Chutná těla

Nechutně vtipný a zároveň dojemný horor nám nabízí netradiční pohled na těžký (ne)život jednoho existenciální krizí sužovaného zombíka. Touží po prožitcích a vzpomínkách, ale paměť mu po nesmrti příliš neslouží. Aby se vůbec dostal k nějaké duševní potravě, sežere mozek zamilovaného mladíka. Následkem tohoto činu se zamiluje do stejné holky jako jeho oběť. Příběh Romea a Julie po konci světa může začít. V únoru 2013 má premiéru americký film, natočený na motivy románu Chutná těla, s Nicholasem Houltem v hlavní roli....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127721/chutna-tela-1lK-127721.jpg 3.7173
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Argo

Warm Bodies, 2010

Kniha Chutná těla

Kuzelka83
06.10.2020

Moje první kniha s touto tématikou... Je knize jsem se dostala náhodou, čekala na mne v knihobudce.... a zůstává doma, dal jí neposílám. Téma a zápletka zvláštní, neobvyklá (pro mne) a četlo se to velmi hezký a svižně. Doporučuji. Obsah není úplně primitivní, a některé věty či pasáže mají hloubku. Možná zkouknu i film.....

Čtenář1234
25.09.2020

Miluju zombie tématiku. Tato kniha se ale liší, jelikož hlavním hrdinou je právě zombie. Hodně mě to bavilo. Doporučuji!

iliska
09.07.2020

Kniha pěkná. Zajímavý nápad a zápletka. Doporučuji

niki-chan
23.09.2019

Skvěle pojatá zombie romance.

Targa Dall
07.08.2019

Velmi zajímavá kniha se zombie tematikou. Takovýto příběh jsem ještě nečetl, velmi originální. Jde o příběh osoby "R.", zombíka, který asi ožívá, anebo se prostě mění ze zombie na něco ... jiného. Bavilo mě to moc až do konce, který je - narozdíl od komentu níže - podle mě velmi originální.

petuzla5591
01.07.2019

Tohle byla parádní oddechovka. Sfoukla jsem ji zhruba za den a půl a moc se mi líbila. Hlavní postavu R jsem si okamžitě zamilovala. Rozhodně neváhejte!

okeey
13.09.2018

Tak tohle bylo dost ujetý a taky nechutný a taky dobrý psycho, ale taky nějakým způsobem zábavný. S takovym správně divno-příběhem jsem se ještě nesetkala. Bylo to ve finále dost hustý, ale jednou mi to stačilo.

trudoš
15.07.2018

Už jsem měl v ruce romance s upíry, vlkodlaky, démony, anděly, mimozemšťany, právníky i politiky. Ale se zombie vztahovkou jsem se setkal poprvé. A nedá mi to než se pozastavit nad tím, jak moc špatný člověk jsem, když začínám komentář právě těmito větami.
Chutná těla jsou románem, který ocení hlavně čtenáři paranormálních romancí, jež už mají kýčovitého láskobolenství plné zuby. Zároveň nepostrádají smysl pro humor a trocha toho životního nadhledu. I když „nechutně vtipný, ale i dojemný horor“, jak slibuje anotace knihy, se tak úplně nekoná, je tu několik vážně povedených scén, především ty ze života obyčejného zombíka. Celkově se to nese v lehké rovině tragikomedie, neberoucí se smrtelně vážně, ale zároveň nesklouzávající k parodii. Snad jen občasné emo výlevy si Isaac Marion mohl odpustit. Na druhou stranu, tohle je román pro dospívající, takže autor vlastně hraje na tu správnou strunu, jíž cílová skupina poslouchá. Vždyť z jejich pohledu nakolik se žijící liší od těch nežijících?