Čím chci být, až vyrostu

Čím chci být, až vyrostu https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493311/mid_cim-chci-byt-az-vyrostu-8Nv-493311.jpg 5 2 2

Sbírka básniček o nejrůznějších povoláních doplněná otázkami a barevnými ilustracemi Milady Kudrnové.

1v8na
17.03.2023 5 z 5

Záživné básničky, které nenásilnou formou představují dětem různá povolání.
Líbí se mi doplňující otázky, které nutí děti přemýšlet nad povoláními.

milamarus
06.04.2022 5 z 5

Skvěle využitá šance, jak děti seznámit s několika profesemi, přičemž jde o seznamování rovnocenné. Žádné přemlouvání dětí, vychvalování jedné práce před druhou nebo naopak její kritika a odrazování „tohle v životě nedělejte“. Na přetřes přijde třeba cukrář, hasič, televizní rosnička nebo kominík. // Chytře doplněno otázkami, kdy na část z nich najdete odpověď přímo v básničkách, nad některými se musí dítě zamyslet samo, dovodit je. To se mi líbilo. // Vhodné pro čtení s porozuměním i pro rozproudění diskuze. Vhodné pro holky i kluky.
Jen s těmi notami si nevím rady, resp. bojím se jich. První skladba má tři béčka, druhá dva křížky, třetí dokonce tři. Všechny se mají hrát vesele a živě,… takže kdo to umí, zahrajte si a dejte pak vědět. Zde přidávám stránkovou lokalizaci - str. 24, 34 a 50.

---------------------------------
CITÁT:
Každý by měl znát své vlohy, když si volí řemeslo.
K rozhodnutí mít důvody, aby radost přineslo.

volba povolání

Jan Zíma
česká, 1937
2017  28%Krátké pohádky na dobrou noc
2016  80%Zpíváme si o zvířátkách
2013  40%Veselé písničky o zvířátkách
2013  0%Hrajeme si a zpíváme pro radost
2020  100%Čím chci být, až vyrostu

Kniha Čím chci být, až vyrostu je v