za obsah - Příběh malé chudé holčičky za plotem poutě je nádherně vytvárně zpracovaný, radost vychutnávat si každé vyškrábané okénko, každý z příběhů začíná celkem idylicky (i když temná depresivní a bezvýchodná atmosféra číší z každého scratchboard obrázku) a paxe všechno tak nějak zvrtne a skončí tak, že člověk čumí úplně stejně jak ta holčička mezi jednotlivými díly. Ott je prostě klasa. Nicméně příběhy v Exitu se mi líbily zkrátka více, byly takové drsnější, šmyrglovité. Přesto je Cinema Panopticum naprosto neotřelé, originální a docela zásadní dílko. Naprostá nutnost.

Po pár dnech jsem si CInema Panoptikum otevřel znova a asi jsem byl tehdá, jak jsem to četl poprvé nějaký unavený - taky to bylo před spaním a unikla mi propojená geniálnost celé knihy, až jak jsem si Cinemu přečetl podruhé tak mi to celé docvaklo, čeho se ta holčička zděsila a při pozorném prolistování "The Girl" to všechno do sebe zapadlo totálně, temně a dunivě asi jako kamenný blok v pyramidě, který člověka odřízne od únikové cesty. Cinema je prostě našláplá, šílená, skvělá, úžasná - začínají mi docházet superlativy. Dávám nefalšovaných 99%.

komiksy

Thomas Ott