Krátké pohádky na dobrou noc

Krátké pohádky na dobrou noc https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334265/bmid_kratke-pohadky-na-dobrou-noc-GjO-334265.jpg 1 5 3

Poutavé pohádky děti před spaním zaručeně uklidní a navodí u nich pozitivní myšlení. Přiblíží jim krásy přírody, život zvířátek, připomene jejich mimořádné schopnosti, vlastnosti i chování. To se často podobá chování lidí. Děti jsou tak nenásilně vedeny k laskavosti, ohleduplnosti, poslušnosti a smyslu pro spravedlnost. Zábavné příběhy s poučením pro vaše děti a vnoučata.... celý text

logopedka
11.07.2019 1 z 5

V úvodu Krátkých pohádek na dobrou noc stojí: „Záměrem této pohádkové knížky je nejen navodit u dítěte pozitivní myšlení a zklidnit ho před spaním, ale přiblížit krásy přírody, život zvířátek, připomenout jejich mimořádné schopnosti, vlastnosti a chování...“

Hned první pohádka však vnesla pochybnosti, zda jsem správně pochopila význam výše uvedené věty. Posuďte sami: „Na jaře přijel na návštěvu děda a přivezl malé kůzlátko. Počítal s tím, že je maminka o Velikonocích upeče k obědu.“ :-) Nevím, jak vám, ale mně ta poslední věta zavání kromě pečínky i neklidným spaním malých dětí. O krásách přírody a životu zvířátek, jejich mimořádných schopnostech a vlastnostech mám též jiné představy. Jó, kdyby se jednalo o kuchařku, neřekla bych ani „popel“. A takových špeků bylo v první kraťoučké pohádce hned několik.

Těším se na další pohádku. Nebo bych se měla spíše bát? Četli jste Krátké pohádky na dobrou noc od Jana Zímy? Můžu pokračovat, nebo mi hrozí potrhání se smíchy a dětem noční běsy?

DariDerek
22.09.2017 3 z 5

Dětská kniha pro "čtenáře" od pěti let. Ovšem myslím si, že font písma je malý, takže to bude spíše pro předčítání rodiči.
Více píši zde: https://darameganknihy.blogspot.cz/2017/09/kratke-pohadky-na-dobrou-noc-jan-zima.html

bibi.r
01.07.2017 2 z 5

Textově velmi jednoduché, bohužel některé bez pointy.

Autoři knihy

Jan Zíma
česká, 1937

Kniha Krátké pohádky na dobrou noc je v